PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jarek, puknij się wiesz w co.

Kulfon, 2016-08-30 07:02:17

Co to znaczy ktos sprzedawal warchlaki niewiadomego pochodzenia ASF to choroba przenoszona glownie przez dziki to moze ci wet powinni miec nadzor nad dzikami niech kola lowieckie zakolczykuja swoje dziki i odpowiadaja za przemieszczanie sie ich przed wet bo teraz to swini nie mozesz sprzedac ani kupic bez weta i calej kochorty uzedasow a kazdy z nich za papier skasuje a obok dziki sie mnoza na potege i tam nie potrzeba pozwolen zaswiadczen badan ani bioasekuracji rownie dobrze powinni zabronic zwozic z pola plodow ani zboza ani slomy bo tam dziki zyja

jarek, 2016-08-29 20:51:45

kiedyś to były czasy. Ładowało się 10 par prosiąt na przyczepkę i na handelek. Po udanym targu połóweczka z sąsiadem. Dziś najlepiej sprzedać w gospodarstwie. Jeszcze klienta po rączkach całować, że zechciał kupić. Czasy mamy ciężkie, a obyczaje lekkie. Od razu przy sprzedaży jednego tucznika zaangażować cały sztab urzędników: Weta by zbadał, pobrał krew, do tego kontrolera jakości, punkt skupu by uczciwie zważył. znów weta by ubił sztukę i zbadał próbkę mięsa. W efekcie zamiast zapłacić 500 końcowy odbiorca zapłaciłby 700 albo zrobi na lewo. Państwo jest samo winne że takie bariery stwarza. Wystarczyłoby zrobić targ z boksami i nadzorem weta, w końcu powiatowy od czegoś jest. Niedługo w zagrodzie wieprza nie zaszklachtujesz, bo lobbują ubojnie, by tylko u nich prowadzić ubój. Kabza musi być zapchana. Kto w ostatnim czasie słyszał, aby się ktoś zatruł mięsem własnego uboju. Jak ktoś robi wędliny dla siebie, tym bardziej uważa żeby sobie trucizny nie zrobić. Ciekawe jakie będą kary dla rolników tudzież kreatywnych działkowiczów za chów jednej sztuki na własne potrzeby? Od razu pół roku w więzieniu.

Mateusz, chłop z chłopa, dziada pradziada, 2016-08-29 14:37:27

Fakt jest taki że na targowiskach roznosiły się choroby i pasożyty świń ale asf to roznoszą dziki i to myśliwi zachowują się mało powarznie.

GRUNWALD, 2016-08-29 14:35:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

W tym sezonie najwazniejszy byl termin siewu.

Marecki

Bo nie masz okopowych ;)