PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Dopiszę do Twojego(Stefan) wnioski:
1. produkcja mleka wyłącznie na zamówienie co oznacza kontraktację zgodną z kodeksem cywilnym (cena ustalona w umowie , jak w burakach),
2. krajowe kwotowanie wg. produkcji historycznej - pomniejszanej np. 10 procent rocznie dla producentów pow. 1 mln litrów, 5 % dla tych pow. np. 100 tysięcy . Tak uzyskane kwoty na przetarg , organizowany np. przez ARiMR.
Nie może być cena opłacalna - bez ograniczeń produkcji ponieważ przy opłacalności dla wszystkich producentów - wzrasta podaż ponad popyt. Np. Opłacalność produkcji indyka (przez dwa lata) spowodował jego nadprodukcję i spadek ceny o 20 procent.

Stan., 2016-09-01 19:48:24

"Wojna o mleko" jest dla rolników nie do wygrania, bo spożycie mleka od lat 50. spadło wielkrotnie, kilkakrotnie. Żeby hodowcy dostawaili wyższe ceny za swoje produkty musi być znacznie mniej towaru na rynku, produktu, na którego popyt zmalał także wielokrotnie, żebyscie nie wiem jak krzyczieli i nie wiadomo jak domagali sie od Jurgiela interwencji on ani żaden inny minister kraju unijnego nic na to nie poradzi !!!!, bo rynek kapitalistyczny z dyktatorami w postaci różnych makro- mleczarni tych Lactalisów, Mlekowit i innych Carrefourów ukształtowal się tak, że to oni dyktuja prawa. Jak nie chcą zaplacic 350 euro za tysiac litrów mleka to nie zaplacą ani centa euro żebyście, CHŁOPY, pękli. Zapłacą tyle ile im sie podoba, czyli tyle, żeby mogli robic gigantcyzne zyski na tej mlecznej wodzie, którą nam sprzedają w supermarketach a hodowca wobec DYKTATU i MONOPULU JEDYNEGo odbiorcy czyli MLECZARNi monopolisty jest KOMPLETNIE BEZRADNY!!! zrozumcie wreszcie . Jak sie hodowcy polskiemu czy francuskiemu nie podoba zbyt niska, jego zdaniem cena, ma jedno wyjście : wyleć mleczko do najblższego strumylka i po problemie. Nie ma innej rady !!!!. To jest KWADRATURA KOŁA. Żeby taki Carrrofour, Auchan, Biedronka czy Lidl robił na produktach mlecznych gigantyczny zysk musi rolnikowi placić bardzo mało, w przeciwnym razie czeka rolnika czysta strata, albo przekwalifikowanie sie na ... bezrobotnego. Niemieccy i francuscy hodowcy mleka liczyli na dwa rynki i sie srogo zawiedli. Ani buksujace gospodarczo Chiny ani Rosja gotujaca się do wojennej rozprawy z UKrainą nie wchłoną tego nadmiaru europejskiego mleka, a pamiętajcie też , mleko jest produktem łatwo się psujacym i jeśli się go nie przerobi na mleko w proszku, które potem i tak zalega w milionach ton w magazynach unijnych, to można je wylać na śmietnik. Co począć ??, nie ma innej rady ludzi trzeba nauczyć, by zamiast żreć więcej i więcej, jedli MNIEJ, ale ŻARCiE lepszej jakości i wtedy ewentualnie marzyć o wyższej cenie skupu za towar wyższej jakosci. WOJNĘ O MLEKO europejscy hodowcy mleczni przegrają z kretesem , bo nie maja szans w starciu z globalnym kapitalizmem, bo to on dyktuje prawa rynku a te sa dla hodowcow brutalnie bezwględne. Minister rolnictwa na razie jeszcze rozmawia z rolnikami-hodowcami, bo oni sa wyborcami jego partii PiS w Polsce czy socjalistów we Francji, ale już wielkie koncerny mleczarskie a tym bardziej wielkei sieci supermarketów mające przychody w wysokosci i setek miliardów euro juz z żadnym ministrem jakkolwiek sie on by nazywał rozmawiac NIE będą. Szkoda IM czasu. A kolejni kandydaci na prezydentów czy to we Francji czy to w Niemczech i tak wyznają wyłacznie religię liberalnej gospodarki, Czyli niech sie dzieje co chce rynek to i tak ureguluje, tak jak to próbował nam wmówić kandydat na pezydenta Poski - niejaki Tusk. W 2006 roku. Prezydentem wprawdzie został , ale w UNII. :-)

Stefan Ławski, 2016-08-30 18:44:22

Najpierw to trzeba nauczyć się produkować żeby potem Ograniczać w pupu polszy to jest tylko jedna droga Likwidacja produkcji jak możesz Ograniczyć jak twoja łaciata daje 20 litrów Dziennie i ledwo stoi 😉😱}:) nóż w gardło... pozdro 300 cała na przód.... 250 000 producentów

Lewar, 2016-08-30 17:07:20

A francuscy rolnicy jednak coś tam cos tam uzyskali, bo koncernowi Lactalis rura jednak pękła i do rozmów z producentami mleka usiedli. a Tu co nic ? a nam i tak sprzedają wode biała zwana mlekiem Globalizacja odbierze wam ochotę do roboty, szanowni rolnicy a nam ochotę na konsumowanie tego co wyprodukujecie. Tak będzie to już się dzieje.

diana, 2016-08-30 12:57:54

Rolnicy pod mleczarnie opony palić to spółdzielnie nas okradają bo z czego po 40% zysków mają

Asf, 2016-08-30 10:16:48

Francusy producenci mleka blokuja taka francuska Mlekowite , ktora u nich nazwya sie Lactalis juz prawie tydzien. a u nas rolnictwo w rozypce. Ostatni watazka, ktory wodził rolnikow pod Warszawe to był ten typek spod Siedlec, ktory próbował za PO/PSL Warszawe blokowac, ale go na rogatkach policja zatrzymywała. A dziś co ? Jurgiel zwąchany z Hoganem , Jurgiel zwąchany z czescia PSL-u a rolnicy moge tylko Pelleprpwo kwiatkai na grobie ku pamięci skladać. Znikad ratunku.

Dionizy .Jakuć, 2016-08-29 18:05:54

W czerwcu okaże się że kwota pomocy jest za mała i po redukcji wyjdzie 10 gr.za litr .

Hans, 2016-08-29 16:03:27

Zanim się ruszą to wiosna będzie

kzo, 2016-08-29 15:38:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Na wczoraj cena 1460 netto

miwigos

Przed chwilą, jarki napisał: Też wszystko opchnąłem jeśli mowa o pszenicy  Ceny wolę przemilczeć  To...