PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

PSL nie jest partia zdelegalizowaną, wiec może się o wszystkim w majestacie prawa wypowiadać, mało tego ma taki obowiązek.

gemba, 2016-08-31 13:37:40

PSL nie powinien się w sprawach rolnictwa wypowiadać, bo rzadzili 8 lat. Rozprzestrzenianie ASF to głównie efekt zaniechań poprzedniego rządu. Obecnie czekam na obiecaną depopulacje dzika. Jeśli za opóźnienia odpowiada Polski Zwiazek Łowiecki to powinno się go rozwiązać, bo państw w państwie jest już za dużo.

T.B., 2016-08-31 13:09:54

Pan Prezes Kosiniak - Kamysz próbuje wygrać swoją rolniczą kartę, bo wie, że zostanie zaatakowany przez Waldemara Pawlaka na najbliższym Kongresie PSL-u. Stara gwardia PSL-owska z Pawlakiem i Struzikiem na czele chce wystapic na kongresie w roli zbawicieli ludowego ruchu i obalic KOsiniaka Kamysza; ich zdaniem koniczyna pogrąża się w ruchomych piaskach pod światłym przywództwem Władka z Krakowa. A Młody krakowski polityk sam lekarz z zawodu nie bardzo wie jak poradzić zareagowac sensownie na pomruki niezadowolenia rolniczego. Chłopstwo, które za namową Kaczyńskiego i proboszczów ze Ściany Wschodniej zagłosowało na tzw. dobrą zmiane zaczyna okazywać objawy niezadowolenia; a to ceny skupu wieprzowiny spadaja, a to za mleko za mało płacą a to za wisnie i inne owoce miekkie a to doplat bezposrednich nie ma na czas, a to to a to tamto. Po Jurgiela wiekszość z chłopó po prostu spodziewała się więcej. Jurgiel wcale nie jest wspierany przez Szydlo, premier broni własnego chwiejącego się już stołka, a Premier Polski Jarosław Kaczynski nie widzi w obszarze rolnictwa pola do popisu. JArosław Kaczynski rolników wzią jak dzieci ł na obiecanki a teraz trzyma ich za gradło programem 500 plus. Nieudolny prezes ARiMR - góral Obajtek na razie odsunięty jest w cień, w Janowie Podlaskim licytacja arabów szła jak krew z nosa a ANR na mocy ustawy sejmowej pilnuje, by chłop zbyt swobodnie nie dysponował ojcowizna czyli matka ziemią..
Co robi w takim razie Ksiniak Kamsz ? organizuje co i raz konferencje prasowe albo udziela wywiadow w ktorzch krytykuje nieudolne rządy podlaskiego Jurgiela. To stanowczo za mlo, gdyby był politykiem pełna gębą, szybko znalazłby powinien sobie doradców z SGGW albo Akademii Rolniczej i zaproponował rolnictwu konkretne rozwiązania. Gdyby to zrobił pokazałby i mądra głowę i jądra ze stali ; wewnetrznej opozycji dałby do zrozumienia, że problemy rolnictwa docenia i rozumie i ma juz w zandrzu ludzi, którzy gdy PSL dojdzie do koalicyjnej władzy będą fachowo potrafili poprowadzić ster rolniczej nawy. A tak to jego poityka wobec chłopów dąsajacych sie na Jurgiela przypomina zabawy w piaskownicy. KAczyński wiedział i wie, że klucz do pokonania PSL./PO znajduje sie na polach, w oborach i stodołach. a takze w kruhctach kościelnych. RAz zdobytej leży na polach w silosach i w oborach, jesli będzie potrzeba kopnie w d... JUrgiela i znajdzie innego administratora przy Wspolnej 30. Kosiniak- Kamysz zasypia gruszki w popiele zamiast wejśc w siuchte z inzynierami rolnikam z jego pokolenia i pokazac starym ludowcowo w stylu Sawicki, Kalemba et consortes, po prostu gdzie raki zimują.
Jeśli PSL chce kiedykolwiek rządzić polskim rolnictwem Kosniak-KAmysz powinien juz ich dziś pokazywac ludzi i pomysły. A tak to uprawia politykę konferencyjną niczym pieknoduchy PO i Nowoczesnej.

Stefan Ławski, 2016-08-30 16:53:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jestem zwolennikiem szybkiego podania caryxu już na czwarty liść  Później można spokojnie przy okazji jakiś tebu dorzucić dla...

jarki

    Jakby tak bioasekurować tą całą hołotę-decydentów