PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Korzystam z Waszego Portalu i Panu Adamowi w ad vocem przypomnę. Naukowcy z Puławskiego Instytutu opracowali 10-cio punktowe zasady " Bioasekuracji"i ciągle nawołują do ich przestrzegania, bowiem ich stosowanie skutecznie zabezpiecza hodowców tych małych i duzych, przed zarażeniem przez ASF. Zatem przypominam Pana Adamowi : innym, owe punkty:
1. zakaz wprowadzania do chlewni świń z nieznanych źródeł ! - Myśliwi tego nie czynią !
2. Ogrodzenie chlewni uniemożliwiające jakikolwiek - bezpośredni lub pośredni - kontakt świń z innymi zwierzętami szczególnie dzikami ! - Myśliwi za was tego nie zrobią !
3. Zakaz wchodzenia na teren gospodarstwa osób postronnych! - Myśliwi nie łażą Wam po chlewniach!
4. Zakaz wjazdu na teren gospodarstwa wszelkich pojazdów, szczególnie samochodów z zakładów mięsnych oraz firm utylizacyjnych ! - Nie leży w gestii myśliwych kto i czym jest wpuszczany na teren gospodarstwa !
5. Obowiązkowa zmiana odzieży ochronnej przed wejściem do pomieszczeń ze zwierzętami! - Wyłączna odpowiedzialność właściciela i jego pracowników !
6.Bezwzględny zakaz stosowania zlewek! - Myśliwi nie karmią Wam świń swoimi po obiednymi resztkami !
7. Zakaz wprowadzania na teren gospodarstwa upolowanych/padłych dzików ! Myśliwi Wam tego nie czynią, chyba, że właściel sam jest myśliwym !
8. Zakaz wykorzystywania słomy lub zielonki zebranych z pól, na których przebywają dziki! Indywidualna odpowiedzialność właściciela !
9. Zrezygnowanie z uczestnictwa w polowaniach na dziki przez właścicieli i pracowników chlewni!- Wyłączna dpowiedzialność indywidualna hodowcy i jego pracowników !
10. Utrzymywanie świń w zamkniętych pomieszczeniach (drzwi) i dbałość o to aby w oknach były zamontowane siatki ochronne; chroniące przed ewentualnym świadomym wrzuceniem do chlewni materiału zakaźnego! - Indywidualna odpowiedzialność hodowcy !!! A co z onym przewiezieniem uśpionych zwierząt kilkaset kilometrów do zakładu utylizacyjnego. Czy to nie groziło rozszerzeniem choroby na teren charakteryzujący się bardzo wysokim zagęszczeniem świń.
Stąd prośba - niech Pan to przemyśli Panie Adamie zanim zacznie Pan pisać dyrdymały !

myśliwy, 2016-09-01 12:06:46

Z ASF walczono kilkadziesiąt lat w innych krajach . U nas to będzie 101 lat Rolnicy dopiero kilka lat błagają PZŁ o skuteczny odstrzał. Kiedyś chłopi na sztandarach pisali "Żywią i bronią"a dzisiaj mamy nie żywić i być bezbronnym.

Adam, 2016-08-31 21:18:06

ej politykiery, zaczyna się? znowu? walka o stołki? przy okazji tragedii wschodniej ściany Polski? wstydźcie się! bomba zegarowa tyka, tyk, tyk, tyk...

ikcomas, 2016-08-31 19:22:04

Przyjdzie taki czas, kiedy wstydem będzie przyznac sie do tego, ze popierało sie PiS, pczywiscie wtedy nikt sie do tego nie przyzna...Wy rolnicy głosujecie tak jak wam ksiadz proboszcz zasłuchony w torunskiego wieszcza podpowiada. Nie wstydzicie sie tego, wy Polacy zawsze musicie miec jakiegos "podpowiadacza" z zakrystii bez tego życ nie umiecie

Halina Okrajek, 2016-08-31 19:08:04

Rolnicy nie protestują przeciwko jedynej słusznej partii w naszym kraju. To warchoły jakieś są.

pisior, 2016-08-31 15:32:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...