PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Korzystam z Waszego Portalu i Panu Adamowi w ad vocem przypomnę. Naukowcy z Puławskiego Instytutu opracowali 10-cio punktowe zasady " Bioasekuracji"i ciągle nawołują do ich przestrzegania, bowiem ich stosowanie skutecznie zabezpiecza hodowców tych małych i duzych, przed zarażeniem przez ASF. Zatem przypominam Pana Adamowi : innym, owe punkty:
1. zakaz wprowadzania do chlewni świń z nieznanych źródeł ! - Myśliwi tego nie czynią !
2. Ogrodzenie chlewni uniemożliwiające jakikolwiek - bezpośredni lub pośredni - kontakt świń z innymi zwierzętami szczególnie dzikami ! - Myśliwi za was tego nie zrobią !
3. Zakaz wchodzenia na teren gospodarstwa osób postronnych! - Myśliwi nie łażą Wam po chlewniach!
4. Zakaz wjazdu na teren gospodarstwa wszelkich pojazdów, szczególnie samochodów z zakładów mięsnych oraz firm utylizacyjnych ! - Nie leży w gestii myśliwych kto i czym jest wpuszczany na teren gospodarstwa !
5. Obowiązkowa zmiana odzieży ochronnej przed wejściem do pomieszczeń ze zwierzętami! - Wyłączna odpowiedzialność właściciela i jego pracowników !
6.Bezwzględny zakaz stosowania zlewek! - Myśliwi nie karmią Wam świń swoimi po obiednymi resztkami !
7. Zakaz wprowadzania na teren gospodarstwa upolowanych/padłych dzików ! Myśliwi Wam tego nie czynią, chyba, że właściel sam jest myśliwym !
8. Zakaz wykorzystywania słomy lub zielonki zebranych z pól, na których przebywają dziki! Indywidualna odpowiedzialność właściciela !
9. Zrezygnowanie z uczestnictwa w polowaniach na dziki przez właścicieli i pracowników chlewni!- Wyłączna dpowiedzialność indywidualna hodowcy i jego pracowników !
10. Utrzymywanie świń w zamkniętych pomieszczeniach (drzwi) i dbałość o to aby w oknach były zamontowane siatki ochronne; chroniące przed ewentualnym świadomym wrzuceniem do chlewni materiału zakaźnego! - Indywidualna odpowiedzialność hodowcy !!! A co z onym przewiezieniem uśpionych zwierząt kilkaset kilometrów do zakładu utylizacyjnego. Czy to nie groziło rozszerzeniem choroby na teren charakteryzujący się bardzo wysokim zagęszczeniem świń.
Stąd prośba - niech Pan to przemyśli Panie Adamie zanim zacznie Pan pisać dyrdymały !

myśliwy, 2016-09-01 12:06:46

Z ASF walczono kilkadziesiąt lat w innych krajach . U nas to będzie 101 lat Rolnicy dopiero kilka lat błagają PZŁ o skuteczny odstrzał. Kiedyś chłopi na sztandarach pisali "Żywią i bronią"a dzisiaj mamy nie żywić i być bezbronnym.

Adam, 2016-08-31 21:18:06

ej politykiery, zaczyna się? znowu? walka o stołki? przy okazji tragedii wschodniej ściany Polski? wstydźcie się! bomba zegarowa tyka, tyk, tyk, tyk...

ikcomas, 2016-08-31 19:22:04

Przyjdzie taki czas, kiedy wstydem będzie przyznac sie do tego, ze popierało sie PiS, pczywiscie wtedy nikt sie do tego nie przyzna...Wy rolnicy głosujecie tak jak wam ksiadz proboszcz zasłuchony w torunskiego wieszcza podpowiada. Nie wstydzicie sie tego, wy Polacy zawsze musicie miec jakiegos "podpowiadacza" z zakrystii bez tego życ nie umiecie

Halina Okrajek, 2016-08-31 19:08:04

Rolnicy nie protestują przeciwko jedynej słusznej partii w naszym kraju. To warchoły jakieś są.

pisior, 2016-08-31 15:32:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Rolnicy przechodzą na VAT wyłącznie podczas dużych inwestycji nikt w "normalnych" warunkach nie przejdzie na Vat bo ma taki...

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...