PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A teraz wybitni specjaliści będą bronić własnego tyłka.

Knur bez ASF, 2016-09-06 16:52:05

a gdzie jest szczepionka na ASF , przecież kiedyś w Polsce była używana , a w ROSJI jest używana cały czas i nikt mi nie powie że nie bo pracowałem tam jako technik przez 6lat

marek , 2016-09-05 19:01:06

chłopy to jałopy ...oni nic nie cytają... ksiądz im cyta w niedzielę... bajki żydowskie sprzed 2 tysiącow lat... od kiedy wy chłopy zacnieta cytać??? czy wciąż wam ksiądz musi cytać?????????

swoj, 2016-09-05 04:21:27

Co co posła Ardanowskiego to mam identyczne zdanie. Ardanowski robił sobie wielki smak na stolek ministra rolnictwai i rozwoju wsi, ale Kaczor wolał geodetę Jurgiela. tarz ARdanowski pewniesie dąsa i zamknął się, żeby się nie narazić premierowi Polski. ARdanowski lcizy, ze w nastepnym rozdaniu powącha jakas posadę na wspolnej, choć na razie nie dostał nawet podsekretarza stanu. Takiego burd..u jak teraz panuje to za Kalemby i Sawickiego w MRiRW nie było. Za to rzeczniczka resortu M. Książyk zawsze na posterunku, choc bez munduru. Mundur ma w szafie w domu.

Halina Okrajek, 2016-09-02 11:20:51

Po co ten Pejsak się w ogóle wypowiada, każdy już wie że to sprzedajna świnia. Na każdym szkoleniu POLSUS reklamuje lochy danbreda. Swiadectwa co mają dać jak lekarz nawet świń nie widzi na oczy. A czemu nie winni są lekarze, ile to oni chorób roznoszą nawet tymi badaniami na Auszkyego.
do @arszczecin izby rolnicze nic nie robią. Oni mają po 200zł za zjazd a na tym zjeździe nic totalnie się nie robi to po prostu jest i tyle.
Pytam gdzie Pan poseł z PIS Ardanowski, we wszystkich wiadomościach krzyczał że dobierze się za tucz kontraktowy i go "ukruci" i gdzieś przepadł.. Ten ASF to polityka i nic więcej a ludziom najłatwiej jest wodę z mózgu zrobić i ich obwiniać. Gdzie byli weterynarze jak ten handel nielegalny kwitł na tych rynkach, co oni zrobili???? NIC!!!!! szkoda gadać!!!

farm685dt, 2016-09-02 09:11:01

co do tytulu, "nieswiadomosc kaczora jest zatrwazajaca" idziemy po ciebie karakanie na rzadzacy na psychotropach

ktusinki, 2016-09-02 08:40:34

A gdzie jest izba rolnicza? Co się dzieje z 2% podatku przekazywanego przez rolników na rzecz izb rolniczych? Na co izba wydaje naszą kasę? Na przykładzie ASFu widać że ten system nie działa. Może czas na zmiany?
III. ZADANIA IZBY ORAZ SPOSOBY ICH REALIZACJI (wycinek ze statutu podlaskiej izby rolniczej)
§ 12
Do zadań statutowych Izby należy w szczególności:
4. prowadzenie analiz kosztów i opłacalności produkcji rolnej,
5. gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji gospodarczych na potrzeby producentów rolnych oraz innych podmiotów gospodarczych,
6. doradztwo w zakresie działalności rolniczej wiejskiego gospodarstwa domowego oraz uzyskiwania przez rolników dodatkowych dochodów,
7. podejmowanie działań na rzecz rozwoju infrastruktury rolnictwa i wsi oraz poprawy struktury agrarnej,
8. podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych w rolnictwie,
10. kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki i rzetelnego postępowania w działalności gospodarczej,
11. działanie na rzecz podnoszenia jakości środków i urządzeń stosowanych w działalności rolniczej oraz na rzecz poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa w rodzinie,
12. podejmowanie działań w zakresie edukacji, oświaty i wychowania, w szczególności poprzez współdziałanie z jednostkami prowadzącymi szkoły rolnicze, wspieranie ich działalności, inicjowanie powstawania nowych szkół i zmian w programach nauczania oraz współorganizowanie praktyk,
14. współpraca z administracją publiczną w zakresie ochrony środowiska, zdrowia i wiejskiego dziedzictwa kulturowego,
16. działanie na rzecz poprawy jakości produktów rolnych,
17. promowanie eksportu produktów rolnych,
19. kreowanie kierunku rozwoju rolnictwa w dostosowaniu do wymogów obowiązujących w przyjętym ustawodawstwie,

§ 13
Zadania statutowe Izba realizuje w szczególności przez:
5. wydawanie opinii i zgłaszanie uwag i propozycji odnośnie projektów prawa miejscowego,
7. upowszechnianie informacji o regulacjach prawnych i standardach związanych z jakością produktów rolnych,
8. ocenę środków produkcji i urządzeń stosowanych w rolnictwie,
11. prowadzenie działalności wydawniczej,
12. prowadzenie działalności szkoleniowej zgodnie z potrzebami członków Izby,
organizowanie narad i konferencji poświęconych sprawom wsi i rolnictwa,

arszczecin, 2016-09-01 23:48:44

Handlarzy wyciąć w pień razem z dzikami

marcin, 2016-09-01 21:58:18

Swiadectwa zdrowia przed ubojem juz przerabialismy to bylo nabijanie kasy weterynarzom siedzial taki za biurkiem i pisal swiadectwa jedno za drugim i ani jednej swini nie widzial nawet z miejsca sie nie ruszyl a kasowali rowno nie bylo wyjscia jak sie chcialo swinie sprzedac to trzeba bylo characz zaplacic i na tym sie rola weterynarza konczyla nie znam nikogo w okolicy zeby chociaz jeden wet pojechal obejrzec na jakie swinie swiadectwo pisze nawet skupujacy mieli juz plik swiadectw wypisanych przez weta do przodu ze soba i tylko je uzupelnili i oczywiscie skasowali i na tym panie pejsak ma polegac walka z ASF byl u nas wet miastowy co tylko koty i psy leczyl nigdy nie przyjmowal zlecen do swin czy do krow nigdy a swiadectwa to wypisal na potege to byl tylko characz i teraz znow to chcecie wprowadzic?

jarek, 2016-09-01 21:45:57

Prosze ogrodzić lasy, granice wschodnią, od roku 2011 wszyscy wiedzieliście, że w Rosji szaleje ASF, nic nie zrobiliście. Gdzie byli profesorzy, i redakcje rolniczych pism ...? Zwykłym chłopom wciskacie,że handlarz winny, a te chore dziki, to z księżyca lądują?

rolnik, 2016-09-01 20:30:50

To czy to oznacza, że Jurgiel i jego ministerium rolnictwa i wiochy nie konsutuje swoich działan z takim wybitnym specjalistą ? nie bardzo to rozumiem? Profesor Pejsak wskazuje w swojej wypowiedzi co poiwinno byc zrobione, a jesli nie jest zrobione to znaczy , ze gdzieś rozum spi tylko gdzie spi, Na Wspólnej 30 w WArszawie.???

Porca miseria, 2016-09-01 16:12:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Ja akurat daję go PO pszenicy i pszenżycie, a przed żytem. 

Pałuczanin81

Panowie,wiecie może czy owies nadaje się na przedplon dla pszenicy?i dlaczego..Rzepak to historia i jestem "bez stanowiska"...