PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To teraz posłuchajcie ci wszyscy mądrale, ja sprobuje wam na spokojnie zaprezentowac moja wizje "rozwoju rolnictwa w UE. Jurgiel, żeby pekł i żeby nie wiem jaki uklad podstolny zawarł z PSL-em nic nie wskóra i nie przyjdzie ze skuteczna pomoca hodowcom.. Tzw. projekt realizowany przez Unię Europejska a naruycony jej przez inne ponad europejskie siły politycznego pieniadza. prowadzi do tego, żeby zlikwidowac indywidualne rolnictwo, zniechęcić maksymalnie rolnikow do uprawiania roli i prowadzenia hodowli i doprowadzenia do powstania rolnictwa wielkoprzemysłowego, które nie będzie wymagac takiej liczby indywidualnych rolników. Już dziś możecie zapomniec o tzw. rolnictwie chłopskim, czyli rolnictwie indywidualnym produkujacym zdrową i smaczna żywność. Na miejsce rolnikow indywidualnych przyjdą gigantyczne korpo gospodarstwa rolne, latyfudnia , które zostaną na tyle mocno zmechanizowane, że sila ludzkich rąk zostanie zminimalizowana a może nawet w perspektywie ograniczona do zera. Najbardziej klinicznym przykladem upadku rolnictwa tradycyjnego jest pierwsze rolnictwo Europy - i Francja. Jeszcze dwadzieścial ta temu Francja liczyła sobie 1 300 000 gospdoarstw rolnych dziś jest ich zaledwie 300 0000 tysięcy gdzie podział się milion gospodarstw?? Nie ma dnia, żeby jedem lub dwóch rolnikow nie odebrało sobieżzycia, to już są dane oficjalne, rząd w Paryżu już nie moze ukrywac tej hekatomby ! czemu ludzie, dla ktorych sensem życia było współistnienie z naturą w harmonii w wieku 45 - 50 lat odbierają sobie życie ? Robią tro, bo nie widza dalszego sensu takiego zycia... za 20 lat tzw Wspólna Polityka Rolna doprowadzi, do tego , że wsie sie wyludniaąa ziemie beda obrabiac super nowoczesne maszyny w gospdoarstwach liczących sobie po 1000 albo 2000 ha. Dlczaego tak ma byc ?, żeby rolnictwo odbywało się w milczeniu, bo maszyny i mega korporacje przemyslowe będą i tak produkowac żarcie do supermarketów tylko, że nie bedzie trzeba dawac doplat bezposrednich, wymyślać PROW-ów i nie trzeba bedzie gaiść strajków, bo nikt ich juz nie będzie organizował. Zrozumieliście wreszcie Polacy do czego doprowadzi obecna polityka rolna UE??. Fiasko programu Młody rolnik w Polsce najlepiej o tym świadczy. Już nie da sie nabrac na puste hasla mlodych ludzi, i namowić ich na tyranie od świtu do nocy 24/7. Nie ma głupich. Obecna "wojna o mleko" najlepiej o tym świadczy. Albo zaakceptujecie ceny mega mleczarni, albo wylejcie sobie mleczko do najbliższego rowu. Nie przypominam sobie, żeby w Polsce poza pustosłowiem kosciół wsparł inaczej niż śłowem uzasadnione żądania rolników, którzy nie domagają się niczego wiecej jak tylko rzetelnej zapłaty za ich codzienny znój. Pustoslowie, które płynie z Jasnej Góry nic nie daje. Co roku takie same zapewnienia i modlitwa, tylko co ona daje, nic. W Spale za pare dni prezydent Duda znów będzie mowil, jak to rolnikom jest dobrze i jak to im bedzie jeszcze lepiej za parę lat za rzadów PiS.
Cywilizacja rolnicza wkracza w okres agonii. Ze wsi zrobi sie sypialnie dla miast i skanseny , powstana domy opieki i pensjonaty dla starców z miast, gdzie kobiety wiejskie będa gotowały starym mieszczuchom jedzenie. Wieś europejska sie wyludni, zaniknie folklor i tkanka społeczna trafi do lamusa. Na wielkich połaciach powstaną latyfundia należące różnych Balazsów i Zagórskich a pod miastami powstaną przetwórnie, w ktorych wytwarzac nam nam będa G..o. które my mieszczuchy kupowac będziemy w coraz licznych supermarketach. Oto moja wizja rolnicta juz za lat 15. Na razie Wspolna Polityka Rolna Unii Europejskiej przypomina politykę rolną Chin za rządów wodza Mao Tse Tunga: jeśli ptaki wyżeraja ziarna i nasiona, to po prostu ptaki trzeba wytrzebić I tak sie właśnie dzieje z europejskimi rolnikami , w tym z rolnikami z Polski. Amen.

Halina Okrajek, 2016-09-07 17:31:09

Dokładnie gdzie byli przez ostatnie 8 lat? Gospodarstwa nie mogą się doprosić o możliwość bezpośredniej sprzedaży swoich wyrobów bo niby SANEPID itp. a na zachodzie handlują i nikt nikogo jeszcze nie uśmiercił.

Paweł B, 2016-09-07 16:45:36

Jakie firmy rodzinne, gdzie w mieście, czy na wsi ? gdzie byliście PSL BOYS przez ostatnie osiem lat ?? Panowie z PSL? a może zajmiecie jakieś stanowisko w sprawie KRUS ? albo w sprawie pseudorolników, ktorzy mieszkają w dużych miastach a koszą KRUS ? może PSL przedstawi społeczenstwu swoja receptę na innowacyjne i towarowe rolnictwo, bo na razie wasz elektorat to głównie ludzie spodziewajacy się od państwa wszelkiego socjalu, bo czym że innym jak nie socjalem jest 500 + ? a czym innym jak nie socjalme jest dopłata bezposrednia ? 500+ to forsa, ktorą którym zdobył umysły na wsi Kaczyński ? Może podacie receptę jak ułożyć sobie komercyjne stosunki między rolnikami a pośrednikami czyli - nazywjamy rzeczy po imieniu z globalnym kapitałem ? Jak PSL widzi rozwój wojny o Mleko, żeby rolnikom oplacało się hodować krowy i produkować mleko? jest tyle pytań, a rolnictwo jest wazna dziedziną gospodarki, bo jeść kazdy musi..? PSL tak mocno osadzony na obszarach wiejskich musi mieć w zanadrzu gotowe odpowiedzi na pytania cywilizacyjne a nie tylko ofertę KORYTA dla swoich czlonkow.... Poniał Ladisłao ???

Ciotka z Pcimia, 2016-09-07 16:12:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Chłopie, co Ty w ogóle gadasz?!!! Ogarnij się! I nie chodzi mi o ukaranie, ale o uprzejmość. Takie słowa, jak Twoje powyższe, to na...

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...