PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Obcy, nie pisałem o szlachetnych biednych tylko o biednych. Część przyczyn tej biedy sam wskazałeś. Beneficjenci różnych środków pomocy są przyzwyczajeni do tego, że coś im się daje lub co gorsza, że im coś się należy, bo są przecież biedni.

Z niewdzięcznością i ja się spotkałem zarówno ze strony wieśniaków jak i miastowych. Zdarzają się również takie osoby, które pomagają. W rewanżu ja im też pomagam. Najprościej jednak zapłacić za usługę niż oddawać przysługę za przysługę.

Ja, 2016-09-20 18:59:02

W uzupełnieniu; przychodzi chłopak by mu pomóc w matematyce , dziewczyna by pomóc w angielskim, poświęcam czas - otrzymują lepsze oceny i zdaja do następnej klasy, nadchodzą wakacje , mówię ; potrzebuje waszej pomocy ....Nie, nie możemy (odpowiadają) - jedziemy na wakacje .

"obcy", 2016-09-20 11:44:50

Do Ja: piszesz z takim rozrzewnieniem o tych szlachetnych biednych ze wsi , że jestem wzruszony. Lenistwo, niewiedza, zawiść , roszczenie o wszystko - bez wysiłku. Pieprzenie jako naczelna wartość (wynagradzana po 500 od zapłodnienia). Przychodzi kobieta po usługę skombajnowania (01,HA ) ZA DARMO , po przyczepę aby przywieźć drewno z lasu - ZA DARMO, po betoniarkę - ZA DARMO, po kamień polny na wybrukowanie wjazdu - ZA DARMO. Na zebraniu - inna baba : o przyszedł tu wielki milioner i myśli , Że bydziemy robić u niego ZA DARMO. 10-12 zł za godzinę sprzątania czy ścielenia słomą w kurniku , a 25 zł dla traktorzysty , to jest za darmo

"obcy", 2016-09-20 11:40:20

Takie górnolotne twierdzenia, a język taki jakim posługują się uczniowie szkół podstawowych. Rolnik nie jest producentem chyba, że produkuje pustaki, czy inne dobra materialne. Jeśli ktoś nie rozumie tak prostych rzecz, to jak ma tworzyć precyzyjne przepisy chroniące rolników?
Miastowi widzą to, co chcą widzieć - nowe maszyny, dopłaty do nich, nowe samochody. Miastowi nie widzą ile jest biedy na wsi. Ile osób utrzymuje się z zasiłków socjalnych i dotacji unijnych. Pewnie, że lepiej byłoby dogadywać się kilkoma procentami społeczeństwa niż z kilkudziesięcioma, ale gdzie się mają podziać bezrobotni ze wsi? Madagaskaru od Francji już nie kupimy, więc plan przesiedlenia wiejskiej biedoty na tę wyspę nie wypali.

Ja, 2016-09-18 09:54:34

@bezpartyjny
To wszystko święta prawda, nie wiem po co to wszystko robimy, miastowi nas szczerze nienawidzą, skupnicy drwią, kradną, jak skontrolujesz takiego to nie jesteś klientem, rolnictwo to utopia.
Jeszcze to embargo, jeśli jest demokracja to czemu naszymi rękami, naszą pracą posługują się politycy? Tacy wykształceni, bogaci a wykorzystują do swoich rozgrywek tych ostatnich na dole. To jest paranoja albo jeszcze gorzej.

rolnik, 2016-09-15 19:49:00

@z historii rolnictwa, nie tłumacz mu. Nie zrozumie. To jednokomórkowiec
@stan, a widziałeś ty ośle choć jedną umowę kontraktacyjną podsuwaną rolnikom do podpisu?
Rolnik odpowiada tam za wszystko,; deszcz huragan, brak prądu, klęski wojny, przewóz niedowagę jakość ,ale mierzoną u odbiorcy, zgadza się na jednostronne obniżenie ceny przez kupującego itp itd.!!! Wśród sankcji brakuje chyba tylko kary śmierci. Wiem, bo kontraktowałem, lecz , gdy skur.syństwo sięgnęło zenitu - przestałem.
A ty ,debilu najpierw zoriętuj się w czym rzecz i wtedy zabieraj głos

bezpartyjny, 2016-09-15 07:52:47

Jednak spróbujmy szerzej wytłumaczyć "podatnikowi utrzymującemu wieś " dlaczego utrzymywany jest system KRUS i podatki od stanu posiadania , a nie od dochodu. Otóż; chodzi o utrzymanie cen żywności na stałym poziomie (lub je obniżać). Dopóki za tę samą pensje konsument kupuje te sama ilość towaru nie żąda w pracy podwyżki , ani regulacji płac - z kamieniami - pod sejmem. czyli przedsiębiorcy zadowoleni. Rząd może waloryzować emerytury , renty i płace w budżetówce - groszami , ot 2,4,14 zł . Akcjonariusze banków zachowują stały kapitał i żyją z czystej marży. Dopłaty do rolnictwa np. w USA wprowadził Clinton, w Rosji - Putin i są to dopłaty porównywalne z unijnymi. z tym , że w usa dopiero po 70 latach od wielkiego kryzysu z 1930 roku , z 26 mln farm zostało 1,6 mln . Dopiero wówczas gdy wszystkie nieruchomości znalazły się w rękach farmerów - przedsiębiorców (ok. 6 % ówczesnych rolników) , farmerzy potrafili się w pewnym zakresie - porozumieć (przy udziale prezydenta).

z historii rolnictwa, 2016-09-14 17:38:01

Podatnik spadaj na... drzewo, bo twój rozum pasuje do tego miejsca. Dla nie wtajemniczonych, jak mam płacić podatki jak nie mam przychodu i gospodarstwo utrzymuję z debetu? Czy od pogłębiania debetu płaci się podatek dochodowy? Ja chyba w myśl rozumowania miastowych powinnam dostać jakiś socjal, bo mój dochód netto jest poniżej minimum socjalnego ( na 500+) się nie łapię, bo dzieci chociaż dużo kosztują (studia i liceum) już pełnoletnie.

Rolniczka mazowieckie, 2016-09-14 17:15:37

Dlaczego rząd nie wprowadza obowiązkowych umów kontraktacyjnych ? No dlaczego ? W umowie kontraktacyjnej jest cena po której nabywca zamawia produkt, czy takiego zapisu nie ma ? Produkcja rolna jest produkcja na zamówienie czy na targowisko ? No ale chłopki kombinują , licząc na cud , że nabywca zapłaci cenę opłacalną dla wszystkich , albo po cichu dogadają się z odbiorcą (przekupią ) albo sąsiad padnie , to się cenę podniesie . Debilizm(upośledzenie w stopniu lekkim) w czystej postaci.

Stan., 2016-09-14 15:29:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

tylko raz posiałem kilka lat temu, 30 ar na próbę,  robactwo mszyca strasznie zjadło plon, fakt nie był opryskany

przem

@jarki ma rację, na drugą dawkę jest jeszcze czas, spokojnie do końca marca można czekać (zależy od regionu), choć w 2013 u siebie jak...