PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

No no , jaka szkoda, że wykształcenie Lewara się marnuje i jego zdolności intelektualne - marnują się też . Ktoś , kto (tak jak on) potrafi sformułować zdanie po angielsku, cytuje : zasłużyłeś na dniówkę albo i nawet trzy w wyniku heterozji , musi mieć wysokie formalne wykształcenie . Tyle tylko, że chyba "dotknął " go jakiś problem psychiczny typu : zespół urojeniowo - prześladowczo - maniakalny . I dlatego z jego wpisów nie może być żadnego pożytku i szkoda czasu na dyskusję.

syn "mleczarza" , 2016-09-18 15:12:08

MR u made my day }:) albo nawet trzy, jak cię heterozja genu głupoty dopadła
pozdro 300

Lewar, 2016-09-17 12:15:54

No i co Stan. , a kogo obchodzi kontraktacja , jest dobrze , a nawet jest super. Po co sobie zawracać głowę umowami (z esencjaliami , takie trudne wyrazy , kto by się tego uczył) . Jesteśmy od produkcji , pojedziemy na Jasną Górę , pomodlimy się o zbiory i jest super . A jakby co , to zablokujemy jakąś drogę , albo co . Z "frajerstwa " wychodzi się jak Mojżesz z Egiptu , dwa pokolenia .

MR, 2016-09-17 11:27:32

Do Stan nie kocham ryzyka, odstawiam mleko do spółdzielni bardzo stabilnej finansowo nawet w ciężkich czasach.Chcę zwiększyć produkcje, bo na samych pułapach dostawy mogę osiągnąć +15 groszy do obecnej ceny i poziomu. Moja mleczarnia właśnie przejęła drugą i zwiększa skup, zbyt na mleko gwarantowany.

Rolniczka mazowieckie, 2016-09-16 22:34:34

Do rolniczki mazowieckiej : Dzięki MR - za przytoczenie treści artykułu z kodeksu cywilnego dot. kontraktacji. Od dawna nawołuję rolników (głównie z izb rolniczych by dokładnie zapoznali się z przepisami dot. kontraktacji. Pani rolniczka pisze : mam umowę kontraktacyjną ale nie ma w niej ceny . Otóż, ; pani rolniczka nie ma umowy kontraktacyjnej bowiem treść umowy nie wypełnia podstawowego warunku dla kontraktacji. Nazwa umowy nie ma żadnego znaczenia , Liczy się wyłącznie jej treść , a dokładnie esencjalia , które decydują o tym jaki rodzaj umowy został zawarty.Tłumaczyłem to kiedyś Lepperowi , kiedy już zrozumiał został w najpodlejszy sposób wywalony z rządu. Szumielewicz . Do dzisiaj do niego prawo o kontraktacji nie dociera. Ardanowski - kontraktacji - był przeciwny. Bo ? Bo chłopstwo było przeciw. Sawicki ? Coś próbował się przymierzyć ale... Na tej stronie też jakby nie było zainteresowania .Rolnicy kochają ryzyko - ponad wszystkie pieniądze , które im zabierają kontrahenci .

Stan., 2016-09-16 21:35:57

Zresztą, czego ci maja ci sąsiedzi zazdrościć? Ze gratami robisz starymi? A może tu graty a śmigłowcem latasz do agencji po paszporty albo do weterynarza po tuby? Albo masz wille z basenem? Czy może tych 36 zdechlaków? A juz wiem. Pewnie ze nie masz życia tylko w oborze mieszkanie. Pewnie tego ci zazdroszczą. Współczuję sąsiedztwa:)

pozdro300, 2016-09-16 20:55:19

Po co mam sie wyżywać? Juz cie życie dość zarzyna. No ale to ty się mądrzysz mądralo:)

pozdro300, 2016-09-16 20:45:52

Tak tak lamentuj sobie nie tacy żałośni jak ty próbowali mnie zdenerwować..., Maszyny mam stare garstka kredytu na ziemie bo kilka lat nic się nie sprzedaje... także jak chcesz sie wyżyć to szukaj dalej synku

parody, 2016-09-16 20:33:58

Na pewno boli ich rzyć. Na 100%. Ale gdyby wiedzeli w jakiej sytuacji jesteś to raczej pękali by ze śmiechu a nie z zazdrości:) rozumiem cię.ciężko przyznać że przegrało się życie kilkoma bańkami kredytu i uwiazaniem do śmierci ale zaklinając rzeczywistość sytuacji nie poprawisz. Znam takich jak ty na wylot:)

pozdro300, 2016-09-16 20:09:25

@pozdro300 A co boli (...)?? Pomyśl jak moich sąsiadów musi boleć gdy codziennie na nie patrzą. Oczywiście nie wszystkich. :D

A i pozdro dla lewara :)

parody, 2016-09-16 19:55:33

@MR jasne ze ten lewar i parody to pewnie ten sam troll.pewnie jakis zootechnik albo inny murzyn od gnoju u jakiegoś bambra dużego. Albo jakis szczyl co za dużo o życiu jeszcze nie wie.byś pogadał z ich właścicielem co powstawial te 30 jałowic albo pociska w wydajność to wątpię żeby byl najszczęśliwszy z powodu koniunktury. No chyba ze to też buc i pyszałek. :)

pozdro300, 2016-09-16 19:29:11

MR umowę kontraktacyjną to ja mam z mleczarnią na odbiór każdej ilości mleka, ale wzmianki o cenie to już tam nie ma. tutaj niestety rynek decyduje. Mogę budować i zwiększyć krowy dwukrotnie jak mam zamiar, ale cena mleka w dalszej przyszłości pozostaje nieznana.

Rolniczka mazowieckie, 2016-09-16 19:25:54

Heh trol... Zwykły prosty polski rolnik z podlasia. W dodatku nie największy ani nie najbogatszy w najbliższej okolicy. Może chcesz się ze mną sprawdzić kto ma więcej wiedzy o produkcji mleka? Wskaż mi jeden post w którym skierowałem do kogoś agresję??

parody, 2016-09-16 18:54:22

https://www.frieslandcampina.com/nl/nieuws/garantieprijs-juni-2500-euro/
Trola to macie... nazywa się Kaczyński a czas czas mam bo chłop na zachodzie to nie niewolnik a biznesmen pozdro 300}:)

Lewar, 2016-09-16 18:26:49

Mam wrażenie , że parody, lewar i kilku innych na stronach farmera to trole , nie sa producentami ale maja dużo czasu i śledzą wpisy - zapewniając sobie kontakt i satysfakcję z takiego oto faktu, że udaje im się swoją agresje na kogoś skierować. Pytał tu ktoś wielokrotnie o umowy kontraktacyjne (nie inne tylko kontraktacyjne). Podaję zatem definicję kontraktacji (proszę o uwagę panią rolniczkę mazowiecką ponieważ w umowie kontraktacyjnej musi być zabezpieczona cena . Wtedy budowa obory byłaby zabezpieczona). Cytuję : Kontraktacja

Art. 613. § 1. Przez umowę kontraktacji producent rolny zobowiązuje się wytworzyć i dostarczyć kontraktującemu oznaczoną ilość produktów rolnych określonego rodzaju, a kontraktujący zobowiązuje się te produkty odebrać w terminie umówionym, zapłacić umówioną cenę oraz spełnić określone świadczenie dodatkowe, jeżeli umowa lub przepisy szczególne przewidują obowiązek spełnienia takiego świadczenia.

MR, 2016-09-16 17:25:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

@mieto35 bez przesady z tym wymarznięciem przecież My mieliśmy śnieg. Jaka odmiana ? 

mieto35

Ojciec był patrzeć na rzepak i twierdzi że padł teraz po tych mrozach , ale trochę sniegu było , mówi że stracił wszystkie liście i...