PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Lazarus 2016-09-22 00:23:55
  Ubiegac sie o pilna pozyczke dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga prosze: Czy finansowo w dól? Czy potrzebujesz pozyczki placic off rachunki lub zakup domu lub zwiekszyc swój biznes? Ubiegac sie o pozyczke teraz i uzyskac zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania wskaznik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezposredni i elastyczna jak twoje Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych wiecej Informacje na temat skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
 • Markus 2016-09-21 17:37:09
  Stan , skąd ty się wziąłeś w rolnictwie , przecież żaden chłop nie ma takiej wiedzy bo po co mu ona, chyba że na urzędnika. Czyli nie ma już miejsca na prawdziwych rolników.
 • Stan. 2016-09-20 13:37:25
  Prezes miejscowej izby rolniczej powiada do mnie : zmień sposób przemawiania . Jak ty przemawiasz to robi się cisza , ludzie nie tylko , że nie wychodzą z sali ale szybko wracają z korytarza. Jaj ja mówię, to łażą , gadają ale który z nasz dostaje brawa ?
  Czyli po kolei :
  1. Rząd nie ma prawa kontroli cen , ani ich narzucania . Zmowy cenowe kontroluje przy pomocy UOKiK i ta instytucja ma prawo nakładania kar (gdy udowodni zmowę , nie naśladownictwo cen) , i nic więcej (nic więcej) . Więc jeśli gdzieś po kontroli , zarząd podniósł cenę mleka , to nie dlatego , że rząd (UOKIK ) kazał mu ją podnieść ale być może dlatego, że rada nadzorcza "postraszyła" odwołaniem zarządu czy tylko prezesa .
  2. Rolnicy nie rozumieją , że nie licząc kosztów (nie wydatków, czyli tylko wydawanych pieniędzy , o czym słusznie pisze "rolnik" ) zawsze zbliżają się do bankructwa (czyli odpowiedzialnością z całego majątku). Przedsiębiorca (spółka , spółdzielnia) wie, że - zgodnie z systemem gospodarczym - ma prawo wystąpić z wnioskiem o upadłość (zachowując swój majątek funkcjonujący poza tym podmiotem). Upadłość , to nie wstyd , nie sfera moralności (nie mówię o upadłości , w której popełniane są przestępstwa ).
  3.umowy z odbiorcami mleka nie mają żadnego innego zabarwienia jak regulacje prawne . Nie ma umów złodziejskich. Istniej swoboda zawarcia lub niezawarcia umowy , tak jak na targowisku. Nie podoba ci się cena za krowę ? Możesz iść z nią do domu. Po to są spółdzielnie by ważyć interes dostawców i spółdzielni jako przedsiębiorcy zatrudniającego ludzi . Nie ma jednej strony , w spółdzielni są nie tylko dostawcy . Po drugiej stronie są - często - setki ludzi , którzy chronią swoje zarobki, i zarządy , i rady nadzorcze ,które też potrzebują wynagrodzenia . Ta druga strona jest silniejsza : wykształceniem , organizacją , dostępem do informacji o wynikach finansowych itp.(pytam czł. rady : czytałeś sprawozdanie finansowe ? No jak ? Jo tam nic z tego nie rozumie - odpowiada. Ale On jest fajny chłop , zawsze na niego głosuja. Wołają na obiad. przepraszam.
  Rolnicy nie wybierają - spośród swojego grona - najmądrzejszych , najsprawniejszych , najuczciwszych. Rolnicy wybierają swoich : Józka , Mańka, Edka bo "gadają jak trzeba".
  Bo przy nich wszystko jest proste i nie trzeba się uczyć , a mogłoby się okazać że nic z tej wiedzy (jak z matematyki) do głowy nie wchodzi.
  4.
 • gemba 2016-09-20 09:47:35
  Po raz pierwszy na tym forum przeczytałem tak sensowny tekst. Brawo "rolnik". Bo rolnik czyli wytwórca surowca dla mleczarni to jest po prostu NIEWOLNIK. TAK BYŁO, TAK JEST i TAK BĘDZIE
 • rolnik 2016-09-20 08:43:39
  @Stan
  Poczytaj jakie wielkie koncerny mleczarskie, w których krajach zapłaciły kary za skup mleka właśnie tkwiąc w zmowie (Hiszpania i Francja) tam udało się to sprawdzić. W Polsce podobno nasze władze zarządziły kontrolę w 2 zakładach , gdzie po kontroli cena skupu mleka wzrosła prawie dwukrotnie - poszukaj sobie na farmerze jest ten artykuł. Mam pojęcie co to zmowa, bo doświadczyłem tego w ostatnich latach. Myślę, że jesteś kierownikiem mleczarni, a nie producentem mleka, wyraźnie bronisz przetwórców, nie widzisz ich kłamstw. Wy chcecie dużo mleka najlepiej za darmo, a my chcemy jakoś żyć z tej ciężkiej roboty . Pomyśl jak byś się czuł oddając mleko do zakładu, gdzie po opłaceniu wszystkich faktur nie zostaje nic dla ciebie , a nawet jest minus , to samo dotyczy trzody i tych hodowców. Jeden, dwa miesiące można tak zrobić, ale ponad 2 lata? A gdzie pieniądze odłożone na amortyzację? Nic się nie odkłada, bo nie ma z czego, przekażę gospodarstwo synowi z pustą kasą, jak będzie chciał coś zmodernizować, to znowu kredyt. Pomyśl kto sobie żyje dobrze nie martwiąc się o deszcz : biuro, bank, wytwórcy wszelakich produktów, które my od nich nabywamy.
  Gospodarstwo prowadzę dłużej niż może pracujesz w mleczarni, wiem ile mam zapasów paszy, na jak długo mi wystarczy. wszystko jest policzone, nie mam z tym problemów, produkuję jak profesjonalista i nie chwalę się , Ale dzisiaj tak mało płacą za surowiec, że bluźnierstwa pod naszym adresem, że chcemy więcej to myślę , że to już przesada.
  Jak wyślę dzieci do szkół to ty panie Stan nie będziesz miał co robić, bo te dzieci nigdy nie wrócą po to, żeby doić krowy, nawet robotami udojowymi . Tak tego nie zrozumiesz, bo krowy i oborę oglądasz z daleka, ta produkcja nie dotyczy ciebie bezpośrednio.
  Ukrainy im w Polsce mniej tym lepiej, Polakom nie chcą płacić godziwie.............................., rzeź wołyńską znam z historii.
  Embargo,
  Wojnę politycy niech prowadzą swoimi rękami, a nie naszymi. To nie jest demokracja, jak produkcję miesza się z polityką.
  Wobec zaistniałej sytuacji politycznej uważam, że rząd ma prawo kontrolować skupy zaniżające ceny.
 • Agriland.ie 2016-09-19 17:53:06
  U nas spioszek tylko planuje a w innych krajach juz od środy 21.wyplaca rolnikom odpowiednik naszego onw. Oraz rś. Pozostałe płatności w 70% od 19 października a do końca roku reszta . dodatkowo kasa zabierają co roku od rolników mających ponad 2 tysie. Euro dopłat. Będzie europejskim rolnikom oddana w tym miesiącu jako nadzwyczajna pomoc.a nasi kisza ta kasę na kątach. Trzeba czytać zagraniczne portale rolnicze dużo się można dowiedzieć i skonfrontować to co spioszek mówi.
 • MR 2016-09-19 17:28:59
  Cezary, no właśnie te 350 mln euro ma być takim właśnie 500 +. A dokładnie ok. 100 euro z Unii i 100 euro z własnego budżetu za likwidację jednej krowy , która była w stadzie w okresie referencyjnym , który określi Unia lub własny Kraj (pod warunkiem , że budżet Polski na to pozwoli . Przynajmniej tak jest wg. tego co można wyczytać z projektów Hogana (nawiasem mówiąc , nauczyciela fizyki). Ale to nic nowego , u nas co drugi specjalista to historyk (czyli były nauczyciel historii).
 • Cezary Dolary 2016-09-19 14:22:06
  Może wprowadzić 500+ dla drugiej i kolejnej sprzedanej krowy. To rozwiąże problem.
 • ekojajo 2016-09-19 13:45:10
  Krzysiu,czy wiesz,że 1% urzędników dostaje 10% dotacji przeznaczonych dla rolnika tzn 1,3 min rolników dostaje 16 mld zł a 13 tys urzędników ARiMR obsługujących rolników 1,6 mld zł !!!!. Czyli średnio każdy urzędnik dostaje 10 razy więcej niż przeciętny rolnik !!!!!!!!!!
 • zdesperowany 2016-09-19 11:02:48
  Miśiewicze w Zamoyskich Zakładach Zbożowych w Elewarr w ARR w AMiRR wANR iw innych spółkach w ramach dobrej zmiany i już widać efekty sytuacji w rolnictwie Jurgiel do dymisji natychmiast zanim będzie za pozno
 • Edmundinio 2016-09-19 09:59:42
  Kolego Stan. Kieruj się realizmem a nie dywagacją. Bo te Państwo to cła, tamto Państwo to nie ma zabezpieczenia, a jeszcze inne cokolwiek innego. Tu nie chodzi o całkowite zamykanie rynków, eksportu czy też importu tylko o odpowiedź na pytania dlaczego w Polsce jest ASF dlaczego jest nierozwiązana sprawa kar za nadprodukcję mleka, a no dlatego że rządzący myślą raczej o interesie jednostki a nie narodu. Każdemu i tak nie dogodzisz to od dawna wiadomo. Jednak zauważ, co się dzieje z rolnictwem jak podejmuje się decyzje nieprzemyślane i z partyzanta... Bałagan.PO-PSL było jak było ale moim zdaniem płynność pod każdym względem była lepsza i nie było drastycznych decyzji, które odbijały się drastycznie na rolniku.
 • Stan. 2016-09-19 09:42:49
  No i następny mądry (po rolniku) . Które to są kraje sąsiednie ? Wymień je . . Wśród krajów unijnych nie ma eksportu , jest jednolity rynek , w takim kształcie jakby to był rynek jednego państwa . Chcesz np. zamknąć rynek niemiecki ? To jest odbiorca 30 % naszej produkcji rolnej. Chcesz pewno sprzedawać na Ukrainę ? Proszę bardzo tylko , że Ukraina wprowadziła na nasze produkty cłą zaporowe , a poza tym nie zabezpiecza ochrony dostawcy przed niewypłacalnością odbiorcy (towar poszedł , a odbiorca - gdy trzeba zapłacić- udaje głupka). Natomiast nasz rynek - przed pszenicą ukraińska jest otwarty bo żadnej nacji tyle nie zawdzięczamy co ukraińskiej (łącznie z Rzezią wołyńską).
  Sumując(bo koniec przerwy sniadaniowej): wiedza i na niej oparte - doświadczenie , a nie powtarzanie pierduł za dziadkami z ławeczki przy drodze.
 • ekojajo 2016-09-19 09:41:52
  Kolejne cztery lata stracone.Nie o takie zmiany walczyłem ponad 100 dni pod Kancelarią Rady Ministrów w lutym do czerwca 2015 r .Teraz byle jaki PSL-owiec jest lepszy ,bo z nimi można fundacje zakładać i dalej lody kręcić !!!!
 • Edmundinio 2016-09-19 09:26:13
  Jurij jak zwykle mydli. Żadnych konkretów, a na pytania odpowiemy meilem:) Na wszystkie bolączki jest jedno lekarstwo - ograniczyć import z sąsiednich Państw - inwestujmy w swoje rolnictwo i swoje produkty.
 • Stan. 2016-09-19 09:21:20
  Ty pseudorolnik. Czy w ogóle masz pojęcie co to jest zmowa cenowa , według jakich przepisów i jaka instytucja jest uprawniona do kontroli przestrzegania zakazu nieuczciwej konkurencji ?
  Czy masz pojęcie w jaki sposób przedsiębiorcy zabezpieczają się przed popadnięciem pod przepisy, które przewidują dotkliwe sankcje za odstępstwo od obowiązującego prawa ?
  Czy sądzisz , że taki ... Jurgiel lub jego niedouczeni urzędnicy są w stanie poprowadzić jakiekolwiek przedsiębiorstwo , z uwzględnieniem prawa , z wykorzystaniem wiedzy prawniczej i ekonomicznej z zakresu uregulowań Unii Europejskiej ?
  Na stronach farmerra - kilku rolników upominało sie o umowy kontraktacyjne (znane w produkcji buraków) jakoś nie dostrzegłem twojego wpisu na ten temat . Ty chcesz robić tak jak dotychczas tylko aby odbiorca ci więcej płacił . No wyślij przynajmniej dzieci do "szkół" bo ty jakoś jesteś oporny na wiedzę m.in. ekonomiczną dotyczącą, kształtowania cen w zależności od ceny produktu wyjściowego. Bo na jakiej podstawie zakładasz , że zarząd spółdzielni działa wrogo wobec swoich dostawców . No na jakiej podstawie, przeczytałeś chociaż jedno sprawozdanie finansowe ( i czy w ogóle jesteś w stanie je zrozumieć) ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.232.54
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!