PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Lazarus 2016-09-22 00:23:55
  Ubiegac sie o pilna pozyczke dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga prosze: Czy finansowo w dól? Czy potrzebujesz pozyczki placic off rachunki lub zakup domu lub zwiekszyc swój biznes? Ubiegac sie o pozyczke teraz i uzyskac zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania wskaznik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezposredni i elastyczna jak twoje Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych wiecej Informacje na temat skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
 • Markus 2016-09-21 17:37:09
  Stan , skąd ty się wziąłeś w rolnictwie , przecież żaden chłop nie ma takiej wiedzy bo po co mu ona, chyba że na urzędnika. Czyli nie ma już miejsca na prawdziwych rolników.
 • Stan. 2016-09-20 13:37:25
  Prezes miejscowej izby rolniczej powiada do mnie : zmień sposób przemawiania . Jak ty przemawiasz to robi się cisza , ludzie nie tylko , że nie wychodzą z sali ale szybko wracają z korytarza. Jaj ja mówię, to łażą , gadają ale który z nasz dostaje brawa ?
  Czyli po kolei :
  1. Rząd nie ma prawa kontroli cen , ani ich narzucania . Zmowy cenowe kontroluje przy pomocy UOKiK i ta instytucja ma prawo nakładania kar (gdy udowodni zmowę , nie naśladownictwo cen) , i nic więcej (nic więcej) . Więc jeśli gdzieś po kontroli , zarząd podniósł cenę mleka , to nie dlatego , że rząd (UOKIK ) kazał mu ją podnieść ale być może dlatego, że rada nadzorcza "postraszyła" odwołaniem zarządu czy tylko prezesa .
  2. Rolnicy nie rozumieją , że nie licząc kosztów (nie wydatków, czyli tylko wydawanych pieniędzy , o czym słusznie pisze "rolnik" ) zawsze zbliżają się do bankructwa (czyli odpowiedzialnością z całego majątku). Przedsiębiorca (spółka , spółdzielnia) wie, że - zgodnie z systemem gospodarczym - ma prawo wystąpić z wnioskiem o upadłość (zachowując swój majątek funkcjonujący poza tym podmiotem). Upadłość , to nie wstyd , nie sfera moralności (nie mówię o upadłości , w której popełniane są przestępstwa ).
  3.umowy z odbiorcami mleka nie mają żadnego innego zabarwienia jak regulacje prawne . Nie ma umów złodziejskich. Istniej swoboda zawarcia lub niezawarcia umowy , tak jak na targowisku. Nie podoba ci się cena za krowę ? Możesz iść z nią do domu. Po to są spółdzielnie by ważyć interes dostawców i spółdzielni jako przedsiębiorcy zatrudniającego ludzi . Nie ma jednej strony , w spółdzielni są nie tylko dostawcy . Po drugiej stronie są - często - setki ludzi , którzy chronią swoje zarobki, i zarządy , i rady nadzorcze ,które też potrzebują wynagrodzenia . Ta druga strona jest silniejsza : wykształceniem , organizacją , dostępem do informacji o wynikach finansowych itp.(pytam czł. rady : czytałeś sprawozdanie finansowe ? No jak ? Jo tam nic z tego nie rozumie - odpowiada. Ale On jest fajny chłop , zawsze na niego głosuja. Wołają na obiad. przepraszam.
  Rolnicy nie wybierają - spośród swojego grona - najmądrzejszych , najsprawniejszych , najuczciwszych. Rolnicy wybierają swoich : Józka , Mańka, Edka bo "gadają jak trzeba".
  Bo przy nich wszystko jest proste i nie trzeba się uczyć , a mogłoby się okazać że nic z tej wiedzy (jak z matematyki) do głowy nie wchodzi.
  4.
 • gemba 2016-09-20 09:47:35
  Po raz pierwszy na tym forum przeczytałem tak sensowny tekst. Brawo "rolnik". Bo rolnik czyli wytwórca surowca dla mleczarni to jest po prostu NIEWOLNIK. TAK BYŁO, TAK JEST i TAK BĘDZIE
 • rolnik 2016-09-20 08:43:39
  @Stan
  Poczytaj jakie wielkie koncerny mleczarskie, w których krajach zapłaciły kary za skup mleka właśnie tkwiąc w zmowie (Hiszpania i Francja) tam udało się to sprawdzić. W Polsce podobno nasze władze zarządziły kontrolę w 2 zakładach , gdzie po kontroli cena skupu mleka wzrosła prawie dwukrotnie - poszukaj sobie na farmerze jest ten artykuł. Mam pojęcie co to zmowa, bo doświadczyłem tego w ostatnich latach. Myślę, że jesteś kierownikiem mleczarni, a nie producentem mleka, wyraźnie bronisz przetwórców, nie widzisz ich kłamstw. Wy chcecie dużo mleka najlepiej za darmo, a my chcemy jakoś żyć z tej ciężkiej roboty . Pomyśl jak byś się czuł oddając mleko do zakładu, gdzie po opłaceniu wszystkich faktur nie zostaje nic dla ciebie , a nawet jest minus , to samo dotyczy trzody i tych hodowców. Jeden, dwa miesiące można tak zrobić, ale ponad 2 lata? A gdzie pieniądze odłożone na amortyzację? Nic się nie odkłada, bo nie ma z czego, przekażę gospodarstwo synowi z pustą kasą, jak będzie chciał coś zmodernizować, to znowu kredyt. Pomyśl kto sobie żyje dobrze nie martwiąc się o deszcz : biuro, bank, wytwórcy wszelakich produktów, które my od nich nabywamy.
  Gospodarstwo prowadzę dłużej niż może pracujesz w mleczarni, wiem ile mam zapasów paszy, na jak długo mi wystarczy. wszystko jest policzone, nie mam z tym problemów, produkuję jak profesjonalista i nie chwalę się , Ale dzisiaj tak mało płacą za surowiec, że bluźnierstwa pod naszym adresem, że chcemy więcej to myślę , że to już przesada.
  Jak wyślę dzieci do szkół to ty panie Stan nie będziesz miał co robić, bo te dzieci nigdy nie wrócą po to, żeby doić krowy, nawet robotami udojowymi . Tak tego nie zrozumiesz, bo krowy i oborę oglądasz z daleka, ta produkcja nie dotyczy ciebie bezpośrednio.
  Ukrainy im w Polsce mniej tym lepiej, Polakom nie chcą płacić godziwie.............................., rzeź wołyńską znam z historii.
  Embargo,
  Wojnę politycy niech prowadzą swoimi rękami, a nie naszymi. To nie jest demokracja, jak produkcję miesza się z polityką.
  Wobec zaistniałej sytuacji politycznej uważam, że rząd ma prawo kontrolować skupy zaniżające ceny.
 • Agriland.ie 2016-09-19 17:53:06
  U nas spioszek tylko planuje a w innych krajach juz od środy 21.wyplaca rolnikom odpowiednik naszego onw. Oraz rś. Pozostałe płatności w 70% od 19 października a do końca roku reszta . dodatkowo kasa zabierają co roku od rolników mających ponad 2 tysie. Euro dopłat. Będzie europejskim rolnikom oddana w tym miesiącu jako nadzwyczajna pomoc.a nasi kisza ta kasę na kątach. Trzeba czytać zagraniczne portale rolnicze dużo się można dowiedzieć i skonfrontować to co spioszek mówi.
 • MR 2016-09-19 17:28:59
  Cezary, no właśnie te 350 mln euro ma być takim właśnie 500 +. A dokładnie ok. 100 euro z Unii i 100 euro z własnego budżetu za likwidację jednej krowy , która była w stadzie w okresie referencyjnym , który określi Unia lub własny Kraj (pod warunkiem , że budżet Polski na to pozwoli . Przynajmniej tak jest wg. tego co można wyczytać z projektów Hogana (nawiasem mówiąc , nauczyciela fizyki). Ale to nic nowego , u nas co drugi specjalista to historyk (czyli były nauczyciel historii).
 • Cezary Dolary 2016-09-19 14:22:06
  Może wprowadzić 500+ dla drugiej i kolejnej sprzedanej krowy. To rozwiąże problem.
 • ekojajo 2016-09-19 13:45:10
  Krzysiu,czy wiesz,że 1% urzędników dostaje 10% dotacji przeznaczonych dla rolnika tzn 1,3 min rolników dostaje 16 mld zł a 13 tys urzędników ARiMR obsługujących rolników 1,6 mld zł !!!!. Czyli średnio każdy urzędnik dostaje 10 razy więcej niż przeciętny rolnik !!!!!!!!!!
 • zdesperowany 2016-09-19 11:02:48
  Miśiewicze w Zamoyskich Zakładach Zbożowych w Elewarr w ARR w AMiRR wANR iw innych spółkach w ramach dobrej zmiany i już widać efekty sytuacji w rolnictwie Jurgiel do dymisji natychmiast zanim będzie za pozno
 • Edmundinio 2016-09-19 09:59:42
  Kolego Stan. Kieruj się realizmem a nie dywagacją. Bo te Państwo to cła, tamto Państwo to nie ma zabezpieczenia, a jeszcze inne cokolwiek innego. Tu nie chodzi o całkowite zamykanie rynków, eksportu czy też importu tylko o odpowiedź na pytania dlaczego w Polsce jest ASF dlaczego jest nierozwiązana sprawa kar za nadprodukcję mleka, a no dlatego że rządzący myślą raczej o interesie jednostki a nie narodu. Każdemu i tak nie dogodzisz to od dawna wiadomo. Jednak zauważ, co się dzieje z rolnictwem jak podejmuje się decyzje nieprzemyślane i z partyzanta... Bałagan.PO-PSL było jak było ale moim zdaniem płynność pod każdym względem była lepsza i nie było drastycznych decyzji, które odbijały się drastycznie na rolniku.
 • Stan. 2016-09-19 09:42:49
  No i następny mądry (po rolniku) . Które to są kraje sąsiednie ? Wymień je . . Wśród krajów unijnych nie ma eksportu , jest jednolity rynek , w takim kształcie jakby to był rynek jednego państwa . Chcesz np. zamknąć rynek niemiecki ? To jest odbiorca 30 % naszej produkcji rolnej. Chcesz pewno sprzedawać na Ukrainę ? Proszę bardzo tylko , że Ukraina wprowadziła na nasze produkty cłą zaporowe , a poza tym nie zabezpiecza ochrony dostawcy przed niewypłacalnością odbiorcy (towar poszedł , a odbiorca - gdy trzeba zapłacić- udaje głupka). Natomiast nasz rynek - przed pszenicą ukraińska jest otwarty bo żadnej nacji tyle nie zawdzięczamy co ukraińskiej (łącznie z Rzezią wołyńską).
  Sumując(bo koniec przerwy sniadaniowej): wiedza i na niej oparte - doświadczenie , a nie powtarzanie pierduł za dziadkami z ławeczki przy drodze.
 • ekojajo 2016-09-19 09:41:52
  Kolejne cztery lata stracone.Nie o takie zmiany walczyłem ponad 100 dni pod Kancelarią Rady Ministrów w lutym do czerwca 2015 r .Teraz byle jaki PSL-owiec jest lepszy ,bo z nimi można fundacje zakładać i dalej lody kręcić !!!!
 • Edmundinio 2016-09-19 09:26:13
  Jurij jak zwykle mydli. Żadnych konkretów, a na pytania odpowiemy meilem:) Na wszystkie bolączki jest jedno lekarstwo - ograniczyć import z sąsiednich Państw - inwestujmy w swoje rolnictwo i swoje produkty.
 • Stan. 2016-09-19 09:21:20
  Ty pseudorolnik. Czy w ogóle masz pojęcie co to jest zmowa cenowa , według jakich przepisów i jaka instytucja jest uprawniona do kontroli przestrzegania zakazu nieuczciwej konkurencji ?
  Czy masz pojęcie w jaki sposób przedsiębiorcy zabezpieczają się przed popadnięciem pod przepisy, które przewidują dotkliwe sankcje za odstępstwo od obowiązującego prawa ?
  Czy sądzisz , że taki ... Jurgiel lub jego niedouczeni urzędnicy są w stanie poprowadzić jakiekolwiek przedsiębiorstwo , z uwzględnieniem prawa , z wykorzystaniem wiedzy prawniczej i ekonomicznej z zakresu uregulowań Unii Europejskiej ?
  Na stronach farmerra - kilku rolników upominało sie o umowy kontraktacyjne (znane w produkcji buraków) jakoś nie dostrzegłem twojego wpisu na ten temat . Ty chcesz robić tak jak dotychczas tylko aby odbiorca ci więcej płacił . No wyślij przynajmniej dzieci do "szkół" bo ty jakoś jesteś oporny na wiedzę m.in. ekonomiczną dotyczącą, kształtowania cen w zależności od ceny produktu wyjściowego. Bo na jakiej podstawie zakładasz , że zarząd spółdzielni działa wrogo wobec swoich dostawców . No na jakiej podstawie, przeczytałeś chociaż jedno sprawozdanie finansowe ( i czy w ogóle jesteś w stanie je zrozumieć) ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.190.11
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!