PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rolnik polski. Ja ci kolego rzucę lepsze kwoty ile miliardów rocznie otrzymują rolnicy dopłat UE ? Te grube miliony które wpływa do PZŁ to są składki członków, a Twoje grube miliardy to podatki nas Wszystkich. Więc nie płacz jak jesteś biedny przez myśliwych i leśników bo jakby nie miastowi to skąd były by podatki a znich dopłaty.

RR, 2016-09-21 18:51:33

Kolejna manipulacja w którą angażuje się żona myśliwego firmująca DOBRĄ ZMIANĘ. Polega ona własnie na NIEUWZGLĘDNIENIU praw właścicieli gruntów w procesie gospodarki łowieckiej. To co się proponuje w zakresie wyłączenia z polowania jakichś tam marginalnych powierzchni było i tak możliwe do osiągnięcia przy istniejącym prawie. Oszustwo w zakresie wykonania wyroku TK polega na tym, że głos rolników nie będzie decydował w procesie tworzenia obwodów łowieckich, bo podział terenu będzie jak dotychczas przebiegał na poziomie województwa z udziałem leśników i myśliwych, a opinie rolników do projektów powstałych w tym trybie będą stanowiły wyłącznie głos wołającego na puszczy. Marszałek wcale nie musi ich uwzględniać. Wygląda na to, że o chłopskiej własności tak jak za socjalizmu mają decydować urzędnicy w sitwie z myśliwymi.

Darz Bór, 2016-09-21 09:46:23

@RR ten model myślistwa jest tak dobrze oceniany przez samych zainteresowanych i w nim uczestniczących, podobnie jak model leśnictwa także podobno super oceniany. A prawda jest taka że uprzywilejowane grupy kolesiostwa uwłaszczyły się na majątku państwowym i ciągną z tego niezłą kasę. Leśnicy państwo w państwie, super siedziby, dla każdego leśniczego dom służbowy i do tego niezła pensja. PZL zgarnia kasę ze składek ok 400 mln zł rocznie a na odszkodowania rolników idzie ok 100 mln zł reszta do podziału dla kasty uprzywilejowanej. Taka jest prawda o tych super modelach myślistwa i leśnictwa w tym kraju. Daj mi w zarządzanie lasy państwowe to poprowadzę taką gospodarkę leśną i jeszcze do budżetu odprowadzę co roku tytułem dzierżawy 1mld zł. Podobnie z myślistwem przejmę uprawnienia PZŁ za 100 mln zł wpłacone do budżetu.

rolnik polski, 2016-09-21 08:46:25

Fakt bezsporny że dziki od kilku lat stanowią straty gospodarcze na potężną skalę a PZŁ prowadzi propagandę sukcesu w odstrzale sanitarnym. Rolnicy wywiozą cały zarząd na taczkach i nikt ich nie powstrzyma.

właściciel pola, 2016-09-20 21:29:59

Koleś. Nikomu nie zaglądam i nie zazdroszczę. Tylko sprawa ma się tak, paru gości się spiknęło co to mają dużo haktarów a nie dawno powrócili z wygnania i lansują super model myślistwa " jakiegoś" super zarobkowego dla rolników. Ale nie stety pomijają jeden szczegół że polski model myślistwa jest bardzo dobrze oceniany na świecie.

RR, 2016-09-20 19:41:15

Do RR;a co cie to obchodzi co ze swoim polem zrobi, kupił to jego tyż se kup i twoje będzie i nic ci do tego. Jest prawo własności i tyle, a czy mu się opłaca uprawiać to on decyduje. On ci nie zagląda co ty robisz ze swoją własnością.

koleś, 2016-09-20 19:17:15

Zasrancen. Od PKWN 22 lipca 1944 ciągle to samo. Wtedy zabijali ludzi, teraz już nie wypada, to odreagowują na zwierzętach. A przy okazji mogą postrzelić lub zastrzelić właściciela gruntu, który bezczelnie wejdzie na swoje własne pole i akurat znajdzie się na linii strału.

stary rolnik, 2016-09-20 18:02:52

Inźinierze co uważasz za stratowanie Twojego pola jako INWESTOR, ty chyba nie jesteś rolnikiem tylko spekulantem, który nakupił ziemi za grosze i teraz chcesz inwestować żeby ciągle zarabiać, pewno na polowaniach.

RR, 2016-09-20 17:38:06

rolniku polski, nie ma żadnego obowiązku wstępowania do kola łowieckiego, możesz być niezrzeszony i to jest zgodne z prawem.
chcesz polować na swoich polach to zabieraj du...pe w troki i na staż, potem zdaj egzamin i zakup bron i poluj. Kazdy kto chciał jeździć samochodem czy traktorem musiał zdać prawo jazdy, podobnie z pozwoleniem na bron. Co prawda składki do PZL trzeba placic ale to po pierwsze niewielkie sumy rocznie a po drugie pomysl ile podatku i akcyzy bulisz jako kierowca czy właściciel pojazdu. Koszty są wszędzie.

Kulfon, 2016-09-20 16:58:29

A ja zrobiłem papiery,kupiłem sztucerek i wymierzam sam sprawiedliwość na swoich polach...

Jurek, 2016-09-20 16:08:59

Niech każdy poluje na swoim polu ale macie problem, ja ci w mieście obiadu w twojej kuchni nie iem bo.mam taka ochotę

jon, 2016-09-20 10:59:02

@Kulfon na przeszkodzie stoi prawo a właściwie to brak poszanowania konstytucyjnego prawa własności. Rolnik by polował musi wstąpić do koła i co za tym idzie to postępować zgodnie ze statutem koła czyli płacić składki, płacić za upolowanego dzika lub oddać go do koła, zrzec się odszkodowań za szkody w uprawach. Tu chodzi o poszanowanie prawa własności i prawa do ochrony tej własności. Rolnik powinien mieć prawo polowania (ochrony) na swojej własności bez obowiązku wstępowania do koła myśliwych. Powinien mieć prawo odpłatnie zaprosić sobie na swoje pola każdego z uprawnieniami do posiadania broni. Myśliwy chce polować niech płaci, jak nie to proszę nie włazić z przysłowiowymi buciorami na czyjąś własność bez zaproszenia bo można zarobić solą po (...).

rolnik polski, 2016-09-20 08:14:30

Najpierw w związku z ASF krzyki i wypisywanie ze myśliwi nie polują i ze za mało dzików strzelają, ze to ,ze szkody,a teraz nie chcecie ich na pola wpuszczać i wypisujecie jakim prawem oni na waszych polach polują..to wreszcie polują czy nie??? Zdecydujcie się jak jest bo obserwatorzy już się gubią o co w tym wszystkim chodzi- co chcecie..??bo ja się pogubiłem..a z tą ustawą i z tym utrudianiem polowania chodzi o to ze jak myśliwi maja strzelać te dziki ze stref zagrożonych wirusem to żeby je strzelali i żeby im nikt w tym nie przeszkadzał- ja odbieram to tak..i ze to jest dobre posunięcie..bo jakie będą efekty polowań jeśli będą zakłucane..

jacek, 2016-09-19 22:23:27

Czyli najpierw ustawą o obrocie ziemią częściowo wywłaszczamy rolników, a następnie ustawą łowiecką częściowo uwłaszczamy na tych gruntach myśliwych. Można dyskutować, czy to pełzający bolszewizm czy feudalizm, ale łajdactwo na pewno.

baca56, 2016-09-19 21:48:00

nie piszcie jak zakazać im polowań tylko jak ich zachęcić by polowali u mnie

A.P., 2016-09-19 20:26:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D