PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

I teraz widzicie co musiało sie wydarzyć ,żeby rolnicy przejrzeli. Zrobiono na rolniki biznes stulecia. Rolnik najłatwiejszy ,że tak powiem pachołek do zmanipulowania i wydymania .Pod pretekstem pomocy ,że tak ten przestępczy proceder nazwę w rozwoju wpakowano chłopa w pułapkę w większości przypadków bez wyjścia. Całe te dotacje tak jak pisałem piszę i będę pisał nie służyły żadnemu rolnikowi, rolnik dostał przy okazji te złomy ,ale za jką cenę. Ci dilerzy nie mogli nadziwić sie głupocie chłopa jak tylko rzucili te ochłapy z euroooburdeylu lecilei jak Barany na rzeź.A oni napie**li ceny ile się dało a chłop dawaj czubki normalnie czuby!!! ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE DOTACJE ŁUNIJNE SŁUŻYŁY I BYŁY I SA PO TO bay rozwijać gospodarkę ale nie waszą tylko krajową kosztem głupiego naiwnego rolnika PO NIC INNEGO. Kolejna TRAGICZNA cecha Polskiego rolnik to jest niezdolność do współpracy i współdzielenia się jest tylko ta poskomusnistyczna zazdrość i nienawiść co rujnuje jakiekolwiek możliwości wypracowania profitów,korzyści dla Polskiego rolnictwa .
T teraz dorżną umowami o chandlu DORŻNĄ ROLNICTWO. Wperw zarobili miliardy na tym. Zadłu,zyli ludiz a teraz będą na nich żerować. Metalność Polskiego chłopa chca podpisać najbardziej lichiarską i złodiejską umowę jak kiedykolwiek miałą miejsce GDZIE JEST POLSKI CHŁOP ????? Gdzie każdy na zachodzie protestuje gdzie ja się pytam. Potem będą płakać po fakcie jak podpiszą to będą lecieć na Warszawę potem to laskę można będzie zrobić im co najwyżej z połykiem a nie protestować TERAZ JEST CZAS jeśli w ogóle.

paqwel, 2016-09-21 20:24:37

@debiec. Ja nie winie rolników. Chodzi o to w jaki sposób nas zmanipulowano,że gdy każdy bedzie miał oborę jak z prospektu lely i mając ponad 10k na laktacje wydając 2/3 kasy za mleko na pasze, profilaktykę i dobrostan czy bóg wie co jeszcze to będzie bogaty i szczęśliwy. Nie tędy droga. W najdroższej oborze krowa nie bedzie mieć takiego dobrostanu jak na ogrodzonym pastwisku. A caly sprzet i budynki nowe trzeba splacac i to rentownosc spycha w wartosci ujemne.Inna sprawa ekoterrorysci- wszyscy myślą ze gdy krowa mięsna sie cieli na dworze w lutym to jest bestialstwo. Tak samo z urzędasami.

kzo, 2016-09-21 12:35:22

Tutaj jak na dłoni widać dlaczego rządy USA i Kanady tak prą na podpisanie z UE umów TTIP i CETA. Jak tak dalej pójdzie będziemy jeść tylko sery i wyroby ( galanterię) mleczarskie z tych krajów.

The Bill, 2016-09-21 12:06:13

Nie zgadzam się z Tobą kzo.. to nie wina rolników, że stawiają takie obory, to wina urzędników. U nas każdy by chciał postawić krówki na łące, żeby się popasły, i je tylko doić i mieć z tego pieniążki. Nam np nie pozwolili na to ludzie, niegdyś wszyscy na ulicy mieli gospodarstwa, teraz prawie codziennie po przejściu stada krów (30 sztuk) zjawiała się u nas policja. Musieliśmy zainwestować w oborę wolnostanowiskową przez ludzi. Następnie każde stanowisko, każdy cm obory i wyposażenia musieliśmy dokupić przez wymogi urzędnicze. Teraz krowy muszę mieć lepiej niż ludzie, którzy przy nich pracują. Taka jest okrutna prawda.

debiec, 2016-09-21 11:38:59

U mnie w okolicy w ostatnim roku zrezygnowało kilkunastu rolników, kolejnych kilkunastu zrezygnuje w najbliższym roku lub dwóch. Jeżeli cena mleka wzrośnie przedłuży to może ich funkcjonowanie o rok czy dwa, ale nie więcej. Nawet wyższa cena mleka, jak wynika z rozmów z nimi nie zachęci ich do dalszego inwestowania w produkcję. Mleko to harówa dla której w ogóle brak jest szacunku. Jeszcze trochę i mleko będzie kosztowało dwa razy tyle a i tak nie będzie komu robić

grzevoo, 2016-09-21 11:24:44

Od kilku lat jestem sąsiadem hodowcy kilkunastu krów na północnym Mazowszu.Ten człowiek haruje przez siedem dni w tygodniu i 39 dni w miesiącu na okrągło. Podziwiam go. Mój sąsiad nigdy nie urlopu, nigdy nie wyjeżdża na wakacje. W niedziele jedzie na mszę do pobliskiego kościoła i zaraz wraca. To jest zwyczajnie niewolnicza robota na okrągło. Po prostu. Spadkobierców nie ma do tej roboty, bo dzieci nie chcą tyrać na roli i przy krowach jak ich ojciec. I mają rację.

vektor zero, 2016-09-21 11:15:00

A skąd brać cielęta do opasu gdy będzie mało krów? Litwini, Łotysze, Bułgarzy są idiotami? I będą ciągle za grosze sprzedawać polskim pośrednikom?

wikary zbereźnik , 2016-09-21 11:05:52

dokładnie ja też się sam zastanawiam nad zmianą produkcji póki jeszcze są rodzice to jakoś to idzie ale jakoś sobie nie wyobrażam że ja bede całe życie dojił i totalnie zero wolnego czasu znajomy ma 40 krów i już przestawia się na opasy rezygnując z krów. Powoli następuje zmiana pokoleniowa więc i trudniejsze czasy nastapią dla mleczarni jeszcze zacznie brakować mleka.

mleczarz, 2016-09-21 10:21:17

ta sielanka dla mleczarni juz sie konczy nikt na wsi z mlodych nie bedzie doil

52924, 2016-09-21 10:07:01

My jestesmy od ruch#### nas w du###. Nie ma co się dziwić. Mleczarstwo a dokładniej przetwórstwo mleka rozwija sie świetnie dzięki temu w Polsce że jestesmy bez mózgowi. Ludziska nie ilość a koszt produkcji decyduje. Pobudowalismy za miliony obory. Płytki. Komputery. Roboty. Jedzcie do usa i popatrzcie gdzie i jak produkuje sie mleko.krowy na dworze caly rok. Zaspy na 2 metry a hf brykają po nich. Obora? Jakas stara rozsypana szopa. Dój i wynocha w pole. Tmr? Tak. Na zewnątrz. A u nas? Najlepiej by prądem dogrzewali obory bezstropowe bo się krowy zaziębia. Nikt sie nie przejmuje tam. A u nas sobie znaleźli ofiary z rolasa z krowami wszyscy. Od paszy przez maszyny i weterynarzy po nie wiadomo co jeszcze. No i po co pytam? Żeby brylować w prospekcie tych hien z federacji? Żeby wyczytać ze mamy ponad 10k na rok? Ogarnijcie sie ludzie

kzo, 2016-09-21 08:19:48

Mądre słowa byku masz rację

wino, 2016-09-21 07:40:58

Mleczarnia zarabia inwestuje a rolnikowi dadza z wielką pompą 10 gr owalą na parametrach zrobi sie 5 i jest dobrze. I zwiekszaj chlopie jedz po pierwiastki kredytuj bo mleka trzeba .chory 😷 system

byk, 2016-09-21 05:43:55

No tak maslo 50% a mleko 5 % podrożało jak zwykle rolnik ma w d...e

mleczko, 2016-09-20 22:22:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D