PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do Eweliny i Liska ; a co wy biedactwa umysłowe robicie na tym forum ? Jedno głupsze od drugiego.
Ale chętnie przeczytałbym jak przygotować się na kolejną "pomoc", tę na redukcję bydła. Także czy jest jakaś mleczarnia , która zawiera umowy kontraktacyjne (na jak długo) z jednoznacznie określoną ceną . Ile trzeba byłoby żądać aby żądanie było logiczne i do przyjęcia przez skup. Ktoś coś wie na ten temat ?

MR, 2016-09-24 15:54:02

Ja złożyłem wniosek o redukcji 200000 kg.w okresie referencyjnym przeżucalem mleko z Litwy teraz to się skończyło .a 120 tysięcy miło się przytuli. Kilku znajomych tez tak zrobiło.

Lisek, 2016-09-24 10:43:31

A czy ktos nam konsumentom udowodnil, ze mleko i jego przetwory jest po prostu zdrowe i ,ze powinnismy je kupowac w olbrzymich ilosciach ?

Ewelina Judzińska, 2016-09-24 09:28:15

Niech ktoś napisze co złożył wniosek , o co mu chodziło.

rej, 2016-09-23 22:42:08

No to mamy taki efekt : Wg stanu na dzień 25.03.2016 r. liczba zarejestrowanych w OT ARR wniosków o udzielenie wsparcia producentom mleka wynosi 93 899. Zgłosiło się do ograniczenia produkcji 3777 dostawców czyli 4 % ogółu , na 60 mln kg czyli na 1/175 całej produkcji tj. ok 6 promili. Liczę chyba dobrze ale ci co wymyślili w Unii takie wsparcie to chyba normalni umysłowo nie są . Co to ma być ? Słusznie pisze Ob. , że nie ma szans na kontraktację bo przecież jurgielopodobni nie mieliby tematów do pozyskiwania niekumatych wyborców dla PIS. Co oni już nie naobiecywali , a skończy się na pielgrzymce dziękczynnej za obfitość plonów. Szkoda , że nie wymodlili deszczu bo pług nie wchodzi w ziemię. Jakoś tego nie potrafią choć ciągle wołają tak mi dopomóż Bóg.

o to, o to chodzi, 2016-09-23 22:38:11

@Stan.
Ludzie trzymający władze nad skupem i przetwórstwem nigdy nie dopuszczą do tego, żeby jakikolwiek chłop zarabiał na mleku. Oni stosują takie socjotechniki jak handel (supermarkety) na zwykłych klientach.
Teraz będzie trochę cena rosła, bo mleka mniej, a za pół roku znowu "jazda".
Kontraktacja - ta "klika" nnigdy nie dopuści do uczciwych umów.
Zawsze będzie pkt w którym obniżą cenę, zawsze.

ob, 2016-09-23 20:42:20

Czyli na razie , to te redukcje , to takie pierniczenie nierozgarniętego Hogana i powtarzającego za nim te dyrdymały naszego Jurgiela ? I czekanie na deszcz czyli, że mleko samo pójdzie w górę. No można i tak. Przecież tak jest od lat. A stołki rządowe przecież nie parzą . A z tą kontraktacją , ja wiem ? podobno kiedyś była i ludzie sobie chwalili.

Mikołaj, 2016-09-23 19:09:58

Przepraszam, ze zawracam głowę sprostowaniem; zdanie : Z kolei producent nie ma pewności co do ceny i ponosi takie samo ryzyko jak w przypadku, gdyby umowy kontraktacyjnej nie zawarł- powinno brzmieć : Z kolei producent ma pewność co do ceny i nie ponosi takiego ryzyka jak w przypadku, gdyby umowy kontraktacyjnej nie zawarł.

Stan., 2016-09-23 19:04:39

Na szybko; czyli efekt zmniejszający produkcję wynosi 6 na 1000 kg. Na jednego zgłaszającego przypada 15900 kg mleka . Wykorzystanie przyznanej pomocy wynosi 34 %.
Czyli dla rynku mleka - efekt żaden . Natomiast indywidualnie na ok. 16 tysiącach kilogramów (zgłoszonych do redukcji) można wychować 21 cieląt na mleku za cenę (średnio 40 groszy) . Co można zrobić lepiej zamiast wątpliwej redukcji (krowy na 3 miesiące do szwagra) ? Namawiam do akcji na rzecz obowiązkowej kontraktacji , którą to kontraktację Komisja Europejska popiera w całej rozciągłości . Informacyjnie o kontraktacji produkcji rolnej by ewentualnie było o czym dyskutować.
Zgodnie z treścią art. 613 i n. KC, przez umowę kontraktacji producent rolny zobowiązuje się wytworzyć i dostarczyć kontraktującemu oznaczoną ilość produktów rolnych określonego rodzaju, a kontraktujący zobowiązuje się te produkty odebrać w terminie umówionym, zapłacić umówioną cenę oraz spełnić określone świadczenie dodatkowe, jeżeli umowa lub przepisy szczególne przewidują obowiązek spełnienia takiego świadczenia. Świadczeniami dodatkowymi ze strony kontraktującego mogą być w szczególności:
• zapewnienie producentowi możności nabycia określonych środków produkcji i uzyskania pomocy finansowej;
• pomoc agrotechniczna i zootechniczna;

Charakter omawianych umów pozwala kupującemu nałożyć na dostawców obowiązek zapewnienia produktów o określonych parametrach jakościowych, zatem można nałożyć dla przykładu na hodowców obowiązek prowadzenia określonej profilaktyki weterynaryjnej i zdefiniować wymogi, jakie powinna ona spełniać. Jednym z wymogów umowy kontraktacji jest określenie ceny dostarczanych produktów. W wyniku tak zawartych umów, kontraktujący ma zagwarantowane niezbędne mu ilości skupionego towaru bez ryzyka, że cena, którą będzie musiał za niego zapłacić może się okazać wyższa od ceny zakupu na wolnym rynku. Z kolei producent nie ma pewności co do ceny i ponosi takie samo ryzyko jak w przypadku, gdyby umowy kontraktacyjnej nie zawarł
Kontraktujący jest uprawniony do nadzoru i kontroli nad wykonywaniem umowy kontraktacji przez producenta, a świadczenie producenta powinno być spełnione w miejscu wytworzenia zakontraktowanych produktów, chyba że co innego wynika z umowy. Jeżeli wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, producent nie może dostarczyć przedmiotu kontraktacji, obowiązany jest on tylko do zwrotu pobranych zaliczek .

Jeżeli umowa kontraktacji wkłada na producenta obowiązek zgłoszenia w określonym terminie niemożności dostarczenia przedmiotu kontraktacji wskutek okoliczności, za które producent odpowiedzialności nie ponosi, niedopełnienie tego obowiązku z winy producenta wyłącza możność powoływania się na te okoliczności. Nie dotyczy to jednak wypadku, gdy kontraktujący o powyższych okolicznościach wiedział albo gdy były one powszechnie znane (np. SUSZA zmniejszająca jakość paszy i bazę paszową) .

Stan., 2016-09-23 18:52:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Przed chwilą, przem napisał: czy jest możliwość zgłoszenia "sąsiada" np. do ARiMR za zostawienie ścierni QQ do tej...

miwigos

Przed chwilą, Marecki napisał: Niech się zmieni prezes i kot, to więcej dobrych zmian nie potrzebuję.  Tak ci wlazł...