PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • mysliwy 2016-10-07 18:21:24
  Kochani Rolnicy,
  My Was rozumiemy ale Wy zrozumcie też nas. W lecie gdzie trawy i zarośla są wysokie, kukurydza też i jak jest brak księżyca trudno je w dużych ilościach pozyskać. Do Października nie ma polowań zbiorowych. Teraz przychodzi czas jesienno-zimowy i szanse będą kilkaset % większe. Gdyby rządzący nie blokowali i utrudniali odstrzału jak zaczynało się ASF dziś sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej. Prawie cały jeden sezon polowań nie było. Ci co dają rozporządzenia, przepisy są bez pojęcia. Wcześniej ekolodzy też wszystko blokowali. Stało się źle to winnych trzeba znaleźć a nie przyznać się do błędów. Zobaczycie, że za niedługo będzie problem z wilkami tak jak jest już z bobrami a są dalej pod ścisłą ochroną.
  Proszę też o nie niszczenie zwyżek i ambon bo to bardzo utrudnia.
  Inna sprawa że rządzący chcą tak to odkręcić aby nie płacić a winę zwalić na myśliwych
 • myśliwy 2016-10-07 15:44:27
  Komentarze do rzeczy są blokowane !!!, Widać te nic nie znaczące.
 • KYSY ,,Trybun Ludowy" 2016-10-07 03:22:44
  Rocznica-porozumień
  ,,Ustrzycko -Rzeszowskich”
  Znów rocznicę obchodzono,
  - a co dalej? Nie mówiono .
  Tamte czasy pamiętamy,
  - z ,,Porozumień” co dziś mamy?

  Gdzie nie spojrzeć z której strony,
  - Polski Rolnik jest niszczony.
  Ziemię Obcym wyprzedają,
  - i Rolnika upodlają.

  Polski Rolnik nie potrzebny,
  - Polski Rolnik ma być biedny!
  Polski Rolnik ma być drobny,
  - do natury też podobny.

  A użytki te zielone,
  - krótko mają być skoszone.
  Obcy niech dopłaty mają,
  - i Polaka wykańczają.

  Rolnik Polski!Patriotyzmu jest ostoją,
  - więc dlatego Go się boją!
  Miłość Jego też do Ziemi,
  - Kraj na lepsze kiedyś zmieni.

  Kto też myśli, to i przyzna,
  - Bóg i Honor, i Ojczyzna.
  Polski Rolnik - ,,Ojcowizna”.
  To są tylko słowa trzy,
  - Rolnik głodny to jest zły.

  Rolnik swoją ziemię kocha,
  - czy dziś Polska to macocha?
  Mówi Młodym też wynocha!
  Młodzi z wiosek uciekają ,
  - gdyż przyszłości tu nie mają.

  I u Obcych gdzieś pracują ,
  - swych gospodarstw nie budują.
  Tutaj młodych dobijają,
  - Obcym także wszystko dają!
  Polityka jest dziś taka,
  - by zniewolić tu Polaka.
  Obcy mają przywileje,
  - a naszemu źle się dzieje.

  Jak już mówię to do spodu,
  - wieś dziś już przymiera z głodu.
  Wiejskie dzieci nam głodują,
  - w Rządzie tym się nie przejmują!
  W Sejmie nie ma o tym gadki,
  - oni mają tłuste dziatki.

  Polsko ! Polsko! co nas czeka?
  - wokół Ciebie, łez już rzeka!
  Unia nam dziś tyle dała,
  - że problemów jest bez mała.

  My się w Unii więc liczymy,
  - tanią siłę stanowimy.
  A nasze kobiety ?,
  - strach jest mówić dziś niestety.

  Do nie dawna Lepper był,
  - bronił Polskę z całych sił.
  Bronił także i Rolnika,
  - lecz kto walczy szybko znika.

  Dziś jest Naród bardzo biedny,
  - nowy Lepper jest potrzebny!
  Albo Witos niech przybędzie,
  - bo tu większa bieda będzie!
  Zwróćmy się o pomoc Nieba,
  - w zagrożeniu tak więc trzeba.

  23 marca 2014 godz: 3,10- 3,23
  Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”
  Zwany także Trybun Ludowy
  Dam Wam tajny numer który,
  - dzwoni wprost do mej komóry.
  A najlepiej jak się da,
  - dam Wam tajne tutaj dwa:
  781-096- 772 oraz:782-119-573
  Oraz dam wam i gotowy,
  - adres mój e-mailowy:
  kysyprzemysl@gmail.com
 • onn 2016-10-07 01:06:43
  Mają rację, choćby takich dzików od .... i z powrotem. Byłem na polu zboże wschodzi i wszystko poryte. Zlikwidować PZŁ.
 • Paweł 2016-10-06 23:09:41
  Już Nas PiSiory sprzedały podpisując CETE teraz dopiero rolnictwo, praca upadnie a do tego ściągają nam ukraińców
 • koks 2016-10-06 22:06:09
  Putin jak tak dalej będzie z tymi pisorami i unią to dołączymy do was,my wam żywność,wy nam gas i ropę i będzie ok.
 • Koks 2016-10-06 22:02:48
  Rolnictwo europejskie nie będzie w stanie konkurować z kanadyjskim modelem przemysłowym

  Kanadyjczycy od ubiegłego roku zezwalają na sprzedaż jabłek modyfikowanych genetycznie. CETA pozwoli na zwiększenie ich eksportu do Europy, ponieważ obniżone zostaną cła wwozowe z 9 do 0 proc. Uderzy to głównie w Polskę, gdzie produkcja jabłek jest największa w UE. W tym roku genetycznie zmodyfikowany łosoś został dopuszczony do sprzedaży w Kanadzie jako produkt spożywczy. CETA doprowadzi do zniesienia obecnych 15-procentowych stawek celnych dla łososia, co przełoży się na wzrost jego sprzedaży w Europie. I choć wiceminister Domagalski zapewniał w rozmowie z gazetaprawna.pl, że „CETA nie stanowi zagrożenia dla polskiego rolnictwa, bo najbardziej wrażliwe towary są wyłączone z liberalizacji lub objęte częściową liberalizacją w postaci kontyngentów taryfowych”, to tego braku obaw nie podziela zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, który przygotował stanowisko w sprawie CETA. Zdaniem samorządu rolniczego, umowa ta jest formą zabezpieczenia dla amerykańskich firm w razie niepowodzenia negocjacji umowy TTIP. Jak wskazują eksperci, w wielu miejscach przypomina umowę TTIP. Ponadto, wiele amerykańskich praktyk powszechnie stosowanych jest w Kanadzie. „Umowa CETA ma znieść 98 proc. barier celnych między UE a Kanadą, w tym 90 proc. barier na produkty rolne i doprowadzić do wzajemnego otwarcia rynków. Wyjątki w liberalizacji rynku rolnego dotyczą m.in. mięsa wołowego, wieprzowiny, drobiu i serów, na które ustalono kwoty”. Rada zwraca uwagę, że wejście w życie CETA doprowadzi do zanikania małych gospodarstw rodzinnych, co najdotkliwiej odczują państwa, w których gospodarstwa rodzinne stanowią podstawę rolnictwa. Ponadto „w Kanadzie obowiązują mniej rygorystyczne normy dotyczące dobrostanu zwierząt, niż te stosowane w UE. Nadzór nad producentami mięsa jest znikomy, w przeciwieństwie do rynkowej presji na prowadzenie hodowli możliwie najniższym kosztem”.

  Ewa Sufin-Jacquemart, prezeska zarządu Fundacji Strefa Zieleni:

  CETA (podobnie jak TTIP) znacznie przyspieszy i ułatwi rozwój i dominację wielkoskalowego modelu rolnictwa przemysłowego opartego na monokulturach, intensywnych uprawach z masowym stosowaniem nawozów sztucznych, herbicydów (np. groźnego dla bioróżnorodności glifosatu) i coraz silniejszych pestycydów, a także rozprzestrzeniania się upraw (a z czasem również hodowli) GMO Wynika to z raportu Council of Canadians Europa: CETA to zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności.
  Wzmożona konkurencja oraz miliony dolarów przeznaczane na reklamę i stymulowanie konsumpcji będą powodować powstawanie coraz większych ferm hodowlanych z tysiącami zwierząt pozbawionych jakiejkolwiek troski o ich dobrostan, faszerowanych prewencyjnie antybiotykami, a dla zysku hormonami wzrostu, karmionych paszami z roślin GMO, niekiedy klonowanych. Taki model oznacza przyspieszone wyjaławianie gleb, zanieczyszczenie wód gruntowych, eutrofizację rzek, rozwój stref beztlenowych w Bałtyku, wymieranie pszczół i zagrożenie dla suwerenności żywnościowej. Pozbawione wartości odżywczych i smakowych, zawierające szkodliwe substancje chemiczne produkty spożywcze, staną się dominującym pożywieniem, coraz bardziej chorujących Europejczyków, w tym Polaków, spełniając oczekiwania potężnych firm farmaceutycznych.
  W Polsce, tak jak w Meksyku po wprowadzeniu NAFTA, oznacza to dodatkowo koniec małych i średnich, wielobranżowych gospodarstw rolnych, a dopuszczenie z czasem upraw GMO wyeliminuje również uprawy ekologiczne. Wymieranie pszczół zagrozi uprawom, w których Polska jest dziś potęgą, jak produkcja malin, porzeczek, truskawek czy jabłek. To wszystko to stracona wielka szansa dla naszego kraju. Polska ze swoimi milionami drobnych rolników, wielkimi lasami i zachowaną dziką przyrodą, powinna być europejską i światową potęgą w produkcji żywności ekologicznej, oazą czystego środowiska i bioróżnorodności, ściągającą, podobnie jak Francja czy Kostaryka, turystów i ekoturystów z całego świata.

  3. Standardy dotyczące bezpieczeństwa żywności są wyższe w UE niż w Kanadzie. Jak je zachować, skoro CETA nie gwarantuje obowiązywania zasady ostrożności.

  Kanada jest jednym z trzech największych producentów żywności zmodyfikowanej genetycznie na świecie. Podobnie jak USA, nie odwołuje się do europejskiej zasady ostrożności, nie wymaga też obowiązkowego oznakowania żywności z GMO. Między prawodawstwem amerykańskim i kanadyjskim w kwestii bezpieczeństwa żywności nie ma zasadniczej różnicy. Podobnie jak USA, Kanada uważa, że nie ma żadnych dowodów naukowych potwierdzających, że żywność zawierająca GMO jest bardziej niebezpieczna od żywności tradycyjnej. Nie wymaga też od producentów informowania na etykietach o zawartości GMO. W UE informacja o obecności jedynej dopuszczalnej rośliny zmodyfikowanej – kukurydzy - musimy być podana. „W Kanadzie obowiązuje 15 wykazów dozwolonych dodatków do żywności, które mogą być umieszczane na etykiecie jako nazwa zwyczajowa zastosowanego środka barwiącego (np. barwnik spożywczy zamiast zieleń trwała FCF), których stosowanie w UE jest ograniczone, a w niektórych państwach zakazane” - czytamy w stanowisku KRIR. Z kolei, jak wynika z przywołanego już raportu Council of Canadians, wprowadzenie CETA ma skłonić Unię do zwiększenia importu kanadyjskiej wołowiny i wieprzowiny. „Kanadyjskie przepisy dopuszczają mycie i przetwarzanie tusz wołowych i drobiowych w chlorowanej wodzie. Kontyngenty taryfowe dla mięsa z Kanady zwiększą się do 80 tys. ton wieprzowiny i 65 tys. ton wołowiny”. Autorzy raportu sugerują też możliwość zwiększenia importu do Europy modyfikowanego genetycznie oleju rzepakowego, kukurydzy, soi i buraków cukrowych. Wyciągnijcie sami wnioski, to będzie nasz koniec a Pis zginie marnie w kolejnych wyborach. Chyba tylko Bóg może nam teraz pomóc bo te pasożyty z wiejskiej liczą tylko na własny zysk.
 • kkk 2016-10-06 21:36:13
  Teraz jest najbardziej odpowiedni moment na protesty rolników. Pis nie ma najmniejszego pojęcia na temat rolnictwa , oraz gospodarki i może doprowadzić wszystko do ruiny.
 • GRUNWALD 2016-10-06 21:30:41
  Ceta przejdzie po cichu a głośno będzie o aborcji zawsze takie numery robiono a jak będzie za późno to będziemy się zastanawiać dla czego jesteśmy otyli i chorzy a to wszystko od żywności z USA.Dlatego moje poparcie całym sercem:)
 • warmiak 2016-10-06 21:22:22
  To efekty tzw "dobrej zmiany " i "damy radę" populistyczne hasła wyborcze PISu.Jak to się przekłada choćby w rolnictwie ? A gęby pełne frazesów,pustych obietnic, szukanie wrogów itp.Ktoś o nich tak napisał "Najgorszy rodzaj polityków to tacy, którzy chcą władzy, potem chcą jej jeszcze więcej, a na koniec nie wiedzą, po co ją właściwie mają".
 • putin 2016-10-06 20:43:41
  Popieram was z całego serca protestujący rolnicy i uważam że powinna to być akcja ogólno polska .
 • C#@12yt 2016-10-06 18:39:18
  Należy potraktować tych blokujących zgodnie z prawem. Konstytucja RP mówi że wszyscy obywatele są równi wobec prawa a zastawianie drogi lub utrdnianie przejazdu na drodze publicznej jest karalne. Rolnicy to święte krowy ? Policja zamiast wyznaczać objazdy ma obowiązek usunąć utrudnienia w ruchu i przywrócić drożność. i nie pomogą żadne wściekłe ataki na ten komentarz "panów na włościach" bo nie są żadnymi "nadobywatelami" i nadludźmi tylko zwykłymi obywatelami takimi jak ja i pozostali. Należy rozwiązać ich organizacje zawodowe bo nawołują i organizują zakłócanie porządku publicznego tak jak tu na drodze. Panowie policjanci i prokuratorzy do roboty ! Stoicie przecież na straży przestrzegania prawa .
 • mazowszanin 2016-10-06 18:35:06
  Brawo Panowie, szkoda tylko że nie ma nikogo, kto ogarnąłby ogólnopolski protest. Kiedy jak nie teraz? Jak teraz nie damy głośno i wyraźnie znać że nie podoba nam się polityka rządu w stosunku do rolnictwa i rolników przetrzymają na s do wiosny a wtedy będzie za późno.
  Jestem z Gminy Goworowo( Mazowieckie) u nas ze względu na ASF zablokowali do odwołania sprzedaż bydła nbic się dowiedzieć nie można od weterynarzy, wszyscy ręce tylko rozkładają, jak to dłużej potrwa trzeba będzie zwijac interes.
  ASF, CETA, TTIP, umowa z Ukrainą na bezcłowy import nie tylko zboża ale i jego przetworów, masakrycznie niskie ceny owoców. Moim zdaniem miejscowe protesty nic nie dają powinni się wszyscy skrzyknąć i zrobić jakąś większą akcję widać po poniedziałkowym ,,czarnym proteście" że PiS boi się że ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulicę.
 • rolnik postepowy 2016-10-06 16:37:11
  A kiedy wyjdą sadownicy ? Wszyscy, a nie tylko od jabłek.
 • rolnik 2016-10-06 16:27:28
  Sławomir Izdebski nie ma nic współnego z Polskim rolnictwem , na rolnikach chce zrobić karierę medialną i to on namawia ludzi do protestu . Zamknąć Izdebskiego i protestów nie będzie .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.239.233
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!