PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Bo to widzisz Misia , dziennikarze to największa hołota: motłoch, pospólstwo, hałastra, tałatajstwo, dzicz, tłuszcza, łajdactwo. To przyszło z Hameryki , od żydostwa. Jak ktoś nie ma kapitału , to sprzedaje to co ma , czyli plotkę , pomówienie, insynuację . Zwróć uwagę , że politycy przyjęli tę sama metode co dziennikarze. Dlaczego ? Bo na takie zachowania jest zapotrzebowanie ze strony : motłochu, pospólstwa, hałastry, tałatajstwa, dziczy, tłuszczy, łajdactwa. Elity podlegają tym samym prawom. Czyli : alle Myst und alles Myst , a po łacinie : marność nad marnościami i wszystko marność.

kształcony przez matkę chłopkę, 2016-10-08 14:01:20

Czy to nie dziwne, że jest tylu dziennikarzy , którzy wspierają wrogie zachowania wobec sąsiadów , a szukają poparcia w Ameryce ? Z Rosjanami - wojna , z Niemcami - wojna, z Czechami - też mała wojenka o jakość produktów rolnych , z Francja (i Włochami , a także Hiszpanami , jako udziałowcami Caracali) - wojna. Tylko pomniki dla Kuklińskich , patriotów amerykańskich . CIA mocno działa czy mam jakiś zespół urojeniowo - prześladowczo - maniakalny jak kilku antków, jarków , itp. polityków ?

Misia A, 2016-10-08 11:59:09

Wasze wypowiedzi, Panowie, świadczą o tym, że redaktor/redaktorka pisze niezrozumiale,
co na tym forum jest bardzo częste. Ja też tego artykułu nie rozumiem.

wład, 2016-10-08 11:21:04

dzisiaj jest światowy dzień uśmiechu

bycur, 2016-10-07 21:29:02

Panowie liczy się to abyście klikneli w artykuł
a czy on ma sens czy nie to już inna sprawa. I tak daliśmy redakcji zarobić. Info na temat cen zbóż też super pięć razy dziennie wzrost spadek wzrost spadek.

T9, 2016-10-07 19:31:44

JKC , ty chyba należysz do wyznawców "mgły smoleńskiej". O czym ty chrzanisz ? Facet ci uargumentował bzdety zawarte w artykule Farmera, a ty powtarzasz pierdoły.
Farmer błędnie przetłumaczył wypowiedź rosyjskich młynarzy , a dokładnie chodziło o to , że Rosja zużywa 12,6 mln ton na mąkę i w niektórych regionach jest zagrożenie dostępu do dobrej jakości pszenicy , między innymi na skutek znoszenia ceł wywozowych .

123, 2016-10-07 18:18:15

Brakuje zboża na rynek wewnętrzny bo wszystko przeznaczyli na eksport. Ziarno do przerobu musi być sezonowane stąd najlepsze jest z poprzednich zbiorów, które zostały upłynnione w walutę. Putin potrzebuje dewiz a nie rubli.

JKC, 2016-10-07 13:33:19

Wg. piekarzy brakuje 12,mln ton pszenicy ?
No to liczmy: w Rosji mieszka 146 mln ludzi . Czyli na jednego mieszkańca ma brakować 89 kg pszenicy czyli 43 kg mąki . Mąka stanowi 60 % składu chleba czyli na rok brakuje maki na 72 kg chleba . Ile chleba zjada człowiek na rok ? Od 50 do 100 kg w zależności od rodziny , środowiska i zarobków. No to Jezus Maryja - Rosji grozi głód bo brakuje im całej mąki (pszenicy ) na chleb . No nie mają ani tony pszenicy na mąkę . Poje... ło pana redaktora artykułu ?

młynarz, a właściwie syn młynarza, 2016-10-07 12:41:04

Jakiś czas temu czytałem, że podpisali umowę na eksport pszenicy od Egiptu. Taki miał być urodzaj, a tu nagle brakuje. Co miesiąc inne informacje.

T.B., 2016-10-07 11:22:08

Po prostu , Putin chroni swój rynek rolny przed importem . Poznałem kierowcę Tira , który powiada że na dawnych kołchozach działają Inostrance, a do roboty w takim dawnym kołchozie trzeba przechodzić selekcję, wódki niet. Na maszyny specjalnie szkolą ludzi z miasta jak nie ma odpowiednich w okolicy. Traktorzysta może zarobić tyle co kierowca Tira

Miko, 2016-10-07 10:50:47

To w końcu jak jest ? Brakuje im 12 mln ton czy mają nadwyżkę 40 mln ton ? Autor jest schizofrenikiem czy rusofobem ? Przy okazji; zauważyliście , że pomoc rolnikom (wg. autora) jest na takim poziomie jak z Unii dla Polski ? Autor manipuluje ponieważ te (w przeliczeniu na zł) 14,6 mld jest wsparciem dla jednego sektora (zboża i przetwórstwo) natomiast np. drobiarstwo ma odrębny program , także mleczarstwo. Stąd blokada dostępu do rynku rolnego została określona na 31 grudnia (uwaga) 2017r. , a to oznacza, że sankcje Unijne , to jest pryszcz na d...rosyjskiej gospodarki. Tylko jedno zdanie : za Busha - Rosja - importowała 1,2 mln ton amerykańskiego kurczaka , w przyszłym roku będzie eksporterem nett drobiu. A brakuje im do zbilansowania jedynie mleka i to jest ostatni z dużych programów rosyjskich (znienawidzonego (?) w Rosji Putina, " wbrew" ukochanym naszym przysłowiowym macierewiczom i schetynom)

Stan., 2016-10-07 10:41:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jak zacznę liczyć to się okaże że lepiej będzie wydzierżawić za 2,5 :(  

jarki

Pytam z ciekawości bo yamato zawsze zamieniałem na tebu+topsin    2 godziny temu, przem napisał: @jarki wg...