PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rolnictwo owszem powinno być opłacalne.. Obecnie można zauważyć bardzo postępujący trend do zakladania gospodarstw ekologicznych. Jak wiadomo, produkty z takich gospodarstw są o wiele droższe od tych normlanych,wiadomo – są nieco odmienne zasady jeśli chodzi o materiał siewny (wiecej info na ten temat można tutaj znaleźć https://agencjanasienna.pl/gospodarstwa-ekologiczne/) itp.
Mimo wszystko ludzie i tak kupują produkty ekologiczne – bo zdrowe odżywianie tez jest się teraz bardzo ceni :)

magda_Morawska34, 2016-12-01 07:49:56

Caracal@ vel karakan - polski chłop to odwieczna, niezłomna potęga i ostoja polskości w szerokim tego słowa znaczeniu. Wszystko przemija ustroje, władze, głupia łunia też przeminie i taki bayern i inne jemu podobne monsanta, zakały tego jak mówisz rynku a ty zamiast z tego cieszyć się ,ze mamy mimo wszystko żywność od chłopa ( chociaż niestety coraz więcej dziadostwa z ferm) to bredzisz i marudzisz. A dlaczego inni mogą nam zazdrościć to już sam sobie odpowiedz, tylko bez demagogi ekonomicznej bo nie wszystko da się na kasę przeliczyć, przynajmniej nie powinno się.

smoku, 2016-10-12 23:46:17

@rolnik
Czy to nie jest skrajnie banalne stwierdzenie, że przyszłość rolnictwa należy do korporacji czyli doskonale zorganizowanych jednostek produkcyjnych, które są w stanie kontrolować koszty, oferować dokładnie to czego oczekuje rynek. We wszystkich innych branżach tak właśnie się dzieje i nikt tak nie utyskuje jak chłopi. Taka jest kolej rzeczy. Tak działa rynek. Jak wypisujecie takie banały to poraża mnie wasze przekonanie, że odkryliście jakiś spisek przeciwko wam. Zróbcie Bayerowi na złość i kupcie produkty krajowej marki. Nikt was do niczego nie zmusza. Nie macie żadnej misji. Jedyne czego się od was oczekuje to funkcjonowanie w sposób, który nie będzie przewidywał nieustannego wspierania. Po latach w których sowicie korzystaliście z różnych rodzajów wsparcia przestańcie być beneficjentami i stańcie się neutraci dla budżetu. Nic więcej od was nikt nie oczekuje.

Caracal, 2016-10-11 14:22:24

"Przyszłość rolnictwa to jest monopol korporacji a innowacyjność polega na tym aby jak najbardziej uzależnić sektor rolny od korporacji, chłopi będą niewolnikami banków firm chemicznych firm maszynowych natomiast pracownicy firmy Bayer i im podobni będą kapłanami wiedzy -abc"
Kopiuj - wklej bo to 1000% prawdy, co niektórzy już o tym wiedzą.

rolnik, 2016-10-11 08:48:01

Bayer chce z nas zrobić bogaczy.

Adaś, 2016-10-10 11:49:56

a mówię o tym gazie bo ja takie korporację będę tępił jak szczury czy insekty ,bo tacy jak wy na nic innego nie zasługujecie.

paqwel, 2016-10-10 09:54:11

Bayer to niech lepiej pokaże, za ile sprzedał gazu do obozów Niemieckich.

paqwel, 2016-10-10 00:09:58

Caracal , ktora to twoja kolejna ksywa na tym forum, szkoda słów na takich pajaców jak ty. Nie jesteś rolnikiem , więc wypad ze swoim trollowaniem na Onet.pl

small farmer, 2016-10-09 22:57:33

A polski chłop pokroju baca56 nadal wierzy, że zawróci kijem Wisłę. A ja liczę na CETA i TIPP, bo lubię tania wysokiej jakości wołowinę. A polski chłop niech się wreszcie nauczy konkurować z prawdziwymi rolnikami.

Caracal, 2016-10-09 21:53:17

Nie z nami takie bajery!
Niedawno przejęli Monanto, w praktyce już mają monopol, dyktują rządom ustawy już teraz, a co będzie po podpisaniu CETA i TTIP?
" Działając w interesie zarówno producentów, jak i konsumentów mogą dzięki temu skutecznie wpływać na procesy decyzyjne na szczeblu krajowym i globalnym" - druga część zdania jest prawdziwa, pierwsza jest kłamstwem. Korporacje działają tylko i wyłącznie we własnym chorym interesie.
Można spokojnie wyżywić ludzkość bez ich trujących "innowacji" zachowując przy tym własność swojego warsztatu pracy, styl życia i czyste sumienie.
Wszechwładzę korporacji trzeba zwalczać wszelkimi możliwymi metodami - to jest walka na śmierć i życie.
Zacząć trzeba od patrzenia na ręce "wybrańcom ludu" - czyli parlamentarzystom i rządom.
Musimy wyegzekwować od nich, aby w tej walce stali po naszej stronie.
Globalne korporacje mają tysiące sposobów aby na rządy wpływać, korumpować, szantażować.
Wiele wskazuje, że aktualne polskie władze skłonne są tym naciskom ulegać - wbrew interesom społeczeństwa, a rolników w szczególności.
15 października o 13-tej w Warszawie pod Ministerstwem Rolnictwa odbędzie się protest przeciwko CETA.
Dołączmy!

baca56, 2016-10-09 17:29:29

Przyszłość rolnictwa to jest monopol korporacji a innowacyjność polega na tym aby jak najbardziej uzależnić sektor rolny od korporacji, chłopi będą niewolnikami banków firm chemicznych firm maszynowych natomiast pracownicy firmy Bayer i im podobni będą kapłanami wiedzy

abc, 2016-10-09 10:16:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili...

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...