PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

a kim to jest Tusk, sprzedajnym zdrajcą, kupionym za pieniądze merkel

deser, 2016-10-21 17:52:26

Jako analfabeta ze wsi dodam swoje 5 groszy. Sprzeciw wobec umowy jak najbardziej słuszny i to również w zaściankowych krajach starej UE pragnę podkreślić. Gdybym bardzo chciał może gdzieś wynajdę jakieś ogólniki o umowie, nie tak powinno być najważniejsze zasady umowy powinny być powszechnie znane i przedstawione każdemu przykład- o promocji na parówki dokładnie wie cała Polska a o CETA mało kto. Mimo to oczywiste jest że napływ taniej żywności obniży już niskie ceny płodów rolnych. Tutaj miastowi widzą jeszcze tańsze żarcie w sklepach i mówią- dobrze konkurencja, super. Ja powiem konkurencja na równych zasadach więc stosuję gmo środki ochrony roślin ile chcę i leków z antybiotykami i hormonami dla mojego beef cattle ile mi się spodoba bo liczy się produkt liczy się $ Oczywiście wtedy wygrywam bo krajowe tańsze niż z Kanady- mimo wszystko. Na złej umowie stracą wszyscy, mam kontakt ze znajomymi prowadzącymi różne działalności - boją się pośrednicy, skupujący zboże, dostawcy pasz, producenci nawozów i sprzętu bo słaby rolnik nie inwestuje jak nie inwestuje brak zysku jak brak zysku to zwalniamy pracowników = miastowych. Końcowy efekt podpisania umowy to gmo i cały ten syf w naszych gospodarstwach za parę lat, bo sami rolnicy zaczną o to prosić tak jak teraz protestują i ktoś na tym zarobi. Ja i wielu innych damy sobie radę do 2020 mam zapewnione corocznie 70 tys dopłat od cioci UE. Mogę nic nie robić i żyć bez zarzynania się czego wszystkim rolnikom życzę a miastowym rączek do pracy i zdrowia dla Kanadyjskiego jedzonka.

T9, 2016-10-21 11:39:37

Europa staje się zaściankowa. Myślą, że jak się zabudują murami i odgrodzą od reszty świata, to im wyjdzie na dobre... Wystarczy spojrzeć wstecz na historię miast - te się najlepiej rozwijały i było najbardziej zamożne, które były na szlakach handlowych, które były portami, które leżały na skrzyżowaniach głównych szlaków. Handel, ruch, inwestycje - to służy rozwojowi. Jak się zamkniemy w sobie, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Ovserwator_sceny_politycznej, 2016-10-21 08:51:12

Społeczeństwo tego kraju to nie tylko analfabeci ze wsi, to również cywilizowani ludzie, na ogół z miast, a ci, rozumiejąc czym jest wolny handel mają przyjazny stosunek wobec tej umowy. Szum wokół niej robią na ogół rozgoryczeni chłopi, których przeraża wizja konkurowania z lepszym.

Avigdor, 2016-10-21 00:35:21

Patrzcie jaki demokrata , twierdzi że to ostatnia umowa jaką podpisze UE- a niby skąd ta pewność ? zachowuje się jak jakiś kacyk który z góry zakłada że skoro on tak mówi to tak będzie . Druga sprawa to doskonale zdają sobie sprawę co ludzie myślą o CETA "nie jesteśmy w stanie przekonać ludzi, że umowy handlowe są w ich interesie " a jednak chcą na siłę podpisać wbrew ludziom . Jak zwykle bez logiki , sensu i składu no czego można wymagać od tej kliki .

world, 2016-10-20 23:40:52

Rudy musi zdradzić. Zapomniał o swoim kraju. Liczy tylko swoją kasę, łajza.

Marecki, 2016-10-20 19:43:28

Że Kaczyński jest zdrajcą? Fakt! Jego działania wskazują na to, że działa wbrew interesowi Polski.

zzz, 2016-10-20 19:13:37

Zdrajca. Powinien dawno wisiec

Tfusk, 2016-10-20 17:09:47BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Uzupełnione do 97N(46N z mocznika i 51N dziś z saletry). Dziś na polu to stolnica. Sieje cała okolica. Hej traktorów,jak...

Pałuczanin81

Pszenice zasilone(jedna mega wtopa)160kg/ha saletry,pszenżyto uzupełnione do 86N-100kg/ha saletry i dziś 200kg/ha saletrosanu.