PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ASF jest z winy izb rolniczych z powodu braku organizowania szkoleń dla rolników.
ASF przenosi się ze świń na dziki a nie z dzików na świnie.
IR powinny uświadomić rolników jakim zagrożeniem jest kupowanie prosiąt niewiadomego pochodzenia - taniej to oznacza gorzej albo całkiem źle.
Dlaczego badanie dzików musi się odbywać wyłącznie w Puławach, może niech Puławy uruchomią dodatkowe punkty badania wzdłuż granicy wschodniej (np 9 punktów) albo niech przekażą genotyp choroby do lecznic istniejących.
Ministerstwo Rolnictwa nic nie robi w kwestii ASF a jedynie szuka winnych. Pan Jurgiel wyliczył że trzeba zredukować 40 tyś dzików na Podlasiu a tam jest w najlepszym przypadku około 8 tyś dzików. Obecnie aby tam pozyskać dzika to nie lada sztuka.
Media swoje zrobiły bijąc pianę populistyczną, wielu redaktorów wypowiada się o czym o czym nie mają zielonego pojęcia. A redaktorzy którzy by chcieli napisać coś pozytywnego i opartego na faktach są blokowani. Myśliwi robią bardzo dużą robotę dla środowiska, lasów i rolnictwa jednak jako z jednej strony grupa liczna bo 120 tysięczna a z drugiej strony słaba bo bez poparcia od społeczeństwa. Na pewno z winy myśliwych którzy nie zadbali o uświadomienie społeczeństwo na czy polega ich wkład w ochronę środowiska. Myśliwi tworzą organizacje za własne pieniądze i to nie małe. Nie są organizacją która żyje konsumując podatki. I tak naprawdę rolnictwo wykorzystują tylko w zwalczaniu innych organizacji w tym również rolniczych. Trochę więcej rozwagi i obiektywizmu.

SAGRAM, 2016-11-14 16:29:09

Sobie w łeb strzel grzybie z KRIR

Avigdor, 2016-10-23 19:15:12

Brawo dla izby. Zwierzęta łowne do ministra rolnictwa. Szkoda że pominięto ministra środowiska odpowiedzialnego za gospodarkę łowiecką.

Wiedza to skarb, 2016-10-23 08:59:32

tylko w podlaskim można, taka #dobrazmiana

kissmy..., 2016-10-22 18:09:01

Zamiast bić to korzystać i ryż sadzić

jakis, 2016-10-22 09:00:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...