PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do rolnik; mleko potaniało bo wytworzyła się nadpodaż (nie mylić z nadprodukcją). Sieci przyblokowały zakupy żądając obniżki cen sprzedaży aby uzyskać większą marżę (czyli dodatkowy zysk - bez jakichkolwiek kosztów). Nadprodukcja wzięła się z wymiany części krów , wymiany zaplanowanej na koniec naliczania kar za przekroczenie kwot. Przykład : przygotowałem do wycielenia 8 jałówek na maj. Krowy starsze , mniej wydajne poszły na rzeź. Jałówki są b. wydajne niż ich matki . Tak zrobiło wielu hodowców , jeśli nie większość i stad okresowy wzrost o te 8 % . Wraz z upływem okresu laktacji , produkcja spada do 3 % ogólnego wzrostu. Ot co.

MR, 2016-11-02 15:03:57

@Stan.
Prawda,że dokladnego pojecia nie mam jak jest np. w Niemczech. Nie mieszkam tam , nie pracuję, to nie wiem, ale wiem jedno, że na pewno rolnicy nigdy nie byli tam tak okradani jak tu w Polsce, np przez pośredników . Główne media , które są niemieckie też nie napiszą jak naprawdę jest na zachodzie europy. Temat jest o mleku to zadam głupie pytanie co takiego się stało, że nagle mleko potaniało, jak zniesiono kwoty mleczne? pytanie nr 2: Gdzie są nasze rekompensaty za zniesienie kwot mlecznych? To jesteśmy w Unii? Tam rekompensaty były wypłacane od 2012 roku.
Czy może jesteśmy, ale w Unii Wschodnioeuropejskiej?

rolnik, 2016-10-29 20:25:10

Chodzi ci o plan na ten rok czy na następny ? Nie chciałbym wyjść na głąba ale wydaje mi się , że planowanie produkcji mleka na następny rok , w marcu tego roku , to trochę dziwne.
Krowa mi wypadnie bo trzeba wybrakować, inna się nie polatuje, jeszcze inna zachoruje i 20 tysięcy litrów mleka do planu nie ma .

Miko, 2016-10-29 18:47:22

Do Rolnik ; raczej nie masz pojęcia o kontraktacji w Niemczech . Dzięki kontraktacji - Niemcy - są największym eksporterem mięsa wieprzowego w Europie. Produkcja i ceny są ustalane na cały rok (podobnie w produkcji żywca indyczego) . Gdy jest nadpodaż - strony- ustalają redukcję wstawień i wielkości produkcji. Niekiedy do uboju są kierowane sztuki w wadze w niższej niż optymalna ale chodzi o zdjęcie części stada by nie było dalszego przyrostu masy . ale gdybyś w marcu kazał naszym rolnikom (na tym forum) zrobić plan produkcji na cały rok ( i się go trzymać) , to jestem przekonany , że tylu wyzwisk ile poleciałoby na twoją głowę (również od mojego brata ) pewno byś nie zdzierżył.
Bo planowanie , to tak jak nauka matematyki , jest przedmiotem wymagającym inteligencji i starania . Moja bratowa powiada tak; ty to masz jakąś misję edukacyjną z tym pouczaniem, a nam to do niczego nie jest potrzebne . My chcemy po swojemu , pałaców mieć nie musimy.

Stan., 2016-10-29 18:35:04

Nie rozumiem tego poziomu dyskusji. Jakie wymogi mamy jeszcze spełniać? Nowy budynek to mało? Albo stary po remoncie? Mleko w zbiorniku w klasie superextra, a zapłata jak za pozaklasowe. Chodzi o to, że jak dopłacamy komuś do produkcji, to albo równo, albo wcale.
Jeden zarzucił mi, że chcę rekompensat. Stara unia dostała, my po 10 latach kupowania kwot, budowania, dostosowywania produkcji do wymogów - nie. Po co mam iść do tych polityków, może mnie oświecisz @kokoloko ? Dlaczego w Niemczech kredyt inwestycyjny dla rolnika jest oprocentowany maksymalnie na 1,76% , a u nas na 3% ? Poczytaj . Zapytaj redakcję wiodącego czasopisma rolniczego w Polsce. Przez ostatnie 20 lat to pismo zachęcało rolników budujcie, hodujcie, uprawiajcie, kupujcie sprzęt iiittdddd.......
Tylko, że oni przez te lata podnieśli ceny kilka razy, a nam obniżono kilka razy.Taki jest system, to nie tylko ci politycy są winni, chociaż za ich rządów nie było jeszcze tak źle , jak jest obecnie. Druga sprawa, że nie ma nawet z kim zaprotestować, sam już poziom dyskusyjny rolników pozostawia wiele............

rolnik, 2016-10-28 12:41:53

Wymogami nikogo nie przestraszysz. Gorsze rzeczy w tym kraju ludzie wytrzymywali. A więc ile bym dostał za białko 3,66?

parody, 2016-10-28 07:37:24

Parody gdyby polscy rolnicy musieli spełniać wymogi Holenderskie nie zobaczyłbyś krowy od Odry do Bugu bo te dopłaty poszły na inwestycje. Infrastrukturę, edukację rolnika a.nie na.audiany i ciotowate graty pozdro 300}:) wydoiles już?

Lewar, 2016-10-28 06:16:16

@Lewar Drogi, gdyby Polacy dostali takie dopłaty jak wy to byś w Niderlandach krowy nie zobaczył. Co z Ciebie za profesjonalista jak produkujesz po 1,5!

parody, 2016-10-27 18:48:35

rolnik pójdź do Wałęsy idź do Kwaśniewskiego pójdź po rozum do głowy i zacznij zarabiać jak miastowy a nie tylko rekompensaty.. nikt nie powinien miec kasy za to ze jest idiot i leń

kokoloko, 2016-10-27 17:54:37

To @Lewar musi mieć niezłe dopłaty, bo boi się powiedzieć ile to jest. Może redakcja nam pomoże i na stronach mnisterstwa rolnictwa, portalach rolniczych holandii poszuka ile tych dopłat tam dostają. Wiem, że za zniesienie kwot mlecznych dostawali sporą rekompensatę; nie tak jak u nas w Polsce decydenci udawali,że nie wiedzą o czym mówimy. Gdzie są nasze rekompensaty?

rolnik, 2016-10-27 10:52:02

po co ci wiedza ile dopłat dostaje takie same jak ty i wszyscy inni... wiedz że moi pracownicy mają 20 euro na godzinę, bo traktuje ich jak ludzi a nie jak bydło....czy ty też zarabiasz parodi 20 euro na godzinę skoro jestes chłop to masz 500 euro dniówki wolnej od podaty bo płącisz krus i 0% dochodowego bogaty musz być jak mój dojarz }:) pozdro 300 idź zobacz czy ci się jałówki nie gonią pozdro 300 daj robić mleko profesjonalistom sam rób wały i ograniczaj, przypomnę ci i innym że 15 tyś gospodarstw hodujących bydło w Holandii produkuje więcej mleka niż całe chłopstwo polskie

Lewar, 2016-10-27 09:15:51

A kto ci powiedział, ze zrezygnowałem z dopłat? Powiem Ci więcej, zrobiłem ogromnego wała z ograniczeniem produkcji. 12 tys od sztuki za ost 12 mies już przekroczone. Pochwal się ile ty dostajesz dopłat do ha i do mleka!

parody, 2016-10-26 18:52:48

parody w Holandii Merkel nie rządzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ty kiedy zrezygnowałeś z dopłat bo uważasz że nie swoich pieniędzy się nie rusza ???
pozdro 300 }:) dziś mleko wylało się z cysterny pan zapomniał ze może wlać jedynie 34000 litrów

Lewar, 2016-10-26 15:41:01

@lewar Ja nie proszę cię o rady tylko pytam ile ci angela dopłaca?

parody, 2016-10-26 10:51:36

@chłopak ze wsi
Przecież w Niemczech jest kontraktacja, i to od ilu lat . I co z tego? Ano NIC !!!!!!!!!!
Godziwej, uczciwej, stabilnej ceny za surowiec jak nie było, tak i nie będzie. Kwoty mleczne też działały jak kontraktacja.

rolnik, 2016-10-26 09:28:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Siarczan Magnezu siedmiowodny iiiii....     Florovit znaleziony i zapomniany przez wszystkich, jakieś insole też...

jarki

Ty a możesz po naszemu nie jakiś szajsenfikszen