PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@student napisał jak jest i będzie.
NWO nadchodzi.Nie po to Lechu,ksywa totolotekmaister,od 30-tu lat gada na prawo i lewo o globalizacji.Tak go treserzy wyuczyli,że nawet wyrwał się z globodolarem.Skąd ma te wszystkie nowinki?Sam wymyślił?Wątpię.

synek, 2016-10-26 14:45:36

Ja mogę brać kredyty, ja biorę i to sporo, tylko czemu jak robię mały rekonesans bo 4-5 bankach to mam za dużo pytań i znam za dużo kruczków tych sprzedawców kredytów bo tak to trzeba nazywać.
Bank nie jest instytucją charytatywną, ja to rozumiem ale czemu wiele rzeczy jest kamuflowanych i jak człowiek zna temat i zaczyna się dopytywać to zawsze znajdzie niedozwoloną klauzulę - w szczególności ubezpieczenia (mam z roboty,a w bankach i tak chcą i wychodzi że mam chyba 3).
Pamiętam jak szukałem kredytu pod MGR_121 - większe banki że mała kwota (160tys.) i im się nie opłaca, jak skończył się bum na te działanie to: a czemu pan nie przyszedł do nas, też mieliśmy ofertę itp.
Banki też chcą żyć ale oferta ma być dostosowana a nie setka zabezpieczeń, ubezpieczenia, dodatkowe koszta, konieczność posiadania konta gospodarczego+głupia karta (z której idzie zrezygnować tylko nikt tego w banku nie chce powiedzieć choć wiedzą o tym).
Niech nad tym pomyślą.

nika, 2016-10-26 12:10:05

Zjechały sie największe złodzieje z sektora bankowego i debatują przy lemoniadzie i wódeczce jak skroić takich (...) jak my rolnicy, co tylko od tyrania jesteśmy

kzo, 2016-10-26 09:52:53

kredyty ? a PO CO ? mam20-kilka ha ,,i WYLECZYŁEM sie z produkci inwentarzu ,,, sieję , zbieram -sprzedaje , kupuję używane maszyny / jeżeli musze / i NIE MAM ŻADNEGO KREDYTU , dlatego obecny system dla mnie jest ok,,,,,, a CI AMBITNI ,,,no cóż , maja dużo , kredytów TEŻ ,,,,,

kki, 2016-10-26 08:53:29

dopłaty do drobnego inwentarza do krok w stronę oksięgowania wszystkich producentów rolnych. Zgłosiłeś się po dopłaty? a ile masz dochodu ze sprzedaży? I nie zapłaciłeś? My ci już pokażemy, że ci się odechce hodować kurki!!! Dadzą 50 zł na rok do stada kurek, a na kontrolach odkują sobie 10 razy tyle.

Edward, 2016-10-26 07:54:31

Pis w jedną noc obniżył - poprzez zmianę ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego- wartość mojego gospodarstwa (60 ha) o ok. pół miliona złotych . Jaki to dało skutek ? Moja zdolność kredytowa spadłą o te pół miliona. Dziesięć lat temu za mleko - w doku cenowym - kosztowało 1 zł ale koszty środków do produkcji były ok. 20 % niższe . Sumując ; przez 10 lat w Unii moje gospodarstwo zbiedniało mimo, że otrzymałem ok. 600 tysięcy dopłat . Dopłaty zjadły krowy , swinie i pole.

nowy na forum, 2016-10-25 22:54:01

Niedawno bez podstaw cenę pszeniczki podnieśli do ponad 1000 zł/t, Ludzie zaczęli liczyć ile zarobią za rok, dwa, pięć ..... Nabrali kredytów i dawaj inwestować!!!. A tu trach! i za pszeniczkę połowa kasy!!!. Część padła, a wielu (łącznie ze mną) do dzisiaj zaciska pasa i nie może wyjść z tego gówna w które nas wsadzono. A przed wejściem do UNII zapewniano, że da ona stabilizację dochodów, przewidywalność , opłacalne ceny gwarantowane itp, Rosną tylko ceny maszyn, ziemi, ubezpieczeń, opłat itd.
Bierzcie kredyty, bo macie przecież dopłaty!!!, macie ziemię!!!, macie maszyny!!!, domy!!! ---- macie co zastawić!!!!
Banki wam to wszystko spieniężą przy pomocy KOMORNIKA

odsetka, 2016-10-25 22:22:10

taaa... bierzciekredyty inwestujcie rozwijajcie poszczególne branże a potem UE pomoże wam zbankrutować tak jak mleczarzom, doczepi się wstecznie do sposobu wydatkowania dotacji tak jak w przypadku grup producentów owoców i warzyw albo trafi sie jakiś snowy ASF. Obecnie możliwości politycznego wpływu przez Brukselę na ekonomie sektora rolnego sa ogromne. Wiekszość biurokratów w Ue tego nie rozumie ale plany ludzi którzy naprawde rzadza swiatem nie przewiduja istnienia indywidualnych gospodarstw rolnych. Poczytajcie sobie co sie dzieje w USA, Kanadzie i Meksyku po ustanowieniu strafy wolnego handlu tzw. NAFTA. Wielkie korporacje chca kontrolowac zywnosc i wode aby przejac władze nad swiatem i nie jest to teoria spiskowa ale fakt. Poczytajcie w anglojezycznym internecie - zobaczycie

student, 2016-10-25 21:49:26

Właśnie myslę dlaczego bankowcy nie powiedzieli prawdy, że w starej unii kredyt dla rolnika wynosi 1% maksymalne?

rolnik, 2016-10-25 21:35:48

Bierzcie kredyty i bankrutujcie jak najszybciej.
Rydzyk jest niezadowolony z tempa przejmowania ziemi.

Mali rolnicy was ma nie być.
Szbyko brać kredyty i bankrutować!

zorro, 2016-10-25 19:05:31

Dotacje będą istniały do póki istnieje unia, inaczej trzeba by zwolnić wszystkich urzedników którzy się tym zajmują dodatkowo padło by wiele firm które teraz piszą wnioski

Kill, 2016-10-25 17:42:31

Grupy producenckie kojarzy mi się wyłudzaniami pieniędzy od podatników kojarzy mi się z PGR które to państwo pompowało pieniądze nie potrzebnie.

Dlaczego rolnicy mali nie inwestują to proste nie mają przyszłości bo państwo i UE je odebrało przez zwyczajną ekonomie

Rolnicy wszyscy by inwestowali ale kredyty w Polsce są zbyt drogie a nawet Bardzo drogie
porównując je do krajów zachodnich tam koszt kredytów dla rolników to max 1% a niektórych przypadkach 0%.

Pozdrawiam tylko Prawdziwych Rolników.

paweł, 2016-10-25 14:23:22

Zobaczymy za kilka lat jaka to jest młoda Polska wieś..będzie następny program to wieś będzie pełna działalności gospodarczych

kuba, 2016-10-25 14:05:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

@barkas super, że dołączyłeś do nas. Kojarzę Cię z portalu. Czy to chodzi o te dziki?...

ikcomas

Spotkali się dwaj Polacy, mieszkają blisko zachodniej granicy, rozmawiają i jeden mówi do drugiego, że świetnie mówi po niemiecku....