PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wioski z tucznika wybijają a dziki zostawiają ,,,hodowcy już się pilnują,,ale to nic nie da,,chorobę rozniosą myśliwi którzy polują dla tylko dla frajdy i zabawy ,,dalej nie podchodzą do tego profesjonalnie tylko się śmieją i kpią z rolników ,,no i oczywiście dzik ,którego jest z miesiąca na miesiąc coraz więcej ,,a propaganda PZŁ robi swoje ,,ściana wschodnia powinna być wybita co do nogi, od małego po duże sztuki ,,bo zobaczycie że do wiosny zawędruje to do Wielkopolski i na Pomorze ,a wtedy będzie już po Polskiej hodowli tucznika ,,ognisk asf-u u świń na razie nie ma,,, ale u dzików coraz więcej ,a to po pewnym czasie spowoduje nowe ognika u świń, na to nie ma mocnych ..byle kto morze tę chorobę przewieść w głąb Polski nie wiedząc o tym ,taki jest wirus ,,na ubraniu ,na oponach samochodu można go 2 dni przenosić ,z miejsca na miejsce ,tylko zlikwidowanie,,, nosiciela ,,,co do kopyta morze powstrzymać wirusa ....

obserwator, 2016-10-30 17:58:00


Polska dobrze radzi sobie z asf.Nie radzi sobie minister rolnictwa i weterynaria.Tak trudno decydentom włączyć logiczne myślenie, ale do tego trzeba użyć rozumu i tu zaczyna się problem.

mag52, 2016-10-30 12:42:47

http://bialystok.tvp.pl/27518906/unijny-komisarz-polska-radzi-sobie-dobrze-z-asfem
z pomorem świń, to i owszem. Szast prast i po wszystkim. Nie ma już w Polsce pomoru świń. Na razie.
Ale ASF dzików to porażka. Kolejne województwa meldują co jakiś czas o ASF dzików. Następnym będzie warmińsko-mazurskie a potem podkarpackie i świętokrzyskie. Myślę że on już tam jest. Warszawę już mamy bo dziki po Wisłostradzie hasają. Teraz przejdzie wojsko i znajdzie to czego innym się nie chciało i wyjaśnią się zagadki skąd nagle pomór znalazł się 100 km od granicy. A odpowiedź jest prosta. Przeszedł na własnych nogach dzika, którego należało odstrzelić już 3 lata temu, a który powąchał dzika pierwszego z ASF.
ASF świń to żaden problem. Dziki trzeba zlikwidować i tu nadal nie ma woli załatwienia tego tematu. A temat jest prosty. Trzeba tylko dziki likwidować podobnie jak likwidujemy szkodniki: myszy i szczury. Widzę i likwiduję. U nas dziki nadal się planowo hoduje zamiast planowo je likwidować do możliwego zera na terenach gdzie pomór występuje. Tymczasem na trwające obecnie liczenie dzików wyda ( zapewne minśrod) około 50 mln złotych a na odstrzał sanitarny przeznaczono 13 milionów (zapewne minrol) z tego w tym roku wyda się jedynie kilka milionów bo odstrzał sanitarny został rzekomo podzielony na wiele lat. To dopiero są oszczędności dla budżetu.
I jedyne co możemy w tym temacie zrobić to najpierw dzika odstrzelić a potem dopiero wyłącznie martwe policzyć. Kiedy w końcu tę maksymę nasi decydenci zrozumieją? Niektórym trudno będzie -minuta 7,37. ASF to nie jest choroba dzików.
https://www.youtube.com/watch?v=ZI0F--SUNjE
Powtarzam się zapewne w wielu kwestiach, ale Repetitio est mater studiorum

rolnik podlaski, 2016-10-29 12:11:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Uzupełnione do 97N(46N z mocznika i 51N dziś z saletry). Dziś na polu to stolnica. Sieje cała okolica. Hej traktorów,jak...

Pałuczanin81

Pszenice zasilone(jedna mega wtopa)160kg/ha saletry,pszenżyto uzupełnione do 86N-100kg/ha saletry i dziś 200kg/ha saletrosanu.