PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Za Platformy jakiekolwiek podatki nie były pobierane, na Wyspie Zielonej każdy miał ponad stan, a jak nie miał to frajer, przecież za 6 tyś, wyżyć to zlodziej albo idiota, By żylo sie lepiej :D

Mistrz, 2016-11-04 20:34:14

mieli porządkować, upraszczać, a komplikują jeszcze bardziej niż poprzednicy. komu ma to służyć? coś jest chyba nie halo? zrobią z rolników złodziei podatkowych i krętaczy wbrew ich woli? a miało być inaczej.

mulenie wody i patyk po płocie, 2016-11-04 10:52:23

..narodem skłóconym się lepiej steruje...stad różnicowania w przepisach.....i stałe podziały i zakazy ....na mojej ziemi nie mogę budować swobodnie drobnej wiaty, silosu..... na mojej ziemi nie mogę prowadzić działalności gospodarczej bez odrolnienia, na mojej ziemi muszę mieć zazielenienie, ....sąsiad już nie....można tu wymieniać w nieskończoność...stek opłat i papierów na każde działanie (studnia, utwardzenie, ogrodzenie)....człowiek musi się czuć zaszczuty, zastraszony, ...człowiek wolny jest niesterowny.....

z.., 2016-11-02 22:19:06

Przecież podatek będzie wliczony w cenę czy 0% czy 2% czy 8% i rolnik zapłaci pieniędzmi konsumenta więc z czego się cieszyć, że chłopom dowalą?

ansu, 2016-11-02 22:18:17

@zorro
Oczywiście, że sieci oraz producenci żywności, mają kasę na kupno poparcia u polityków. Myślisz dlaczego ustawa o opodatkowaniu okazała się takim bublem prawnym. Dlaczego wprowadzono grupę zwolnioną z opodatkowania skoro każdy rozgarnięty prawnik wiedział że jest to niezgodne z prawem unijnym bo wprowadza dyskryminację. Wystarczyło wprowadzić podatek dla wszystkich i ustawa była by ok a ten 1% podatku małym sklepikom w niewielkim stopniu by zaszkodził. Tu chodzi o wielką kasę i nie potrzeba na rynku tysięcy drobnych producentów oferujących faktycznie zdrową żywność. Ustawa jest prosta do wprowadzenia bez bzdurnych limitów z kapelusza. Rolnik ma prawo sprzedać to co sam wyprodukuje w swoim gospodarstwie kropka. Nic tu nie naciągniesz bo łatwo policzyć ile miałeś świnek, krówek , i innego inwentarza (rejestr ARiMR), oraz ile masz czego na polu, podajesz to we wniosku o dopłaty co na jakiej działce rośnie. Jak sprzedaż więcej jak sam wyprodukowałeś opłata karna w wysokości 50 % wartości sprzedaży i nikt nie będzie chciał ryzykować.

rolnik polski, 2016-11-02 08:30:29

@ PIS czyli dobra zmiana kogoś musiał opodatkować.
Albo markety albo chłopa.
Jak wszyscy wiemy przepisy się komplikuje po to aby więcej dało przeciętnych się ludzi udupić albo żeby ziomale z prawnikami żyli wygodnie omijając większość przepisów.

nika, 2016-11-02 08:24:46

Wszystkie kabarety wysiadają. Zrobili takie przepisy, że wiceminister ich nie ogarnia. A ty @hiena...weź i ryj w ziemi to zobaczysz jaki to świetny biznes jest. Samochody na wierzbie ci urosną.

Adaś, 2016-11-01 22:00:50

Skandaliczne jest, ze rolnicy praktycznie nie placa zadnych podatkow. Naokolo mam kilku badylarzy. Jezdza drogimi samochodami, pobudowali sobie palace - oraz dzieciom i smieja sie z takich naiwniakow jak ja, ktorzy placa po 40 tys podatkow miesiecznie.

hiena na skraju apopleksji, 2016-11-01 20:14:27

Nie dało się skubnąć sieci handlowych i banków, to sięgamy po maluczkich. Gdzie zwiększenie kwoty wolnej od podatku i inne obiecanki? A szykują już energię do podwyżki i abonament w PIT-ach. Jak dwoje w domu robi to dwa abonamenty? Rzygać się chce

nie, dla dobrej zmiany!, 2016-10-31 19:19:47

W Rumunii jest teraz podatek, w zalezności od grupy 1 %, 2% i 3%. TAK najwyższy to 3%.
dla każdego. A Polska z kolejną ekipą wrogich narodowi robi zamieszanie! Pomijam już fakt, że ta dawna biedna Rumunio zniosła przeszło 100 (słownie: sto) bzdurnych opłat (w tym np. za abonament radiowotelewizyjny). Synonim biedy dla Rumunów to Polska i Polacy.

Drzymała, 2016-10-31 14:49:45

@rolnik polski, sugerujesz, że sieci handlowe dyktują PIS-owcom jak tworzyć przepisy?

zorro, 2016-10-31 12:55:58

Lobby sieci handlowych i producentów pseudo-żywności chemicznej nie pozwoliło na proste przepisy. Np Rolnik może sprzedać w ramach gospodarstwa to co wyprodukuje z własnych surowców, mleka, zboża, mięsa itd. Opodatkowanie na poziomie takim jak sieci handlowe od przekroczenia najniższego poziomu jaki zostanie przyjęty do opodatkowania sieci handlowych. Ale nie należało tak zagmatwać i wprowadzić takie limity by rolnikowi nie opłacało się inwestować w przetwórstwo, przecież przetwórcy i sieci handlowe nie potrzebują konkurencji, u nich już jest towar pierwszego sortu.

rolnik polski, 2016-10-31 11:41:58

To akurat domena polityków każdej maści od lewa do prawa - komplikować wszystko maksymalnie, żeby zapewnić sobie jak najwięcej pracy nad tym wszystkim i możliwości kantowania. Dodatkowo jak największy budżet, żeby kupić jak najwięcej ludzi i mieć jak najwięcej władzy. Dla nich największe zło to jak coś działa w sposób naturalny, dobry i o zgrozo nieuregulowany.

użytkownik , 2016-10-31 11:18:46

Przepisy tak pokomplikowali, że sprzedaż jajka czy sera grozi prokuratorem, podatkiem na pięć lat do tyłu i oczywiście komornikiem.

Witam w PIS-owskim raju dla rolników

zorro, 2016-10-31 10:59:21BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Rolnicy przechodzą na VAT wyłącznie podczas dużych inwestycji nikt w "normalnych" warunkach nie przejdzie na Vat bo ma taki...

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...