PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Dobra zmiana? To brzmi jak dobry żart. Wszystkim chodzi o jedno - władza i wpływy. Przejąć elektorat, zdobyć samorządy, wygrać europarlament i kolejne wybory... A my? No cóż? Nami władza najbardziej się interesuje przed każdymi wyborami. Po wyborach nie jesteśmy już tak potrzebni. Jesteśmy nikim.

Rolnikt, 2016-11-19 18:23:18

dobra zmiana ,która miała pomóż rolnikowi a co zrobiła obsadziła swoimi stanowiska ,a gdzie obiecane zrównanie dopłat z rolnikiem zachodnim nie mówmy o rynkach zbytu ,które miały pobudzić naszą gospodarkę ,wstrzymać napływ konkurencyjnych warzyw i owoców z krajów zachodnich itd.

zbyszek, 2016-11-19 10:43:38

Jarku dumni to będziemy z Ciebie jak handel spożywczy wruci w Polskie rece, a na razie to nawet sprzedarzy bezpośredniej z gospodarstwa nie ma choć to takie ławe.

GRUNWALD, 2016-11-18 22:45:26

No, niektórzy hierarchowie , to nawet lubią odprawiać msze na wygrzebywanymi z grobów trupami. Taki Dziwisz na przykład .

zdumiony, 2016-11-18 18:19:17

Kosa , a może to jest diabeł - wcielony w jarków , antków , mariuszów ......Diabeł ma - wg. liturgii- możliwość wcielania się w każdą postać. By ustalić czy dziabeł nie wcielił się w kobietę , to miejscowa społeczność - pod wodzą księdza inkwizytora dokonywała próby ognia , wody , tortur. Bywało , że diabeł wcielał się w księży . Jak ich obserwuję , to mam wątpliwości co do niektórych hierarchów.

wierzący, i w pis... , 2016-11-18 15:55:04

PiS = modli się pod figurą, a diabła ma za skórą...

Kosa, 2016-11-17 12:55:08

Prezes PiS niedługo oświadczy, że to oni pierwsi odkryli Amerykę.
A ta cała szopka na tym kongresie jest po to, by osłabić PSL przed wyborami samorządowymi i za 2 lata znów jak najwięcej przejąć dla siebie. Mam nadzieję, że do tego czasu wyborcy jednak trochę zmądrzeją i przejrzą na oczy...

Obserwator, 2016-11-17 12:49:24

@Stan
Dzięki Ci za to co napisałeś, to szczera najprawdziwsza prawda. niestety jestem takim "mądrym", którego większość małych czy mniejszych ode mnie nienawidzi. Bo właśnie tak myślą jak powyżej napisałeś. Oby jak najwięcej rolników piszących na tym forum to przeczytało , to jest właśnie sedno całej naszej wiejskiej gospodarki.

rolnikII, 2016-11-16 21:38:51

Do rolnikII , odpowiadam ci z całym szacunkiem i powagą: Byłem kiedyś wiceprezesem izby rolniczej , zaproponowałem delegatom sfinansowanie studiów podyplomowych (dla rolników z wyższym wykształceniem) w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, prawa bankowego oraz prawa celnego. Koszt - 10 tysięcy złotych na osobę . Walne zgromadzenie odrzuciło mój wniosek i przegłosowało zatrudnienie prezesa na etacie (mimo że mógł otrzymywać 2,5 tysiąca ryczałty) . Koszt zatrudnienia prezesa - ponad koszt ryczałtu - wyniósł rocznie ok. 60 tysięcy złotych.
Próbowałem dociec dlaczego tak głosowali . Otóż, dlatego, że spodziewali się większej korzyści z "przychylności " prezesa niż z wykształcenia ich kolegów - rolników (którzy dopiro bydom się panoszyć). Pytam mojego brata (mleko) : dlaczego do Rady Nadzorczej wybraliści Mirka przewcież on nawet na sołtysa się nie nadaje ? No właśnie , a co miałem głosować na tego "mondrale". " Mondrala , to producent ok. 1 mln litrów mleka , a Mirek 60 tysięcy. Mondrala zawsze załatwiając coś dla siebie musi to samo wytargować dla tych "małych" ale tym " małym" Nie chodzi by im przybyło do majątku przysłowiowe ciele ale żeby "Mondrali " zdechło. W czym upatruję przyczynę ? No przecież w każdą niedzielę Ludzie słyszą : baranku boży , który gładzisz grzechy świata nie zważaj na grzechy nasze lecz na wiarę swojego kościoła. Nie musisz oddać kradzionego , nie musisz naprawić krzywdy wystarczy , że odmówisz trzy razy litanię do Matki Boskiej Loretańskiej . Wiara, obyczaj i wychowanie

Stan., 2016-11-16 20:57:39

@Stan
Tak, ale kto ustanowił takie prawo gdzie jedna umowa ma 100 i 1 możliwości wyjścia z niej, obejścia, ale tylko dla korpo-przedsiębiorcy? To Wy wykształceni obłudnicy! A teraz my rolnicy mamy walczyć o umowy ? Z kim? Z korporacjami, czy politykami, którzy "lobbują" albo knują dla siebie. Np. mial powstać jeden związek skupiający rolników produkujący mleko, w 2014r. w październiku - nie powstał, bo "lobbyści "rozpędzili ten zryw, przez 2 lata niektórzy dobrze się odkuli na tanim mleczku.
Trzoda - mamy ASF od ponad 2 lat i co? I nic ?!
Na barkach rolników powstały potężne firmy, które dobrze dzisiaj sobie żyją, nie mają długów, eksportują towary za miliardy, a rolnicy - szczególnie ci co inwestowali mają za sobą rok ciężkiego ucisku i kolejnych długów, zawieszania spłacania rat kredytów.....
Zaraz ktoś napisze, że po co to robili; - gdyby wiedzieli co ich czeka, to nikt nie namówiłby ich na żadne inwestycje, tak mówi większość z nich dzisiaj.
Mamy urzędy różne, ale nikt jeszcze nigdy żadnej zmowy cenowej w Polsce nie widział ( w przeciwieństwie do Francji i Wlk.Brytanii, Hiszpanii). I to co piszę nie dotyczy tylko jednego działu w rolnictwie, bo praktycznie każdego.
Rząd ma od roku zgodę narodu na działanie, to niech działa.

rolnikII, 2016-11-16 17:02:55

Do rolnik ii i bezpartyjnego; Otóż , panie bezpartyjny ; to co nazywasz umową kontraktacji ( i się na jej treść wściekasz ) nie jest umową kontraktacji w rozumieniu kodeksu cywilnego. Nie jest . Nagłówek na górze umowy nie decyduje o tym, czy jest to umowa o określonym odpowiedniku do przepisów o charakterze ustawowym . Decyduje o tym treść umowy . Każdy kto przeszedł choć jeden proces wie , że tzw. umowa kontraktacji , jeżeli nie zawiera ceny po której nastąpi sprzedaż produktu , to nie jest umowa kontraktacji ale umową (uważaj) nienazwaną . I z takiej umowy nic z odbiorcą towaru - w zakresie ceny - nie wygrasz . Dlatego pisze i próbuje przekonywać co światlejszych rolników do ustawy o obowiązkowej kontraktacji (tak jak w kodeksie cywilnym stoi). Czy rządzący nie wiedzą o tym procederze dot. zawierania umów z fikcyjnym nagłówkiem ? Część - nie wie , a część reprezentuje interesy przedsiębiorców , część reprezentuje interesy budżetu (bo kontraktacja, to wzrost cen, wówczas "pińcet plus" zostałoby częściowo zniwelowane podwyżką cen żywności i cała propaganda sukcesu w piz...u ).

Stan., 2016-11-16 15:31:06

Dobra zmiana , hahahahahaha

Michno, 2016-11-16 08:57:15

Ludzie, rolnicy nie dajcie się ogłupić farbowanym lisom , które wsi na oczy nie widziały, a teraz podszywają się pod ludzi mieszkających na wsi. Gonić PiS.

emeryt, 2016-11-16 08:54:22

"Wieś, która nie będzie niczym ustępowała miastu, będzie miejscem zamieszkania bardzo ważnej i wspaniałej części naszego narodu - rolników, chłopów, Polaków - podkreślił"
Wieś także, w tak rzekomo uroczystej chwili, Prezes podzielił ... na : rolników, chłopów i ... Polaków ....nic tylko dalej właźcie Prezesowi w ....
Brawo Andrzej Z...

jurgiel, 2016-11-16 07:42:52

A hu...j z tym sprzęty, maszyny sprzedam Ukraińcom a Putina poproszę o obywatelstwo! Większość zrobi to samo i wojny nie będzie!

patriota, 2016-11-15 12:04:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

To jakie polecacie POPULACYJNE odmiany na ten sezon?(miałem darować tej uprawie,ale w "blondynach"nie pewność,buraków...

sapek

... aczkolwiek w myśl zasad integrowanej ochrony pierwszeństwo mają metody niechemiczne tj. w tym przypadku terminowy siew...