PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

No i znalazł się pracoholik (bezmyślny pracoholik). Gdyby wynalazcy mieli twoje poglądy to byśmy dalej chodzili z "pałą na zwierza". Napracować potrafi się każdy głupi . W "Konopielce" - pracowici rodzice i sąsiedzi - chcieli Kaziuka poturbować bo wprowadził kosę w miejsce sierpa. Ty jesteś żywcem z "Konopielki". Ułatw sobie pracę abyś miał czas na myślenie, może coś usprawnisz, wynajdziesz i nie będziesz pisał głupot . O key ?

po lekturze, 2016-11-28 11:03:05

@Maska, na mieszkanie to se zarób ciężką pracą tak jak inni ludzie w mieście na mieszkania zarabiają. Ty byś chciała grzać d.. na stołku, maski kłaść na gębę, a na mieszkanie zarobić spekulacją na ziemi. Bredzisz coś o biskupie, wykupie ziemi przez PIS , kredytach . Kobieto, zmień psychiatrę, bo ten ci nie służy. Widzisz nie dobro ogółu, tylko swój płyciutki interes, bo chcesz zarobić na ziemi na chatę a po tobie choćby potop. Jeśli mnie "krew zalewa oczy", to tobie żądza zysku przesłania rozsądek.

miasto, 2016-11-24 17:07:00

@rol. No, no ale dołożyłeś się do tej dyskusjiiii. Przelicytowaaaałeeeś moją mowę - trawęęęę !
Po pierwsze; wiedza czy wiara ? Wiedza o sile pieniądza przy zakupach ziemi czy wiara w niesprecyzowaną (plebejską ) sprawiedliwość, co to na odpustowych kazaniach króluje.
20 lat temu kiedy koszty zbioru żyta były wyższe niż wartość zbioru - biskup od rolników - wzywał do zbiorów bo ziarno to świętość. Nie powtórzę jak komentowali to kazanie rolnicy.
2. ograniczenie sprzedaży cudzoziemcom ? No to po co Agencja wystawiała na sprzedaż , przecież mogła tylko dzierżawić . Nikt Agencji nie zmusi do sprzedaży. A po co ograniczenie obrotu ziemia ? Bo co , PISowcy maja wykupić sąsiadów ? To będą mieli przydzielane kredyty jak za mojego ojca - ciągniki ?
3. a dlaczego ziemia nie może być droga ? Dlaczego za 12,3 ha nie będę mogę kupić mieszkania w mieście gdy będę przechodziła na emeryturę by połączyć się z dzieciakami w tym mieście ?
4. poza tym; wydaje mi się, że jak komuś "krew zalewa oczy", to on jest partnerem do chuligańskiej bójki, a nie do dyskusji. Chyba, że wśród "prawdziwych rolników - Polaków" jest to główny sposób przekonywania przeciwników.

Mska, 2016-11-21 19:19:23

Właśnie z tych argumentów coś wynika, bo z twego postu Maska nic. Ot , mowa-trawa i nic w temacie.

rol, 2016-11-21 08:00:18

@miasto i @Tak. Jezus Maryja ale wy jesteście zadufani i chamscy w tej dyskusji nie do wyobrażenia. Plujecie jeden na drugiego jadem. Ludzie opamiętajcie się przecież z takiej rozmowy nic nie wynika. Wyrośnijcie z porozumiewania się za pomocą sztachet.

Mska, 2016-11-20 12:40:43

Przy tych cenach ziemi poważnie zastanawiam się czy nie kupować mieszkań na wynajem, mam znajomych rolników którzy już tak robią

Sos, 2016-11-19 08:23:22

@Tak, na koszt wytworzenia żywności wpływ ma : cena nawozów, paliwa, śor, amortyzacja maszyn,cena mat. siew., koszt ubezpieczeń,podatków, opłat, kredytów, odsetek, koszt spłaty ziemi (ew.) dzierżawy, koszta transportu, przechowywania, leczenia,szkolenia,przeglądów, etc. etc.. pomniejszone o dopłaty. Przy produkcji każdego towaru ten rachunek musi się zamykać inaczej nikt nie jest w stanie produkować i to się nazywa rachunek ekonomiczny. Wie o tym każdy kmiotek, tylko ty, głupcze, tego nie pojmujesz.
Urodzaj, podaż i popyt mają wpływ tylko na zarobek, lub stratę rolnika.
Zywność. to towar strategiczny, więc o popyt specjalnie bym się nie martwił. Spróbuj, tępaku, w ramach swego anty-rolniczego zacietrzewienia nie jeść przez tydzień, to zrozumiesz.
jestem miasto, ale szanuję pracę rolnika tym bardziej, że widzę w koło siebie masę nierobów świetnie zarabiających.

miasto, 2016-11-18 21:55:28

Nie podszywają się pod miasto wiesniaku ceny żywności nie zależą od tego czy ktoś inny niż rolnik może kupić ziemię a tylko od urodzaju popytu i podaży kmiotku

Tak, 2016-11-18 20:19:22

pewnie ze brawo Pis,gdbyby po-psl rzadzilo kolejne lata sprzedali by wszystko co zostalo w tym kraju, a i tak wiele sprzedali ustawa jest dobra ziemia dla rolnikow nie spekulantow ziemia ma sluzyc do produkcji zywnosci a nie zarabianiu jak na samochodach...Brawo pis tak trzymac pozdr

rolass, 2016-11-18 18:14:03

Spekulanci wara od ziemi!!!. Chcecie spekulować- jazda na giełdę, tam legalnie pokażcie co potraficie, a ziemia dla ludzi na niej pracujących!! . Przekrętasy i kombinatorzy dostali sraczki, dzięki ustawie ziemia przestała drożeć, będzie tańsza żywność dla i miastowych. Przecież za drogą sztucznie ziemię, czy wysokie czynsze dla rolników z marszałkowskiej płacimy wszyscy w cenach żywności. Myślicie, że skąd biorą się pieniążki na to, aby te pasożyty mogły sobie leżeć na plażach Chorwacji, czy Grecji?
Brawo PIS, nie głosowałem na was, ale teraz będę!!

miasto, 2016-11-18 17:07:44

Czy uważasz Józef że płacenie 12k za ha w roku 2000 to bezcen? Takie są realia mojego rejonu

Kill, 2016-11-18 17:01:44

Polska ziemia dla Polaków! tyle w temacie.

grego, 2016-11-18 16:48:22

Do gospodarza ; ty nie jesteś gospodarz tylko - mówiąc obrazowo- wiejski cham co ma jedną krowę i się modli by sąsiadowi zdechło dziewięć krów z dziesięciu , a najlepiej by zdechły mu wszystkie dziesięć.
Ja jestem rolnikiem (gospodarzem) w piątym pokoleniu (od 1795r po matce i od 1830 - po ojcu). Fakt bycia gospodarzami (przez moich przodków) jest udokumentowany aktami urodzenia , ślubów i zgonów. Każde z wnuków moich dziadków (każde ) ma wykształcenie średnie lub wyższe, a co drugi ma grunty rolne (do 63 hektarów). Mężczyźni ziemie uprawiają , a kobiety (wszystkie z wyższym wykształceniem - ziemie wydzierżawiają ,niektóre mieszkają nawet w Warszawie. I są rolnikami z Marszałkowskiej , i co ? Zabronisz im ? .

sieradzki, 2016-11-18 15:18:42

Najlepiej dla kolaborantów i sprzedawczyków byłoby gdyby polską ziemię wykupili Niemcy.Warszawka też nieźle się dorobiła.Wystarczy zobaczyć ile ziemi ma w posiadaniu jeden z byłych prezydentów Warszawy.

gospodarz, 2016-11-18 13:48:55

Ja uważam,że ziemia rolna powinna być w rękach prywatnych.ANR powinna już dawno być zlikwidowana,po co tyle urzędników opłacanych z naszych podatków. Wystarczy, że ziemie rolne, które nie są użytkowane obłoży się wysokim podatkiem i w kraju wszystkie pola będą uprawiane.Co do tej ustawy o obrocie ziemią to powinna być zmieniona bo dziwne to,że człowiek z miasta nie może kupić gospodarstwa a kapłan może. Kapłan ma ewangelizować a nie biznesem się zajmować. Jeśli chodzi o obcokrajowców to tylko dzierżawa dla takiego holendra czy duńczyka.

kolo, 2016-11-18 12:51:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...

men2face

Ja tam wole monsanto .lg ciekawy.z reszta kazdy musi sam u siebie sprawdzic odmiane.to ze sypie u mnie nie znaczy ze uda sie u ciebie....