PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ja pirerniczę , a w 2008r wirusy ptasiej grypy poruszały się tylko drogami asfaltowymi , dlatego na tych drogach ustawiano posterunki z matami i dezynfekcją. Mój sąsiad postaił między naszymi fermami jednolity płot bo uznał za głownym weterynarzem kraju, że wirusy to jak barany , a przez płot się nie przedostaną. Było to trochę dziwne bo jak zapach z fermy (na cząsteczkach powietrza i pyłu ) przenosi się ok. 3 km na godzinę , to wydawało się , że wirusy też rozprzestrzeniają się w taki sam sposób, ale było 192 mln zł zostało wydane na szczepionkę z firmy Theraflu (albo jakoś tak podobnie brzmiącej, w każdym bądź razie z firmy zarządzanej przez sekretarza stanu od prezydenta Busha).

przedruk ze strony o szkoleniu weterynarzy, 2016-11-22 11:40:00

Pytasz: Powiedz ty mi a w czym ty od zwierzęcia lepszy jesteś? @Hoł; I chcesz - na takim poziomie- porozumieć się ze mną ? Uznajesz zachodnią cywilizację (wyrosłą na prawie rzymskim ) czy proponujesz "nowe " formy funkcjonowania ludzi w zakresie stosunku do siebie , do zwierząt , do celów jakie społeczeństwo wobec siebie wyznacza , do zadań , które każdy członek społeczności ma do zrealizowania , do przedsięwzięć , które członek wspólnoty i rodziny ma obowiązek (prawny i moralny) wykonać ?
Proszę bardzo, proponuj.
Napisałem dokładnie tyle: nie zgadzam się na obniżanie rangi ludzkiego umierania do zdychania przez zwierzęta , nawet gdyby to były łabędzie i skowronki.
Nie zgadzam się na brak elementarnego szacunku dla śmierci człowieka poprzez rozciąganie tego pojęcia na zwierzęta.
Co do diety : z mięsem czy bez mięsa ( w tym z ryb) . W historii świata żyło ok. 100 mld ludzi. Liczba ludzi od 70 lat wzrasta lawinowo. Bez mięsa ludzie byliby ustawicznie głodni, chyba ze ograniczyliby rozrodczość. Poza tym ; czy zwierzęta zabijane maksymalnie humanitarnie mają świadomość cierpienia związanego ze śmiercią ? Niektóre pewnie tak, zapewne się boją . Masz pomysł jak zmienić (skutecznie ) cywilizacje (wszystkie cywilizacje) ?

vis, 2016-11-21 21:58:22

vis Wiesz a czemu nie? Ja uważam ,jestem ze wsi mamy gospodarstwo interesuje się takimi sprawami ,którymi no chłop się nie interesuje niby . Powiedz ty mi a w czym ty od zwierzęcia lepszy jesteś? Ja uważam ,ze ludzie już dawno nie powinni hodować i mordować zwierząt sam mam bydło także wiesze od razu mówię daruj se obrażanie mnie to nie bierze. Jak chcesz się poobrażać to stań se przed lustrem i się bluzgaj. Ludzie są gorsi od zwierząt. Wiesz ile idzie ziemi na to aby hodować zwierzęta?? Myślisz ,że bez mięsa człowiek nie rozwijał by się tak jak trzeba? Gno prawda. Tylko duży biznes by płakał i dlatego nikt o tym nie mówi. A do czego ta yeybana polityka wolnorynkowa doprowadziła ,ze żarcia jest już więcej niż potrzeba a mimo to ludzie z głodu umierają za to ponoszą odpowiedzialność koncerny i sieci markietów a także rolnicy ,bo gęby żaden nie otworzy. A to wycinanie rodzinnych gospodarstw i doprowadzenie do tego ,że jeden ma tyle ,że mogło by na tym spokojnie gospodarzyć i nieźle żyć 15 rodzin. Albo trzymać 3-4 razy więcej za to samo. To normalne ??

hoł, 2016-11-21 18:56:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...

jarki

19 godzin temu, Pałuczanin81 napisał: @arszczecinto lobbuj -chyba(na pewno?),że taki z Ciebie związkowiec jak Władziu.....