PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Zatrudnić Jurgiela w PKP - znakomicie zapowiada co będzie w przyszłości. Do kogo stracił zaufanie w sprawie ASF, które mu psuje szyki w handlu z Chińczykami?

KUBA, 2016-11-30 15:24:17

A jest trzecie, @ekojajo, jest. Tobie się wydaje, że fachowcy stoją pod bramą. Nawet na twoje gówniane mikrogospodarstwo jak byś z dnia na dzień nowego wsadził, to by się osrał.Na kilka dni przed odejściem PSL podrzuciło zgniłe jajo w postaci nowego systemu, który aby dobrze działał, trzeba lat i nauki. Najlepiej zwolnić wszystkich, przyjąc nowych, młodych po szkołach, a oni kilka lat będą się uczyli gdzie jakie dokumenty leżą, ty nie dostaniesz dopłat, ale wtedy będziesz psioczył. Wyrzucono poprzednika, zatrudniono Obajtka, to psy się na nim wiesza, bo go znają. A z kąd, z hameryki wam przywieżć abyście go nie znali?. Stare kadry trzeba przycisnąć, aby robotę robiły, a młode trzeba uczyć, aby robotę poznały.Cholerna junia tak skomplikowała i rozwinęła biurokratyczne procedury, żełatwo wypłacić, a potem zwrot do Brukseli z odsetkami z kasy państwa. Wtedy naród się wk..rwi i powiezie rząd i dopłaty. Wypłacono zaliczki w ciemno i na wariata, bo tam nikt nie wie ile komu i dlaczego.A junia przyśle kontrolę i...... Będą ten burdel rozliczać do wiosny i wtedy jednym dopłacą, a nadpłaty karzą zwrócic. Nie zazdroszczę tym "osrajtkom"

rol, 2016-11-23 21:48:00

Gdybym przeczytała, że ubywa "biuromanów" i AGENCJI poczułabym wielką ulgę.... i może sympatię...do Leśnego Dziadka.

Jakoś nie czuję się specjalnie dobrze jak młodzi chłopcy włażą w wylakierowanych kamaszkach, na grzbiet dojrzałego rolnika rodzaju żeńskiego, dobrze, ze we łbie mają pustawo ...??co by lżej było dźwigać.
Gotowa jestem wyreżyserować kreskówkę w temacie ("obciążeń" rolnictwa) na końcówce młody niedouczony łykowaty (taki z ASFem) weterynarz jedzie na grzbiecie wypasionej zdrowej świni.

:):) ......mmm bąbelki....skończyłam wreszcie.....

z.., 2016-11-23 20:55:35

@rol @rolnik i myśliwy spokojnie.Po pierwsze Sawicki nie jest moim guru.To ja z rolnikami siedziałem po nocach od lutego do czerwca ubiegłego roku w zielonym miasteczku ,aby obalić PSL,podczas ,gdy organizatorzy strajku grzali się w swoich związkowych kwaterach.Po drugie doskonale wiem,że z ARiMR zwolniono płotki a zostawiono dyrektorów departamentów w ministerstwie i w ARiMR oraz wiceprezesów.Za PSL gnębili rolników a teraz są dobrzy i niezbędni coś chyba nie jest tak,że broni się PSL-owskie " tłuste misie.Czyli albo układ i zmowa PIS-u z PSL -em ",albo pozostawieni prominentni dyrektorzy departamentów z czasów PSl to krety pisowskie.No chyba,że jest trzecie wytłumaczenie?Słucham jakie? I nie ma się co oburzać i ubliżać !

ekojajo, 2016-11-23 17:39:50

Ekojajo, jedż ty lepiej do Wenezueli na zimę, bo ci chyba zebrał się nadmiar w krzyżu i zaczynasz majaczyć. Tak niedorzecznej i pokrętnej teorii nie wymyśli nikt przy zdrowych zmysłach. Ukryte krety pis-ha-ha-ha-----ucha-cha-cha!

rol, 2016-11-23 17:11:16

Do ekojajo: dla twojej wiedzy PiS wyrzuciło wszystkich kierowników Bp ARiMR, czy wg Ciebie to oni byli kretami, bardzo często byli to prominentni działacze PSL prezesi i wiceprezesi zarządów powiatowych PSL. Co do ASF to Twój guru z PSL pan Sawicki jest tylko i wyłącznie odpowiedzialny z rozprzestrzenienie się choroby, gdyż w momencie jej wystąpienia zakazał myśliwym polowania. Dzięki czemu miała ona możliwość rozprzestrzeniania na całą ścianę wschodnią.

rolnik i myśliwy, 2016-11-23 16:33:51

Byłem wczoraj na tej Konferencji.Bardzo dobra frekwencja i organizacja.W rozmowie z rolnikami doszliśmy do wspólnych wniosków:
1.Nikomu obecnie nie zależy na zwalczaniu ASF.
Rząd udaje,że walczy,ale tak naprawde ten ASF jest bardzo wygodny,gdyż widać,że rząd się stara,coś robi,walczy,pozyskuje środki z UNII na ten cel.W przypadku braku sukcesów przy rozmowach z Chinami i innymi rynkami zbytu zawsze jest na co zwalić,że my jeździmy staramy się a Chiny nie biorą,bo jest ASF.
Lekarze na Podlasiu odżyli finansowo,mają pracę i fundusze na walkę i nigdy tak świetnie nie prosperowali (utylizacja,badania,świadectwa,usypianie)
Lekarze z innych województw zazdroszczą już swoim kolegom z Podlasia a to świadczy o tym,że choroba szybko może rozlać się po całym kraju,bo tam też chcą żyć !!!!
2.Ludzie pracujący w ARiMR za czasów PSL,którzy nękali rolników,spowalniali wypłaty ,byli niekompetentni itp teraz są chwaleni i pracują wzorowo.Oznacza to,że były to PIS-owskie krety,które za rządów PO/PSL działały sabotażowo a teraz pracują na rzecz dobrej zmiany.Posądzenia więc,że PIS brata się z PSL-em,gdyż nie zwalnia ich ludzi z resortu jest mylne.Ludzie ci nie są zwalniani ,bo to agenci PIS.
Mały incydent i nie takt był na zakończenie ,gdy zamykający Kongres redaktor Farmera niesłusznie i w sposób arogancki naskoczył na Posła Sachajko posądzając go o politykierstwo,gdy ten skutecznie punktował słabości rządu.Był to jedyny poseł i urzędnik,który dotrwał do końca i stał murem za rolnikami.Dziękujemy !!!!!

ekojajo, 2016-11-23 12:09:45

Nareszcie chociaz nie bez potkniec jest władza ktora robi robote ktora lezała odłogiem za poprzedniej ekipy. Chwała im za to. Popieram likwidacje agencji i powstanie mniejszel liczby nowych.Biurokracja z kolesiami była teraz czas wziac sie za robote. Na pis nie głosowałem izałauje juz zagłosuję.

Zadowolony, 2016-11-23 11:51:15

Jeszcze więcej biurokracji nas czeka. Co te nowe agencja dadzą oprócz stołków dla swoich zasłużonych działaczy???

Obserwator, 2016-11-23 11:20:52

nareszcie ...to dobry pomysł z tymi agencjami , że w każdej wsi będzie ....nie trzeba latać do sąsiednich . Ma JuRgielek nareszcie dobry pomysł ,,, a krotko ma ci on NOSA .

cynik, 2016-11-23 10:54:16

Marcin oipier.... to ty mogłeś co najwyżej kolbę temu kierownikowi ;)

hoł, 2016-11-22 21:45:50

Neonikotynoidów w rzepaku nie pozwolił stosować

Żałuję że głosowałem na PIS ,moja wina, 2016-11-22 21:22:59

Jakoś te Agencje przez kilkanaście lat działały i chyba nie najgorzej. Korzystałem z MR, MGR, dopłat bezpośrednich, dopłaty siewnej, pomocy dla mleczarzy i wszystko zawsze było załatwione profesjonalnie. W ARiMR w powiecie zawsze można było spotkać się z kierownikiem, jak trzeba było to go opier... można było, zawsze starał się pomóc, a teraz kierownika na oczy nie widziałem, spotkać się z nim nie ma opcji. Minął rok rządów Jurgiela jakiś zmian nie widzę, ubezpieczyć zboża ozimego nie mogę, suszy znowu nie stwierdzili, rzucili zaliczki żeby rolnicy cicho siedzieli, z Ukrainy tiry pszenicę ciągną, u nas innego zboża do kurników nie kupują, ASF nie rozwiązany. Francuzi Carrefourowi 16 mld. euro kary mają naliczyć do zaniżanie cen zakupu, a nasi problemu nie widzą.

Marcin, 2016-11-22 20:26:18

Świntuchu z KOD, pod niewłaściwy adres kierujesz to sformułowanie, tego twoje nieudacznego Sawickiego to Piłsudski by kopną w tyłek, jak i całe to zbiegowisko PSL-owsko, Pelowski!

Mistrz, 2016-11-22 20:17:06

Ludzie nie wiem jak wy tak brzydko możecie pisać
Moim zdaniem jest dobrze bo mamy resort rolnictwa który ma wizję, ma plan i go realizuje. Realizuje to jest właśnie ważne że robią, że działaja że chcą dobrze
Rozmawiajmy na poziomie

Ninja, 2016-11-22 20:08:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Czas zacząć podsumowania?...

Pałuczanin81

Takie Ojcowskie przemyślenia(podczas moich poszukiwań C2 na ewentualne przesiewy):jęczmień C1 kwalifikat-dopłata teraz ARiMR do 130kg/ha i...