PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Brawo- PIS zrobi z tym porządek-ty będziesz decydował o drzewie na swojej ziemi..

krzyżak, 2017-01-08 21:44:58

Ostatnio skladalem wnioski o wycinke drzew na gruntach ornych/ lakach w 3 gminach (grunty zakupione of ANR = przez lata zapuszczone samosiejkami, rowy w oplakanym stanie itd.).
Gmina nr 1: Ide do gminy i wypelniam wniosek, ile drzew, jakie, obwod na wysokosci 130 cm. Urzednik mowi ze oni musza tam pojechac i zobaczyc te drzewa. Ja na to ok, to jedzmy teraz, mam jedno miejsce wolne w samochodzie. Urzednik na to, ze 2 osoby z gminy musza jechac, a oni teraz nie maja dostepu do samochodu. Ok, mowie no to sobie jedzcie kiedy chcecie, a on mowi nie, Pan (ja) musi byc przy ogledzinach, albo osoba z najblizszej rodziny.
Gmina 2: Wniosek jak wyzej. Urzednik mowi ze trzeba przeslac zdjecia drzew na polu/ lace. OK, pojechalem, porobilem zdjecia, dokument pdf i podobno ma byc ok. Bez fizycznych ogledzin przez urzednika.
Gmina 3: Wniosek jak wyzej. Decyzja po tygodniu przeslana listownie.

Ja nie mam nic do urzednikow, jedni trzymaja sie ustaw/ rozporzadzen, co bardziej smiali, widza ze przepisy sa bzdurne i chca ulzyc czlowiekowi. W Polsce niestety ustawy pisza ludzie oderwani od rzeczywistosci. Las, park, ogrod botaniczny = drzewa, laka i grunt orny = brak drzew, dzialki budowlane = max powierzchnie do zabudowy, proste?

mareklubischabowe, 2016-11-24 10:43:11

Tak czytam czytam i poczekam bo za wiele z tego artykułu nie można wywnioskować.
Mam kilka wierzb i jesionów chyba do wycięcia bo rowów nie da się czyścić z jednej strony pola a z drugiej nie zawsze się da. Po prostu poprzedni właściciele zapuścili działki.
Mam też 5-7 lip które chcę wyciąć. W kilka lat i tak się wywrócą tylko wolałbym aby zrobiły to zimą a nie po jednej wichura będzie mi w zboże wwalać w środku lata. Niestety wieje u nas latem a nie zimą.

nika, 2016-11-23 16:45:58

Czajkowski -byłysPZP ożarłeś się w PZP to ci tęskno?. A posadż se chodż jedno drzewko, to będziesz mógł decydować czy i kiedy je wyciąć! Ty byś chciał decydować, czy może wyciąć ten, który posadził, ale wreszcie może będzie koniec tych komunistycznych zasad.

rol, 2016-11-23 16:42:21

do Czajkowski -byłysPZP i tym podobne: Wy moskiewskie czerwone świnie wara od moich drzew, małpy moskiewskie, posypać was azotoksem

Rolnik, 2016-11-23 16:35:53

Zbliża się nagroda - twoje pięć minut. Żegnajcie (trzy-,dwu-)stuletnie drzewa: dziś władać nimi będzie Wolność okresowych posiadaczy. Niech was piekło pochłonie Szweda-Lewandowski i Morawiecki.

Czajkowski -byłysPZP, 2016-11-23 16:02:56

Mam ze 300 topoli na swoim terenie... Zasłaniają słońce, wyciągają wodę z gleby.. To skandal żebym się prosił o pozwolenie na wycięcie drzew, które są moją własnością!!! Podatek gruntowy pod topolami płacę mimo, że nic tam nie rośnie bo jest cień i nie ma wody..
A topola to podobno chwast wśród drzew...
Nigdy, przenigdy nie sadź drzew bo Ty lub Twój syn będzie mieć problem!!!!

stanio, 2016-11-23 14:35:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...