PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@b2r. Czyżby ten skrót wyjaśniał kim jesteś? Mimo to jednak słabo rozumiesz o co mi chodzi. Schemat, o którym piszę można przyłożyć do każdego rodzaju działalności rolniczej, a również do każdej innej. Moje pytanie )między wierszami) brzmiało: dlaczego gazownia podnosi ceny gazu, dlaczego rośnie cena prądu, w oparciu o co podnosi się drastycznie ceny OC? Bo firmy te chcą osiągnąć założony zysk, a gdy jest on zagrożony (z powodu np.: wzrostu cen surowców) podwyższają cenę produktu. Dlaczego więc rolnik tego nie może zrobić (nie ma na to wpływu)? I nie pierdziel mi tu o jakimś "pompowaniu pieniędzy". Cały świat subsydiuje rolnictwo z tego właśnie powodu, że jest ono eksploatowane przez pośredników, przetwórstwo i handel. Nie masz, niestety, pojęcia co by się stało, gdyby zabrakło tej części polskiej gospodarki. Więc zmień sposób myślenia i nicka na b&r. To dużo mądrzejsze.

djp, 2016-11-30 20:17:59

@djp
Jeżeli sądzisz, że masz wpływ na cenę skupu żywca oraz na cenę środków produkcji tj. pasze, energia, praca, to to wykorzystaj. Jeżeli jednak nie i przestało ci się opłacać produkować wieprzowinę to z tego zrezygnuj. W przeciwnym razie będzie należało uznać, że jesteś kolejnym małorolnym stękającym o jałmużnę. I żałosne jest utyskiwanie, że nic innego nie umiesz robić więc co masz robić. Rynek pracy się zmienia zaczyna brakować rąk do pracy nawet w zawodach nie wymagających większych kwalifikacji i w tym małorolni powinny upatrywać swojej szansy, a nie w tym, że kolejny rząd będzie pomopował w ten czy inny sektor pieniądze, bo spełniacie jakąś misję żartobliwie zwaną bezpieczeństwem żywnościowym Polski. Czas z tym skończyć ludzie w miastach mają dość tej obłudy.

b2r, 2016-11-30 10:20:26

Na Wyspie Zielonej uporali się z tą niekorzystną tendencją, jeśli produkcja przynosi straty, to jest nad produkcja, by ograniczyć ilość surowca, a co za tym idzie wzrósł popyt i jednocześnie cena, należy wprowadzić w obieg czynnik redukujący, ową metodą jest ASF który za rządów PO i PSL po wszystkich regionach się rozprzestrzeniał.

Mistrz, 2016-11-29 23:15:21

djp... święte słowa, zawsze przecież możesz to wszystko co wyprodukujesz zostawić dla siebie jak ci nie pasuje cena... tylko, że znowu nam ograniczyli nasze prawa do konsumpcji tego co sami sobie wyhodujemy. Zrobiono już dużo i myślę, że zrobią wszystko abyś na Święta kupił w sklepie szynkę, której jak zaraz nie zjesz to po dwóch dniach wyrzucisz. I jak zauważył szanowny doktor Kamyczek będziemy konsumować sterydowy szajs z Danii, Holandii, Niemiec. Byle tak dalej i wszyscy się zwiniemy i guzik będą nas obchodzić wahania cen skupu trzody chlewnej bo jej w Polsce nie będzie... zostanie tylko ASF

małorolny, 2016-11-29 21:01:33

A i dekret wprowadzę aby dopłaty były tylko do ekologicznej produkcji bo ludzie dostają raków! a mogli by raki sami łapać w wodzie na plaży.

R.Petru, 2016-11-29 15:20:52

Wszystkie świnie w kojcu powinny jeść pasze wyprodukowaną w sposób ekologiczny bez sztucznyc nawozów i oprysków aby społeczeństwo miało zdrowe jedzenie. Jak ja będę premierem to tam będzie! Głosujcie na mnie!

R.Petru, 2016-11-29 15:14:33

A to ciekawe. Hodowcy nie mają wpływu na cenę skupu żywca (czyli z ich punktu widzenia na cenę sprzedaży produktu) i jednocześnie nie mają wpływu na cenę pasz (czyli cenę zakupu surowca do produkcji). Idąc tym tokiem rozumowania nie mają również wpływu na cenę prądu, wody, usług weterynaryjnych, paliwa itd itp. To na co, z istotnych kosztów produkcji, mają wpływ? A kto w takim razie ma wpływ na całą resztę i od czego ten wpływ zależy? Jak w każdej działalności dochodzi się do pewnej granicy, w której poszukiwania oszczędności w kosztach stają się ekonomicznym absurdem. Widziałem już taki cyrk. Zawsze sądziłem, że wzrost opłacalności można osiągnąć zwiększając skalę produkcji, ograniczając ZBĘDNE koszty w granicach rozsądku i możliwości oraz podnosząc ceny sprzedaży. Wygląda na to, że się myliłem i powinienem zapierdzielać za darmo. W końcu to przecież mój własny interes i mojej pracy się nie wycenia.

djp, 2016-11-29 12:48:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Ja czekam czy przeżyje 84 N dostal w polowie lutego,to chyba już zacznie działać jak odtaje

przem

Nie napisałem że w tym roku chce zrobić podwójna ochronę  zielony pąk/ początek kwitnienia Topisn ( tiofanat metylowy)  +...