PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Róbmy zakłady która mafia farmaceutyczna zbije kasę na szczepionce.

knur bez ASF, 2016-12-04 21:01:41

Najtaniej odstrzelić dziki do ogrodzeniw na wschodniej granicy.Rolnicy i ekosystem odpocznie od nadmiernej populacji pałętających się dzikich świń.

Adam, 2016-12-04 09:33:53

@rolnik podlaski. Najważniejszym problemem nie jest ASF, jako taki, bo w tym przypadku bioasekuracja przyniosłaby oczekiwane rezultaty, zwłaszcza, że pogłowie świń jest najmniejsze od dziesięcioleci, dodatkowo zmniejszyła się ilość gospodarstw trudniących się chowem świń. Największym problemem jest dzik. Dopóki ASF nie zostanie wyeliminowany u dzika, który chodzi tam gdzie mu się podoba, zanieczyszcza paszę, ściółkę to nawet najlepsza bioasekuracja nie pomoże. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w wyniku szczepień populacji dzika odpornej na ASF, podobnie jak to miało miejsce w przypadku zwalczania wścieklizny u lisów.

T.B., 2016-12-02 18:44:38

chorób zwalczanych z urzędu ani się nie leczy, ani nie szczepi. A jak się potem ewentualnie zaszczepi to trzeba będzie być może badać każdą partię tuczników czy ma w sobie wirusa czy też jest wolna od wirusa. Po co szczepić świnie przeciw chorobie, której zapobiega prosta bioasekuracja. W Polsce na tę chorobę świń zachorowało zaledwie może kilka setek lub tysięcy świń. Cześć ubito zdrowych dla zasady.
Kto więc tę szczepionkę kupi? O ile będzie.

rolnik podlaski, 2016-12-02 16:41:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dla mnie trochę to dziwne bo bormax to boroetanoloamina  Ta nigdy mi kaszy nie robiła (co innego solubor) często się słyszy o...

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko