PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po wysłaniu wpisu sprawdziłem druk zgłoszenia ZPBOK-1/13 . jak Boga kocham on się niczym nie różni od tego , który miał być wycofany ZPBOK-1/09. Dalej w Agencji nie ma jednego prawnika , który rozumiałby ( i wiedział ), że "umowa kupna- sprzedaży" jest nazwą pospolitą , a nie prawną . W kodeksie jest wyłącznie umowa sprzedaży , której stronami są sprzedający i kupujący (zbywca i nabywca). Nie ma tak, ze jest sprzedaż , a nie ma kupna . No nie ma ale w ARiMR tego (widać jak na dłoni) nie wiedzą.

Stan., 2016-12-14 16:25:47

Sprawdźcie koledzy jakie druki wypełniacie przy sprzedaży bydła czy z rubrykami sprzedający i kupujący . Jeżeli na tym druku nie zostanie zgłoszone zbycie i nabycie, a tylko nabycie , to na stanie ARiMR zostanie w ewidencji ta sama sztuka u zbywcy.
Przed kilku laty (5-6 lat temu) "wymusiłem" zmianę rozporządzenia i druku ale nawet po zmianie rozporządzenia spotykałem się ze stosowaniem niewycofanych druków i błędną ewidencją . Wyjaśniam : zbywca i nabywca są stronami jednej czynności prawnej i wystarczyłoby aby tylko jeden z tych podmiotów zgłaszał przemieszczanie bydła ale wtedy urzędnik musiałby myśleć.
A co do wyznaczania podmiotów do sprawozdawczości; każdy podmiot może być wyznaczony do sprawozdawczości (zgodnie z ustawą) pod rygorem, czyli jeżeli nie będzie udzielał informacji dla GUS , to podlega karze grzywny lub (przy uporczywym uchylaniu się itd..)

Stan., 2016-12-14 16:12:55

Ciekawi mnie co wykombinowali z tymi danymi do ARiMR z danymi o posiadanych zwierzętach. Przecież wszystko mają w swoich bazach danych chyba ze coś z systemu uciekło i chcą to uzupełnić.

Zaskoczony., 2016-12-11 13:16:35

Chłopy nic dodać tylko się zapytać ile te k... urzędasy za zebranie danych kyóre są zebrane zarobią siana k... jego mać.

Ted, 2016-12-10 14:56:21

Wczoraj byłem w ARiMR, żeby mi wystawili zaświadczenie o średniorocznym pogłowiu bydła w moim gospodarstwie, potrzebne dla ANR. Do wyliczenia średniorocznego nie mają narzędzi w programie, więc wystawili mi jedynie stan bieżący. JEDNOCZEŚNIE POINFORMOWANO MNIE ŻE DO KOŃCA ROKU MAM DOSTARCZYĆ DO ARIMR SPIS ZWIERZĄT, czyli dokładnie to, co mi właśnie wydrukowali...
Dziś z kolei zadzwoniła miła panienka z GUS-u, i odpytywała mnie dokładnie o to samo.
Byłem poza domem, więc dane podałem z pamięci- dokładność +- 10%.

Dalej - kilka razy potrzebowałem jakichś danych statystycznych n/t bydła, użytków zielonych itp. Strona GUS jest bardzo nieprzyjazna, nie znalazłem tam nic. Telefony do GUS podobnie - "a po co, a na co, a ja nie wiem czy możemy udostępnić byle komu" itd.

Dalej - od kilku lat jestem raz-dwa razy w roku molestowany przez GUS - próba podobno jest losowa. Ewidentnie nie jest. Molestują tych, którzy chcą z nimi gadać, ciągle tych samych.
Z metodologicznego punktu widzenia to błąd przekreślający wiarygodność danych.

Chodzi mi po głowie, żeby następnym razem podać im dane np. 100-krotnie zawyżone - ciekawe, jaka będzie reakcja.

baca56, 2016-12-08 19:25:10

Ciekawi jaki przepis mówi o tym że wylosowane gospodarstwo ma obowiązek odpowiadaćna pytania i dawać za darmo informacje dotyczące prywatnego mienia. trzeba sobie zwolnienie załatwić - osoba nie pracuje i bujać się :-))))

prowcator, 2016-12-08 12:46:06

Znowu coś kombinują !

wus, 2016-12-08 12:28:11

To niech sprawdzą w ARiMR albo w Inspekcji Weterynaryjnej a nie będą jeszcze ankieterom płacić i zawracać nam tyłki.

jacek, 2016-12-07 18:02:34

Tia, pani wydzwania po 3-4 razy z zawraca gitarę kiedy ja pracuję. Jakoś nie pasuje jej zadzwonić gdy ja nie pracuję. Za gadanie z nimi nam nie płacą a robota sama się nie zrobi.
Co do bajeczek o tajemnicy - proszeeeee. Albo jest to tajemnicą firmy/gospodarstwa albo nie.

nika, 2016-12-07 17:22:45

Bydło, trzoda, owce, kozy podlegają rejestracji w ARiMR, więc chyba mogą poprosić o dane Agencję. Pozostaje więc drób - ciekawe ile my podatnicy zapłacimy za policzenie drobiu (policzenie częściowe bo nie obejmie przecież wszystkich gospodarstw)

Marcin, 2016-12-07 16:58:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

tylko raz posiałem kilka lat temu, 30 ar na próbę,  robactwo mszyca strasznie zjadło plon, fakt nie był opryskany

przem

@jarki ma rację, na drugą dawkę jest jeszcze czas, spokojnie do końca marca można czekać (zależy od regionu), choć w 2013 u siebie jak...