PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po wysłaniu wpisu sprawdziłem druk zgłoszenia ZPBOK-1/13 . jak Boga kocham on się niczym nie różni od tego , który miał być wycofany ZPBOK-1/09. Dalej w Agencji nie ma jednego prawnika , który rozumiałby ( i wiedział ), że "umowa kupna- sprzedaży" jest nazwą pospolitą , a nie prawną . W kodeksie jest wyłącznie umowa sprzedaży , której stronami są sprzedający i kupujący (zbywca i nabywca). Nie ma tak, ze jest sprzedaż , a nie ma kupna . No nie ma ale w ARiMR tego (widać jak na dłoni) nie wiedzą.

Stan., 2016-12-14 16:25:47

Sprawdźcie koledzy jakie druki wypełniacie przy sprzedaży bydła czy z rubrykami sprzedający i kupujący . Jeżeli na tym druku nie zostanie zgłoszone zbycie i nabycie, a tylko nabycie , to na stanie ARiMR zostanie w ewidencji ta sama sztuka u zbywcy.
Przed kilku laty (5-6 lat temu) "wymusiłem" zmianę rozporządzenia i druku ale nawet po zmianie rozporządzenia spotykałem się ze stosowaniem niewycofanych druków i błędną ewidencją . Wyjaśniam : zbywca i nabywca są stronami jednej czynności prawnej i wystarczyłoby aby tylko jeden z tych podmiotów zgłaszał przemieszczanie bydła ale wtedy urzędnik musiałby myśleć.
A co do wyznaczania podmiotów do sprawozdawczości; każdy podmiot może być wyznaczony do sprawozdawczości (zgodnie z ustawą) pod rygorem, czyli jeżeli nie będzie udzielał informacji dla GUS , to podlega karze grzywny lub (przy uporczywym uchylaniu się itd..)

Stan., 2016-12-14 16:12:55

Ciekawi mnie co wykombinowali z tymi danymi do ARiMR z danymi o posiadanych zwierzętach. Przecież wszystko mają w swoich bazach danych chyba ze coś z systemu uciekło i chcą to uzupełnić.

Zaskoczony., 2016-12-11 13:16:35

Chłopy nic dodać tylko się zapytać ile te k... urzędasy za zebranie danych kyóre są zebrane zarobią siana k... jego mać.

Ted, 2016-12-10 14:56:21

Wczoraj byłem w ARiMR, żeby mi wystawili zaświadczenie o średniorocznym pogłowiu bydła w moim gospodarstwie, potrzebne dla ANR. Do wyliczenia średniorocznego nie mają narzędzi w programie, więc wystawili mi jedynie stan bieżący. JEDNOCZEŚNIE POINFORMOWANO MNIE ŻE DO KOŃCA ROKU MAM DOSTARCZYĆ DO ARIMR SPIS ZWIERZĄT, czyli dokładnie to, co mi właśnie wydrukowali...
Dziś z kolei zadzwoniła miła panienka z GUS-u, i odpytywała mnie dokładnie o to samo.
Byłem poza domem, więc dane podałem z pamięci- dokładność +- 10%.

Dalej - kilka razy potrzebowałem jakichś danych statystycznych n/t bydła, użytków zielonych itp. Strona GUS jest bardzo nieprzyjazna, nie znalazłem tam nic. Telefony do GUS podobnie - "a po co, a na co, a ja nie wiem czy możemy udostępnić byle komu" itd.

Dalej - od kilku lat jestem raz-dwa razy w roku molestowany przez GUS - próba podobno jest losowa. Ewidentnie nie jest. Molestują tych, którzy chcą z nimi gadać, ciągle tych samych.
Z metodologicznego punktu widzenia to błąd przekreślający wiarygodność danych.

Chodzi mi po głowie, żeby następnym razem podać im dane np. 100-krotnie zawyżone - ciekawe, jaka będzie reakcja.

baca56, 2016-12-08 19:25:10

Ciekawi jaki przepis mówi o tym że wylosowane gospodarstwo ma obowiązek odpowiadaćna pytania i dawać za darmo informacje dotyczące prywatnego mienia. trzeba sobie zwolnienie załatwić - osoba nie pracuje i bujać się :-))))

prowcator, 2016-12-08 12:46:06

Znowu coś kombinują !

wus, 2016-12-08 12:28:11

To niech sprawdzą w ARiMR albo w Inspekcji Weterynaryjnej a nie będą jeszcze ankieterom płacić i zawracać nam tyłki.

jacek, 2016-12-07 18:02:34

Tia, pani wydzwania po 3-4 razy z zawraca gitarę kiedy ja pracuję. Jakoś nie pasuje jej zadzwonić gdy ja nie pracuję. Za gadanie z nimi nam nie płacą a robota sama się nie zrobi.
Co do bajeczek o tajemnicy - proszeeeee. Albo jest to tajemnicą firmy/gospodarstwa albo nie.

nika, 2016-12-07 17:22:45

Bydło, trzoda, owce, kozy podlegają rejestracji w ARiMR, więc chyba mogą poprosić o dane Agencję. Pozostaje więc drób - ciekawe ile my podatnicy zapłacimy za policzenie drobiu (policzenie częściowe bo nie obejmie przecież wszystkich gospodarstw)

Marcin, 2016-12-07 16:58:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić