PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Witam ,pomoc nie można określić jako pomoc skoro nie można z niej skorzystać , tak wiele w wymaganiach spraw absurdalnych ,jednym z wymagań banków jest czyste konto w bik i nie posiadanie wymaganych (komornika ) spłat , jak można nie mieć komornika będąc w takiej sytuacji , skoro przez okres dwóch lat , nie mając wystarczających środków na pokrycie tych należności ,mało który bank czeka i tak jak w naszej sytuacji obecnej zostaniemy z niczym i dodatkowo będziemy , zlicytowani całe gospodarstwo sprzęt za 1/4 wartości ,jak tu być spokojnym , nikogo nie obchodzi polski rolnik , będziemy na łasce niemieckich rolników , jak można do tego dopuścić , mając stado ok 400 szt gospodarstwo 50 ha , nie można poradzić sobie z utrzymaniem stada jak żyć , modernizacja miało być tak pięknie nowa technika maszyny był to błąd , była to deklaracja jedno strona rolnika względem Unii Europejskiej , o stanie gospodarstwa ma tylko rolnik o powierzchni pola nikt jednak nam ceny nie gwarantuje i co teraz mamy zrobić , trzeba będzie komisyjnie wypuścić tucznik do lasu bo nie ma na pasze i zboże kto za to odpowie musimy się Rolnicy w takiej sytuacji jednoczyć kto ma taki problem piszcie

daniel, 2017-02-09 18:23:13

Rzeczywiście ; być może źle zrozumiałem informację ze strony ARiMR, cytuję :
Agencja ustala na dzień zawarcia umowy pożyczki wysokość pomocy, wg wzoru określonego w załączniku nr 3, która nie może przekroczyć równowartości 15 tys. euro. Powyższa pomoc będzie kumulowana z pomocą w formie dopłat Agencji do oprocentowania kredytu na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych, o której mowa w § 13h rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. Wysokość pomocy z tytułu udzielonej pożyczki zawarta jest w umowie pożyczki.

6. Agencja ma prawo obniżyć kwotę udzielonej pożyczki w szczególności gdy wysokość pomocy, o której mowa w ust. 5, przekroczy równowartość 15 tys. euro lub w przypadku wskazania we wniosku o pożyczkę kwoty należności niekwalifikujących się do objęcia pomocą.
mk @ jeśli masz dostęp do planu finansowego ARiMR i kwoty przeznaczonej na pożyczki , to daj link. Dobrze by było abym błędnie rozumiał czytany tekst (tekst ARiMR).

Stan., 2016-12-09 21:48:43

5mln na gospodarstwo panie stanie, ze zrozumieniem czytanie..:D

mk, 2016-12-09 19:19:33

To na ilu rolników te 5 mln wystarczy ? Na 500 po 10 tysięcy ? W Polsce jest ok. 45 tysięcy wsi czyli "pomoc " będzie dla jednego rolnika na 90 wsi ? Dobrze liczę ? Tak jak kiedyś pisałem ; dla rolników którzy są w stanie bankructwa (mają zdolność do upadłości) ale z nadzieją na postępowanie naprawcze.

Stan., 2016-12-09 17:31:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

barts

Może wszystkim bez problemów uznają szkody i popłynie szeroki strumień odszkodowań niczym azot z pól na wiosnę.

barts

Ja planuje zakończyć nawożenie rzepaku posypowe w nowym tygodniu.   Co do tego wysokiego nawożenia to mamy rośliny słabe...