PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kolego bolek, na szperkę (czyli na słoninę ) rzuca się kot, kot. Byłoby to bardziej pojednawcze - też grzeczniej wobec (zarozumiałego ale zapewne i słusznie) interlokutora.
Fajne są te wasze dyskusje. Poprowadźcie może forum, albo dyskusje. Miejsce jak znalazł i za darmo. Poza tym; wszystkim pogodnego nastroju bo po co nam towarzystwo ludzi ciągle niezadowolonych ? Ciągle niezadowolonych i demonstrujących niezadowolenie. Ludzi bez pomysłu na poprawę "dobrostanu" próbuję omijać wielkim łukiem. Szczególnie przed Świętami. Uściski.

Misia A, 2016-12-18 15:15:19

@MR spoko, nie rzucaj się na mnie, jak pies na szperkę . Ja tylko szedłem twoim tokiem rozumowania.. Zgadzam się z tym, że minister, to człowiek, jak wielu z nas, ale siedzenie w jednej ławce nie koniecznie przekłada się na inteligencję i skromność, czasem jest bez związku a czasem wręcz skuje pychą i zarozumiałością.
Wartość 100 drzew 1,5 mln zł po 10 latach jest czysto teoretyczna, gdyż nikt za nie tyle nie da, bo ile by kosztował mebel, deska, lub trzonek od łopaty z takiego drzewa (i za młode). Wiem, wiem, chodzi o inną wartość, ale tą , to wg. wyliczeń innych obrońców i naukowców mozna ocenić diametralnie inaczej ( np elekt Tramp ma naukowców którzy twierdzą, że ocieplenie klimatu, to bujda).
Ukłony i szacun za zajęcie się niepełnosprawnymi, ale nie udowodniłeś, że twoje latyfundium powstało w skutek "pracy pokoleń", a alternatywą dla tej formy wg ciebie w poprzednim komentarzu było złodziejstwo.
Pozdrawiam.

bolek, 2016-12-17 21:17:31

@bolek, minister , to człowiek jak wielu z nas. Jeden z ministrów rolnictwa - od piątej do końca siódmej klasy - siedział za mną (w podstawówce) , w następnej ławce. gdybyś znał ustawę O ochronie przyrody , wyrok Trybunału sygn. 6/12 , koszty "wyprodukowania " drzewa w mieście , to byś zrozumiał, że jeden rolnik , który dostałby w Warszawie do pielęgnacji 100 drzew na 10 lat byłby wart ich równowartość tj. 1,5 mln złotych . Koszt drzewka w mieście -10 letniego, to wg. wyliczeń obrońców i naukowców - ok. 5 tysięcy złotych . Co do tego jak z kułaka zrobił się latyfundysta; słyszałeś o finansowaniu się zobowiązaniami ? Sprzedałem to kułackie gospodarstwo i wydzierżawiłem PGR. W pewnym momencie straciłem cały swój majątek (98r.mówi ci coś ten rok ?) , ale w ciągu 9 lat go odbudowałem i trzykrotnie powiększyłem , zatrudniając do 11 m.in. takich , których chłop nie dopuściłby nawet w pobliże ciągnika ( w tym dwóch upośledzonych umysłowo, których musiałem z wynagrodzeniem odprowadzać do domu aby "gospodarskie syny" nie zaciągnęły go za remizę , spoiły i okradły. Więc nie mów mi o nieuczciwie zdobytym latyfundium.

MR, 2016-12-17 20:21:32

@MR, na majątki latyfundystów Polskich nie pracowały pokolenia, gdyż jeszcze 40 lat temu nie było latyfundystów, a za komuny 30sto-hektarowca nazywano kułakiem. Idąc twoim tokiem rozumowania nie jesteś latyfundystą z dorobku, lecz złodziejem, a na złodzieja zawsze można znależć paragraf i pozbawić go nieuczciwie zdobytego latyfundium. Jurgiel może rozwiązać Izby rolnicze, bo to on, (czytaj -Minister Rolnictwa) je powołał.Półroczny kurs spawacza?? Małpę można nauczyć dobrze spawać w dwa tygodnie! Chyba, że chodzi ci o fachowca spawalnictwa, ale na to pół roku,to stanowczo za mało.
"Zadrzewienie miast" przez leśników, fachowców od ochrony środowiska? NO NO ---co za odkrywcze teorie? Nic, tylko @MR na ministra!

bolek, 2016-12-17 19:24:40

Jeśli chcę poinformować, piszę kilka stron tekstu - ludzie czytają, analizują, krytykują, czepiają się.
Jeśli nie chcę, to nie informuję - wtedy mają pretensje za brak informacji.
Jak uniknąć zarówno krytyki, jak i czepiania za brak informacji?
To proste, należy napisać informację na ponad trzystu stronach tekstu. Nikt tego nie przełknie, nikt się nie przyczepi, można dalej spać spokojnie.

Taka informacja na 300 stronach to DEZINFORMACJA,
podobnie jak umowa na 1300 stronach (CETA) to OSZUSTWO.

baca56, 2016-12-17 18:54:15

@Podlasiak , gdzieś już cię czytałem tylko nie pamiętam czy tamta wypowiedz też była tak bezmyślna. Jurgiel - latyfundystom z izb - może "naskoczyć" (to z niem.: rutsch mir doch den Buckel runter). Co może biedny bogatemu zrobić ? Reformę rolną i znacjonalizować latyfundia ? A co do istoty jeśli chodzi o rolników biednych: wróbel kanarkiem nie będzie , na majątek poza złodziejami muszą pracować pokolenia . Biedny rolnik musi przekształcić się w robotnika, jak mądrzejszy w majstra. I tyle . Czyli rząd powinien storzyć zakłady doskonalenia zawodowego z kształceniem w przydatnych zawodach: logistyka czyli kierowcy , transportowcy , mechanicy , dalej: budownictwo , a w tym specjalności związane np.ze spawaniem (kurs półroczny) , dalej: ochrona środowiska związana ze zwalczaniem zanieczyszczeń, dalej: leśnictwo i zadrzewianie miast . Itd., itp.

MR, 2016-12-16 22:34:58

Jurgiel zdradziłeś polskie gospodarstwa rodzinne popierając kolesi z izb rolniczych reprezentujących latyfundia ! NIE ZAPOMNIMY !

Podlasiak, 2016-12-16 21:48:44

E mądrale, jak bym podpisał umowę z ceną w lipcu, to tera miałbym o 33 grosze niższą cene za mleko . I co wy na to.

p-ł., 2016-12-16 19:18:25

O Key, posady w ARiMR to dobrobyt dla pojedynczych osób, a mnie się marzy również dobrobyt i dla mnie. Pamiętam ciebe @stan. z nawoływania do wprowadzenia obowiązkowej kontraktacji produkcji rolnej ze znaną ceną podczas podpisywania umowy. A ja sądzę, że zwiększenie dotacji dla grup producenckich również by zwiększyło zyski. W dzisiejszym Agrobiznesie ze zdumieniem usłyszałam, że do grupy należy 180 małych hodowców świń i sobie chwalą zdolność do uzyskania wyższej ceny. Chciałabym wiedzieć, jak obradują i podejmują decyzji. Może ktoś z nich czyta nasze forum i opisałby ich grupę?

Misia A, 2016-12-16 19:15:52

Dostęp do dobrobytu przykłady:Kolega miał na Podlasiu skup butelek teraz jest dyrektorem.W Łomży kolega wymieniał olej w samochodach teraz jest kierownikiem w Oddziale ARiMR

ekojajo, 2016-12-16 18:41:13

powinien powiedzieć "chciałem dobrze"

Hektor, 2016-12-16 16:05:00

Zmiany cywilizacyjne czyli jakie ? Chodzi zapewne o zmiany finansowane przez rząd z budżetu czy przez kogoś innego ? Wymieńmy te zmiany , o których mówi Jurgiel : dostęp do ochrony zdrowia (odpowiada minister zdrowia) , do oświaty (odpowiada minister oświaty), do ochrony prawnej (odpowiada minister sprawiedliwości).
Rozumiem, że Jurgiel zapowiada zmiany cywilizacyjne - z pozycji ministra rolnictwa , jako dostęp do dobrobytu. No to pytajmy dalej: jakimi narzędziami Jurgiel chce podnieść dobrobyt ? Bo raczej wychodzimy z Unii (zapewniającej minimum egzystencji) niż z nią się integrujemy. Czyli produkcja po niższych kosztach i sprzedaż po wyższej cenie , bo inaczej nie ma zysku . No i teraz: w jaki sposób Jurgiel chce obniżyć koszty i podnieść ceny sprzedaży . No jak ? Może pomóżmy Jurgielowi .

Stan., 2016-12-16 15:17:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić 

arszczecin

Dziś odbyła się podkomisja w sprawie prawa łowieckiego. łączny czas 40 minut? czas podróży 16 . Godzin :P  Najwięcej śniegu u tego...