PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Stan.Autor w prosty dostępny dla każdego sposób lekko załapał temat żywienia straczkowymi. Wiadomo , wydaje się że mąka lepiej się trawi tak na oko. Bo jak masz metoda rozmywania zobaczyć w kupie mąkę? rozpuscisz ja i wypluczesz. Zrób test w laboratorium i wtedy wyrokuj. Dla bydła wystarczy roztracic warstwę aleuronowa zrobić grubszą kaszę i wsuwaja. Bez kurzu i zaklejania zwierzakow mąką. Ustaw dawkę tak aby zwacz musiał popracować. Jak wszystko drobne bez włókna to się nie dziw że ekspresem z tyłu wylatuje.

T9, 2016-12-18 12:55:47

Autor twierdzi , że "Warto pamiętać, że najwłaściwszą formą rozdrobnienia nasion jest gruba śruta". To jest błędna informacja , co do "grubej śruty". Z doświadczenia skarmienia 40 ton łubinu. Metodą rozmywania kału i sprawdzania rozdrobnienia przy którym drobiny łubinu zostają całkowicie strawione; dopiero rozdrobnienie "na mąkę " dawało zadowalający wynik. Jedyny mankament , to częste czyszczenie mieszalnika ponieważ "mąka" oblepiała ściany mieszalnika . Wynik skarmiania łubinu wąskolistnego (niebieskiego) był bardziej niż zadowalający .

Stan., 2016-12-17 17:12:07

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że - wbrew opiniom niektórych ekspertów - strączkowe nie zastąpią w Polsce śruty sojowej. Głównie dlatego, że w zdecydowanie większej części(80-85%) ich białko jest rozkładane w żwaczu, co w przypadku wysokowydajnych zwierząt stanowi problem. Mimo to mogą stanowić cenne uzupełnienie paszy, i w tym kierunku trzeba zmierzać.
Ps. soja też jest motylkową. Skoro udało się w niej poradzić z substancjami "anty" to wierzę, że wkrótce i w krajowych strączkach nie będą one stanowiły problemu.

jo, 2016-12-17 13:00:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Panowie,wiecie może czy owies nadaje się na przedplon dla pszenicy?i dlaczego..Rzepak to historia i jestem "bez stanowiska"...

Pałuczanin81

Pszenżyto Toledo 18 marca 2018(siew 22.09 bodajże,gęsto i niekoniecznie prosto :D )Pszenżyto Toledo(z prawej)i pszenica Sailor(sąsiada z...