PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Piotr, a cwaniakowi z miasta należy się czynsz dzierżawny. Dlaczego nie jesteś" cwaniakiem" , który czerpie zysk z kapitału zaangażowanego w grunty ? Bo jesteś frajer , dziad, facet bez wykształcenia ?

"cwaniak", 2016-12-20 11:00:50

@djp Rację ma T9 dopłaty należą się temu co uprawia ziemię a nie cwaniakowi z miasta który tylko jest jej właścicielem !!!!!!!!!!!!!!

Piotr, 2016-12-20 08:48:12

Może by tak w końcu dopłaty do macior! bo niedługo będziemy tylko i wyłącznie hodować dla Duńczyków a nam tylko gnojówka i smród zostanie

rolnik, , 2016-12-19 17:30:07

@T9 czyś ty się chłopie czegoś naćpał. Wzywasz do tego, aby obywatela pozbawić prawa do własności i wszelkich wynikających z tego praw pośrednich. To tak jakby Ciebie pozbawić prawa do odsetek od lokat na koncie albo zarobku z wynajmu mieszkania. Opanuj się, bo tacy idioci już wiele razy w historii wywoływali rozlew krwi.
Irytuje mnie również często używane określenie "godnie" - godna cena, godne zarobki, godne życie. Czy używający tego określenia mogliby wytłumaczyć co to znaczy, a dokładniej - ILE to znaczy?

djp, 2016-12-19 11:32:47

Dopłaty :D niechaj Rolnikom umożliwią te Euro buraki godziwą sprzedasz produktów miast mamić Dopłatami które przez nieudolność liberałów i lewicy są o 40 % niższe i skazują Rolników na nieuczciwe konkury z takimi przebiegłymi szkopami.

Mistrz, 2016-12-18 20:20:18

jaka fasola? co Wy z tymi egzotykami, teraz tylko komonica, lędźwian i nostrzyk! Idę właśnie na marsz poparcia, jestem wdzięczny przede wszystkim za konsultacje społeczne i otwartość na sugestie opozycji, wiele lat czekałem na taki rząd #dobrazmiana

#dobrazmiana, 2016-12-18 17:46:54

Postaram się wytłumaczyć dosadniej więc do rzeczy ; Siejąc przykładowy łubin i składając na niego dopłaty MUSISZ spełnić warunki dobrej praktyki rolnej więc jeśli zadbasz o niego to i zbierzesz ale jak ktoś chce ryzykować i siać wyłącznie na dopłaty to może okazać się podczas kontroli że namolni kontrolerzy czepią się obsady lub stanu plantacji i nie będzie dopłat a nawet kara więc ryzyko że można nie dostać dopłat w ogóle skutecznie odstraszy potencjalnych oszustów . Oczywiście może być taka sytuacja że były kontrole , dopłaty w kieszeni a plon zapowiada się mizerny a cena do d...y więc jak nie ma "życzliwego" sąsiada to rolnik zaorze sugerując że zebrał ale i tym się przyczyni do zwyżki ceny łubinu ponieważ niszcząc swój nawet mizerny plon zmniejsza popyt . Niestety UE nie pozwala dopłacać do produkcji więc jest jak jest .

radca, 2016-12-18 17:33:00

Na piachy jest cała masa innych roślin których zbiór może być bardziej opłacalny. Siejąc lubin na R6 z góry wiadomo że to przekręt. Raz w roku uprawowo-siewny parę kilo żeby gdzieś wzeszlo i kasa leci. Mi to obojętne każdy orze jak może trzeba sobie radzić. Dlaczego zawsze system ma dymac rolnika a nie rolnik system. Prędzej by się wzięli za rolnikow z miasta którzy biorą dopłaty a inni uprawiają pole. Prosta sprawa jeśli oprócz dopłat na twoje konto w całym roku nic nie wpływa to dziękujemy panu.

T9, 2016-12-18 16:21:11

A ja chcę żeby mi płacili do zbóż dopłaty przewidziane dla owoców miękkich,bo ponosze kosztya maka jest miekka i kasa potrzebna jurgiel dawaj

cejroś, 2016-12-18 16:18:27

@Lubiniaz , na litość, przestań kręcić - rozmawiasz z rolnikami, którzy żyją z produkcji na roli, a nie z miastowym. Jeśli masz ziemie, gdzie nawet łubin się nie udaje, to czemu upierasz się aby je orać i obsiewać? Zasadz las, załóż uż zielony, bo przyoranie marnego, zaznaczam m a r n e g o łubinu niewiele tam wniesie. Coś mi wygląda, że chcesz siać łubin na nawóz zielony, a brać dopłatę do prod WB. Dopłaty mają zwiększyć produkcję własnych WB i zmniejszyć import soi genetycznie modyfikowanej, a nie wspierać kombinatorów. Czyli odnieśc skutek odmienny, od zamierzonego przez ciebie.

rol, 2016-12-18 16:12:00

@rol Wszystko o czym piszesz potrafie osiagnac i nie mam z tym problemow ale w przypadku czesci moich slabszych gleb i w wyniku niesprzyjajacej pogody plon jest tak niski ze jego zbior kombajnem jest po prostu nieoplacalny. Dlatego mam oddac doplate WB? Uwazam ze nie. Wypelniajac wniosek nie mam zielonego pojecia czy bede mial co zbierac kombajnem. @T.B. jestem tak obliczony bo nie chodzi o 1ha czy 2, a zbior kombajnem posladu czy niezlego lubinu to tak samo koszt.

łubiniaz, 2016-12-18 15:06:59

@łubiniaz, dopłaty do każdego zasiewu przysługują, jeśli produkujesz zgodnie ze "zwykłą dobrą praktyką rolną", a to znaczy ,że zasiałeś w terminie, ochroniłeś od chwastów, szkodników, grzybów i masz właściwą obsadę roślin na m2. Jeśli tego zrobić nie potrafisz, to już twój problem i dopłata ci się nie należy.Do nawozu zielonego nie przysługuje dopłata dla wysokobiałkowych, bo to jest dopłata dla wysokobiałkowych-finito.
@Marek, facelia z owsem, to mieszanka, a nie uprawa w czystym siewie. Kto ma określać ile ma być owsa. Chcesz przyorać, przyoruj, ale nie wnioskuj wtedy o dopłatę do produkcji WB.
@parody, zgadzam się z tobą, że wsparcie do ha. tworzy patologie, ale taki system obowiązuje, a jednostronna rezygnacja Polski z dopłat zniszczy nasze rolnictwo, bo nie będziemy konkurencyjni do tych, którzy dopłaty zatrzymają.Właśnie te zmiany mają , jak to pisze@TB, chociaż po części wyeliminować krętaczy Jeśli tobie osobiście dopłaty przeszkadzają, zrezygnuj z nich. Nie są przymusowe.

rol, 2016-12-18 14:02:01

A dostał ktoś jakąś wpłatę dopłat w grudniu? Ja zero.

Jj, 2016-12-18 13:20:58

Nie rozumiem czemu to tak roztrząsacie. Zmiany mają być batem na cwaniaków, którzy, siali minimalną ilość, po to żeby coś motylkowatego rosło, potem to przyorywali i brali dopłaty.
@Łubiniarz. Jak jesteś tak obliczony, że przyorujesz, gdy Ci się nie opłaca zbierać, jeśli dopłata nie rekompensuje wjazdu kombajnem to nie wnioskuj o dopłaty. Nikt Ciebie nie zmusza.

Efektem, takich programów jak łąki ekologiczne z ochroną ptactwa, po paru latach są zachwaszczone chaszcze, z których można najwyżej produkować pellet na opał, a nie wartościową paszę dla bydła.
Nie było Uni, na wsi była kultura. Wiodło się tym co uczciwie pracowali, teraz wiedzie się krętaczom.

T.B., 2016-12-18 12:53:09

@rol o jakiej udawanej produkcji wysokobialkowych piszesz? co wedlug Ciebie oznacza pozadna produkcja? moze siew lubinu na II-III klasie? wybacz ale mam bardziej oplacalne uprawy na takich glebach, a łubin produkuje na najslabszych stanowiskach i korzystam z doplaty do WB ale niekiedy m.in. rok ubiegly - kiedy to susza wplynela na spodziewany plon i nieoplacalne byloby młocenie, wtedy wlasnie przyoruje sie go i przeznaczany jest na NAWOZ ZIELONY dodam jeszcze ze w tej mojej produkcji nie zapominam o nawozeniu PK. Wedlug Ciebie mam wtedy oddac doplaty WB po przyoralem a nie zebralem czy moze bardziej pozadnie produkowac?:) moze wystarczy jak zwieksze koszty produkcji? to nawet w slabym roku warto bedzie mi go mlocic? a moze siew na I-IIiklasie?
poradz

łubiniaz, 2016-12-18 12:01:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety