PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ależ łaskę zrobili na prywatnym terenie albo on jest albo go nie ma.

Rolnik Lubelskie, 2016-12-26 21:32:13

Na wszelki wypadek - przed wzięciem piły lub siekiery do ręki- weźcie ustawę i przeczytajcie ją uważnie bo nagle się okaże , że autor artykułu jest jak Radio Wolna Europa (starsi pamiętają ) : 30% prawdy , a reszta wyobrażenie. Jak w starym dowcipie: w Moskwie rozdają Wołgi, potem się okazywało , że nie Wołgi tylko rowery .

MR, 2016-12-26 15:52:02

Wreszcie wróci normalność. To właściciel działki powinien decydować jakie drzewa chce mieć na swojej posesji.

pipi595, 2016-12-25 21:39:28

dobra ustawa

rol, 2016-12-23 19:41:14

W sumie ta ustawa zmienia trochę przepisy dla osób które chcą wycinać drzewa a główną zmianą jest na kogo spadnie odpowiedzialność za ustawę bo obecnie wyglądało to tak; że jak składał ktoś o pozwolenie na wycinkę to często gmina odpowiadała że ustawodawca nakłada na nią obowiązek by nie wydawała decyzji a obecnie będzie to oparte o prawo jakie sobie napisze gmina , długofalowo to będzie wyglądało bardziej demokratycznie bo społeczeństwo wybierze taką radę i wójta który będzie odpowiadał np. w tej sprawie bo wbrew wszystkiemu nie w każdej gminie ludzie chcą wycinki drzew np. w puszczach . Skończy się awanturnictwo typu nie wycinać puszczy ,lasy bo "zieloni" którzy biorą się nie wiadomo skąd , nikt nie wie kto im płaci a włażą na drzewo i protestują przeciw wycince po czym wracają do betonowych miast gdzie im brak drzew nie przeszkadza . To społeczeństwo pośrednio zadecyduje jakie przepisy będą w jego gminie a nie jakieś Wszawiacy którzy na co dzień nie widzą zieleni więc uważali że drzew nie należy usuwać. Niestety niektórym może się to nie spodobać że będzie robione jak chce społeczeństwo ale to zazwyczaj Ci którzy nie wiedzą co to demokracja .

drwal Marceli, 2016-12-23 10:35:26

Nauczcie się czytać ze zrozumieniem....
Zgodnie z art. 84 ust. 1 Prawa ochrony przyrody, posiadacz nieruchomości ponosi opłaty za usunięcie drzewa lub krzewu.
Należy jednak podkreślić, że stosownie do art. 84 ust. 2 tej ustawy, opłaty naliczane są w zezwoleniu na usunięcie drzewa lub krzewu i pobierane przez organ właściwy do wydania tego zezwolenia.
Innymi słowy: Jak nie wydaje się zezwolenia, to nie nalicza się opłaty!
Korzystając z okazji, życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze (w szczególności bez poruszania tematów politycznych) i wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku. Niech zebrane plony będą mnogie, a zapłata za nie godziwa.

Zed, 2016-12-23 09:41:48

Zboże jak wszyscy wiemy jest tańsze bo nasza władza otwozyła import tańszego z UK a możliwość wycinki to pruba odwrócenia kota ogonem ale to takie politycznie podejście bo wybory to kupią

Boggi, 2016-12-23 08:43:27

szww diabłów wybrał się na inspekcje w pierwszym pomieszczeniu przy kotle w koło mnóstwo diabłów , pyta ,co was tu tylu , a bo tu siedzą amerykanie ,to ambitny naród i każdy chce wylażć ,przy drugim kotle diabłów o połowę mniej zdziwiony pyta ,jest was mniej a nie pouciekają wam , nie tu siedzą niemcy oni są zdyscyplinowani i jak chcą uciec to wysyłają kilku i wszyscy im pomagają to dajemy rade , idzie dalej ,stoi kocioł i nikt go nie pilnuje zdziwiony rozgląda się i widzi w koncie śpi diabeł ,budzi go i w nerwach pyta czemu tego kotła nikt nie pilnuje , a bo tam siedzą Polacy ,jak który chce uciec to reszta łapie go za nogi i wciąga z powrotem do kotła ,,,,,,,,,,,,,,,

cezay, 2016-12-23 07:55:32

@boluś biedaku, nie wysilaj się. Poziom twojego intelektu nie pozwoli ci pojąć co ja myślę. Wyrok w sprawie wyboru sędziów w poprzedniej kadencji zapadł. I ja się z nim całkowicie zgadzam. Jeśli jednak premier go nie drukuje (!), prezydent nie przyjmuje ślubowania (!) to w sposób nie budzący wątpliwości obie te osoby łamią Konstytucję. Nie jest tu konieczny jeszcze jakiś dodatkowy "wyrok" i wszyscy światli ludzie mają co do tego jasność. W organizacjach opartych na prawie zakłada się, że każdy wyrok, który jest prawomocny podlega wykonaniu przez każdy szczebel władz i każdego obywatela. W przeciwnym razie nie ma prawa lecz jest bezprawie. Gdybym ja jako obywatel niby równy innym obywatelom (w tym premierom i prezydentom) jakiś wyrok olał, państwo będzie mnie ścigać już bez kolejnego wyroku. Jeśli to nie jest dla ciebie jasne to znaczy, że jesteś po prostu durnym betonem. I jeszcze raz powtarzam - złodziejem, zdrajcą możesz nazywać tylko skazanych. Ale to chyba wołanie na puszczy.

djp, 2016-12-22 23:13:39

Czy ktoś w ogóle kontroluje to forum, bo na prawie 30 komentarzy nawet 10 nie dotyczy tematu. Ludzie nie potraficie znaleźć sobie portalu innego - tematycznego politycznie, a my rolnicy czy musimy dawać się wciągać w jakieś niemerytoryczne dyskusje - chyba nie. Także prośba do wszystkich piszmy na temat dotyczący artykułu. Pozdrawiam i Wesołych

K, 2016-12-22 21:10:43

Brawo PIS!
To będzie w końcu nasz kraj!
Wesołych Świąt!

stanio, 2016-12-22 19:51:47

Temat polityki poruszają głupcy,którzy nie mają gdzie zaistnieć i weszli na portal rolniczy żeby pobiadolić nad własnym losem.Do pracy lewusy!!!

Jurek, 2016-12-22 19:50:44

Harman, to ty w komentarzu do artykułu o drzewach wciskasz politykę ,500+ i plujesz na posiadających odmienny pogląd, a potem mówisz o prześladowaniu inaczej myślących.Hipokryzja! Porównujesz PIS do Putina, Hitlera, palancie? Spróbuj zrobić taką hucpę i demonstrację przed parlamentem Putina, to zobaczysz różnicę , zareaguje lepiej od Erdogana(o Hitlerze nawet nie mówię)
Pierwsze dziecko chce mieć każde małżeństwo, a nawet zapłaci za to lekarzom bajońskie sumy, niestety następnego już nie. Co będzie ze społeczeństwem, gdzie dwoje ma jedno po jednym pokoleniu powinien potrafić policzyć nawet de,il.
dip twoje poglądy jako obrońcy poprzedniej zmiany "h.j (...) i kamieni kupa" jest znane z innych komentarzy. Kiedy poprzednicy łamali konstytucję wybierając nieprawnie na zapas sędziego trybunału milczałeś jak grób . Teraz wrzeszczysz, ze nie ma wyroków na złodziei,a ja oskarżam, a sam oskarżasz o deptanie konstytucji i łamanie praw, choć w tym zakresie tez zaden wyrok nie zapadł. Bardzo modne jest plucie na PIS i Kaczora, więc plujecie! Rozumiem tych, co to robią, bo stracili możliwość dojenia narodu, ale reszta dla mody i z głupoty. Poczekajcie, szybko doprowadzicie do przejęcia sterów przez poprzednich złodziei w białych rękawiczkach i wtedy będziecie tu się wypłakiwać jak to znowu żle.
Dla jasności, nie jestem PIS-owcem, nigdy na nich nie głosowałem i nie biorę 500+ ani ja, ani moje dzieci, ale wolę dać niewinnym dzieciakom (choćby pijaków), niż ożartym złodziejom, prawnikom i urzędnikom. Stan, wolę być takim bolkiem, niż przysłowiowym polaczkiem, co to rodaka, zwłaszcza biedniejszego obedrze ze skóry, a bogatemu , zwłaszcza innostrańcowi i zdrajcy w d,pę wejdzie bez mydła.
Pozdrawiam.

bolek, 2016-12-22 19:42:19

pożyjemy zobaczymy, ostatnie słowo należy do gmin a te są wszystkie zadłużone i z kasy same szybko nie zrezygnują, więc z wycinki mogą być nici jak gmina nie przyjmie odpowiedniej uchwały. I jak ktoś napisał to portal rolniczy, zostawcie tą politykę.

rolnik polski, 2016-12-22 19:40:19

Ludzie ,,o czym wy tu bredzicie ,,co ma 500+, do wycinki drzewa lub krzaków ,,do polityki i 500+ są inne fora ,,tu jest portal rolniczy ....

rolnik, 2016-12-22 18:38:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

To jakie polecacie POPULACYJNE odmiany na ten sezon?(miałem darować tej uprawie,ale w "blondynach"nie pewność,buraków...

sapek

... aczkolwiek w myśl zasad integrowanej ochrony pierwszeństwo mają metody niechemiczne tj. w tym przypadku terminowy siew...