PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Może pomoże w zrozumieniu projektów rządu doświadczenie z przeszłości ; w 2009r. dodzierżawiłem do swoich hektarów , kilkadziesiąt hektarów z ANR i prywatnie. Złożyłem wniosek na ONW na całość posiadanych w tym momencie gruntów. Zostałem powiadomiony telefonicznie (taki przyjazny sposób do rolników w moim powiecie , wspominam o tym, że nie wszyscy urzędnicy mają kompleks przed podejrzeniem o korupcję) , że Powinienem poprawić wniosek bo nie mogę żądać ONW na hektary , które nie były w planie 5 letnim. Napisałem wyjaśnienie do wniosku i zawarłem moje stanowisko, że nie mogę zgłaszać - do ONW - mniej, bo wówczas musiałbym oddać dopłaty za tę część , która ubyła z gospodarstwa wszak przecież warunkiem było utrzymywanie gospodarstwa w nie pomniejszonej wielkości . Natomiast powiększenie gospodarstwa w ramach limitu - z pierwszego wniosku nie może powodować , że ONW nie przysługuje do kolejno nabywanych gruntów . Po wymianie poglądów powiatu z województwem - moja opinia została uznana za prawidłową. Wydaje się , że dyrektywy unijne się nie zmieniły natomiast do ARiMR doszli pracownicy , którzy dopiero uczą się prawa rolnego Unii.

n-l, 2016-12-27 20:57:12

W 2012 roku zostało mi wypłacone ONW do 2 ha (za 2011 rok). Od 2012 roku dokupiłem ziemię i dostawałem ONW do ponad 20 ha. I teraz uwaga !!! W tym roku wypłacili mi ONW tylko do tych 2 ha, powołując się właśnie na ten przepis. Wniosek składałem do ponad 20, Pan w ARIMR powiedział, że to jest 5 rok i dostali takie wytyczne z Oddziału Regionalnego. Czy to przypadkiem nie nadinterpretacja przepisu.

Zach, 2016-12-27 12:51:26

To teraz wyobraźcie sobie Państwo, że my pracownicy ARiMR ciągle musimy pracować na tym bełkocie i wyciągać z niego jakieś wnioski... Przez różne dziwne i głupie pomysły, a później jeszcze dziwniejsze ich interpretacje, grzebiemy się w sprawach z lat poprzednich zamiast popychać do przodu bieżące sprawy.

Pracownik ARiMR, 2016-12-24 16:31:09

Mi 7000 zabrali

Kiła, 2016-12-24 09:26:25

Tez sie nad tym zastanawiam. mysle ze tylko zmieni sie to ze od 2015 nie ma zobowiazania 5letniego. A dlatych co przed 2015 brali onw musi 5lat minac.

ming, 2016-12-24 09:21:53

Jakie trzeba mieć wykształcenie żeby zrozumieć ten artykuł bo wg. mnie to jest intelektualny bełkot. Może ktoś z internautów zrozumiał i mi podpowie: w 2015r wydzierżawiłem grunty (miałem tez wcześniej swoje). to wyrównają mi ONW za te wydzierżawione czy nie ?

Mikołaj, 2016-12-23 23:51:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...