PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Film Życie gleby .. mówi ..na 1ha ż yznej gleby dżownice ważą tyle co 50 krów po 0,5 t= 25 ton i w lecie co dzień każda przepuszcza przez siebie tyle gleby co sama waży...

swój, 2017-01-03 02:06:45

Jeśli chodzi o zastoiska wody na polu to może być spowodowane złą strukturą gleby. Miałem ten sam problem u siebie. Na jednym kawałku było miejsce gdzie po niedużych opadach stała woda. Próbowałem i głęboszem ruszać i nic dalej to samo było. dopiero po zastosowaniu kwasów humusowych sytuacja zaczęła się poprawiać i teraz już jest ok.

Arek, 2017-01-02 12:58:37

Dżdżownice to najlepszy głębosz ,dajcie im żyć,wystarczy zrezygnować z pługa i przejść na siew pasowy a one będą pracować jak niewolnicy za miskę ryżu (słomy ) !

inny rolnik, 2016-12-31 08:12:56

Kałuże na polu mogą być też powodowane płytką uprawą gleby. Miałem taki kawałek na którym poprzedni użytkownik orał może na 15 cm, a wiosną było tak mokro, że dało się wjechać na niego w połowie kwietnia. Przy pierwszej orce na głębokość 23 cm bardzo śmierdziało bagnem. W kolejnych latach zjawisko ustąpiło. Zgodzę się za autorem, że bardzo często zastoiska powodowane są podeszwą płużną.

Ja, 2016-12-30 15:29:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...