PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ten środek zabija wiecej ludzi i innych organizmów niż komory gazowe.wynalazł ten środek szwajcar w 1964 roku byl używany do czyszczenia rur i kanalizacji srodek ten wiąże metale. Firma Monsanto kupila licencję i następnie przedstawiła środek agencji odpowoedzialnej za rejestrację tego typu środków w usa. Dostarczyli tez szczegółowy raport jak oddzialuje na ludzi. W raporcie wykazano ze jest rakotwórczy nawet wymieniono jakie typy raka. Jednak raport jest tajny zarówno w europie jak i usa. W usa jest jednak furtka że każdy obywatel może sie zwrócić z pytaniem o udostępnienie go tal zrobił pewien chemik oczywiście za pierwszym razem nie udało się wsparcie znajomego kongresmena poskutkowało że czlowiek ten ma raport. Stad wiem że powoduke raka np.chłoniaka. w argentynie rodzą sie dzieci z wadami w miejscach gdzie stosowany jest środek. Jeśli kobiety w ciazy mialy z nim kontakt to niemal na pewno dziecko nie będzie zdrowe. Na srilance srodek dostawal sie do wod gruntowych ludzie tam masowo choruja na nerki. Co do GMO. Rośliny sa tak zmodyfikowane że pochłaniają ten srodek jak gąbke. A na koniec dodam że koncerny które sprzedają ta trucizne powiązane są z koncernami które sprzedają chemię do chemioterapii jak ppo stosowaniu tego srodka dostaniesz raka to siostrzany koncern sprzeda ci chemie za grubą kasę zebys sie leczył. Srodek dziala tez niszczaco na inne organizmy jak zaby owady zabija oraz genetycznie deformuje.

Prawdajeststraszna, 2018-02-22 00:29:13

Stosowanie glifosatu nie zostanie zakazane,dlaczego?A to z tej prostej przyczyny, że bez orkowa uprawa bez glifosatu nie powiedzie się,uprawa roślin GMO też się nie uda i jeszcze
wiele innych zastosowań. Wniosek końcowy?Rolnictwo bez glifosatu nie obejdzie się.
Jeśli stanie się inaczej, to będzie cud!

FX, 2017-10-07 20:16:02

Doprawdy, jesteście pewni, że pozostałości tej trucizny nie są szkodliwe i rozkładają się szybko i nieszkodliwie, a mikroorganizmy to może są odporne?Zbdajcie ile dżdżownic żyje w takiej trutey systematycznie glebie> Kiedyś na 1 ha było ich ok 2 ton. A teraz? Lata wieki ludzie uprawiali rośliny i oto w XXi wieku nie mogą już uprawiać bez trucia gleby?

Tatur, 2017-01-18 20:30:22

Zzz ma 100% racji, ale komuś najwyraźniej nie w smak, że nie może się przebić ze swoim herbicydem.

Ja, 2017-01-11 14:11:23

Głupota ludzka nie zna granic. Jeśli już, to powinna być zakazana desykacja glifosatem, ale zwalczenie chwastów przed wschodami roślin uprawnych powinno być dopuszczalne. Tak samo powinno być dopuszczalne stosowanie glifosatu po zbiorze rośliny uprawnej, np. opryskiwanie rżyska. Przy zwalczaniu chwastów przed wschodem roślin uprawnych to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych ŚOR. Nie wylewajcie dziecka z kąpielą. Potencjalna szkodliwość glifosatu dotyczy tylko desykacji roślin, które są przeznaczane do produkcji żywności.

Zzz, 2017-01-11 09:51:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Ja czekam czy przeżyje 84 N dostal w polowie lutego,to chyba już zacznie działać jak odtaje

przem

Nie napisałem że w tym roku chce zrobić podwójna ochronę  zielony pąk/ początek kwitnienia Topisn ( tiofanat metylowy)  +...