PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kiedy Pol/acy/ki przestana byc niewolnikami w niemczech,w anglii,we francji.Pewnie z milion Polek niewolnic sluzy 24 godziny na dobe sluzac dziadko i babkom.Setki tysiecy Polakow i Polek pracuje sezonowo niewolniczo w sadach w gospodarstwach rolnych ,hodowlanych,na budowach.Czesto pracuja na czarno za male pieniadze pod presja pracodawcy,mieszkaja watalnych warunkach.Dlaczego nie stwarza sie ludziom warunkow do pracy w Polsce?Komus zalezy na tym aby wschod EU byl zaglebiem taniej niewolniczej sily roboczej.tanich surowcow,i rynkiem zbytu.Anglia jest przykladem,co sie stanie jak wygonia niewolnikow z Polski.Ich rolnicy wiedza,co ich wtedy czeka.Te nieroby tzw PANY angielskie,niemieckie,francuskie nie schanbia sie ciezka praca.Mysle ze dozyje czasu kiedy ludzie beda zyc i pracowac godnie w POLSCE ,nie beda niewolnikami germanow.

andrzej8, 2017-02-12 17:00:05

Przecież mają imigrantów z Pakistanu a może by wpuścili tych z obozów w Calaise ? przecież oni tacy chętni do pracy !!!!

Kannon, 2017-02-11 14:01:01

Listonosz wy byliście jesteście i zostaniecie cwaniaczkami nie stać was nie zatrudniać albo płacić i ubezpieczyć ciekawe kiedy pip i US się obudzi

Fak, 2017-02-11 08:37:16

A mnie jest tutaj dobrze. Niech sobie tam zarabiają w tej Anglii. Mój sąsiad sobie tam nogę złamał to dopiero mu w Polsce posklejali. Ciekawe dlaczego dopiero w Polsce? I tak wszyscy umrzemy ale przynajmniej jestem na swoim a nie jako parobka.

Ziemianin, 2017-02-10 19:53:50

@fak Anglia przez wieki grabiła kolonie po całym świecie rozsiane, Nigdy nie była najechana ani pod niczyim zaborem. Po 1 wojnie darła kontrybucje z Niemiec, a po 2 wojnie św. niewiele ucierpiała w porównaniu z Polską. Za utworzenie naszej armii walczącej w jej obronie i funkcjonowanie rządu na uchodzstwie słono sobie policzyła i odebrała , zatrzymała w złocie zdeponowanym przez Polskę w jej banku. Za przelaną krew polaków w jej obronie oddała nas Stalinowi. Polacy nie uczestniczyli nawet w paradzie zwycięstwa. Zero sentymentów.Ma z czego płacić pracownikowi.
Skoro tam tak się dorobiłeś. to przyjedz do kraju, kup gospodarstwo i zobaczymy ile ty będziesz płacił pracownikom.

listonosz, 2017-02-10 18:59:49

Sąsiad typowy polski biedaczek

Emigrant, 2017-02-10 18:38:52

Rolnik ja mam w Anglii ubezpieczenie ty zatrudniasz na czarno oszukując panstwo

Fak, 2017-02-10 18:30:31

Ja też Ją odwiedzam często . Możesz dłużej tam pracować w tej Anglii.

sąsiad, 2017-02-10 17:29:24

@listonosz - Ty odwiedzasz codziennie jak Pan Bóg przykazał, kolega Farmworker co miesiąc, pytanie kto odwiedza jego żonę przez pozostałe 29-30 dni w miesiącu ;)

A tak poważnie - robiłem w UK i wiem jak tam jest, żeby nie to że mus był wracać to bym tam jeszcze ze 2-3 lata posiedział bo praca w PL jest kiepsko płatna (nawet w budżetówce) a gospodarstwo 30-40ha przy samych uprawach też nie generuje dużych dochodów.
Ogólnie jak się jest młodym (przed 30stką), ma prawko B i T, umie pracować ładowarką, ciągnikiem z osprzętem/maszynami a brak widoków na powiększenie małego gospodarstwa rodziców to warto na te kilka lat wyjechać.

nika, 2017-02-10 17:24:58

Nie chwal się Farmworke bo ja ja odwiedzam codziennie.

listonosz, 2017-02-10 17:04:15

Możecie gadać co chcecie ale Ja swoje 40 ha przedstawiłem na ekologię pasie się tam 30 mamek z cielaczkami sprzedaje odsadki. A sam pracuje w UK.jako zootechnik mam na rączkę 3 tys £.. mieszkanie gratis.zone odwiedzam prawie co miesiąc. i gitara.

Farmworker, 2017-02-10 15:52:21

Sytuacja w Polskim rolnictwie jest tak zła ,że bardziej opłaca się jechać tam do pracy niż prowadzić u nas 50 hektarowe gospodarstwo na klasie 4 i wzwyż taka jest prawda takie są fakty. Tylko jeszcze wiem ,że brat kolegi był nie pamiętam chyba w Niemczech rok temu, to mówi ,że taki zarpierol ,że szkoda gadać, ale kasa była .Jak u nas te ske**y prywaciarze płacą 1000-1500 za miesiąc pracy bandyci i złodzieje ,bo inaczej nie można ich nazwać tego poskomunistycznego ściyerwya pseudobiznesmenów z pola kapusty(nie mówię o rolnictwie) to w PL to aż się nie chce nawet roboty szukać. A o tym jak studenci są wykorzystywani szczególnie studentki to po prostu nóż się w kieszeni otwiera i bejzbol w łape. i napier 4 zł/h o takich stawka wiem osobiście toż to kurrrrr rzesz to jest chore i poier. 12 zl/h to dzisiaj powinna być najniższa stawka dla najlżejszej pracy ,a jak nie stać to znaczy ,że biznes do zamknięcia i rowy kopać ,bo nie nadaje się ma pracodawcę ,avlo nie stać cię na pracownika rób sam i koniec krótka piłka .

hoł, 2017-02-10 15:27:49

pewnie teraz myślicie o tym ile tam się zarobiło by?? tutaj aby z rolnictwa żyć na dobrym poziomie trzeba zaciągnąć kredyt, jeśli tego nie zrobimy to dzień za dniem nam zleci i tak całe życie w świadomości że żyjemy nie wspomagając banków ale bez perspektyw rozwojowych. Jeżeli w rolnictwie w Polsce nie będzie długich umów kontraktacyjnych to będziemy klepać życie narzekając albo wyjedziemy zagranicę aby dorobić do tego co tu mamy. Czekam na rząd który odważy się wprowadzić umowy kontraktacyjne lub zakarze sprzedaży wypłacając rekompensatę. To pokaże że jeśli nie będzie ceny powyżej kosztów produkcji to towar nie będzie sprzedawany. Gdy słyszę że towaru jest tak dużo że nie muszą go kupować to aż się czerwony robię bo przecież nie róbcie łaski nie kupujcie wcale.

sadownik, 2017-02-10 13:03:07

Ci co nie mogli sobie poradzić i prowadzić w Polsce swoje gospodarstwo po ojcu może lepiej wybrali być parobkiem tam. Z ich wiedza do wideł sami nie poprowadzili by własnego interesu. Trzeba ich prowadzić i trochę gnać jak parobka.

Matador, 2017-02-10 11:33:17

luksusową to lubię czasami wypić. Ewentualnie zaprosić luksusową studentkę na noc. Taki to luksus pracy na roli

Mario Lux, 2017-02-10 11:18:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko