PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pracuje 33 lata w doradztwie. Skończone studia i co z tego? Na rękę dostaje 1500, 23 zł Czy to nie jest kpina po tylu latach? Jak mam godnie żyć za takie pieniądze? Może pan minister odpowie? Chyba już czas najwyższy coś zrobić ze swoim życiem i poszukać pracy choćby w biedronce, tam na kasie zarobię więcej. Trzeba powiedzieć uczciwie, że nie wszyscy tak zarabiają w ODR-ach Kto w Poznaniu w centrali przychodziłby do pracy za takie pieniądze? Sprzątaczka ma więcej. Owszem powołali nowych dyr. aby ci naładowali sobie kieszenie. Ja widzę jakich ludzi awansują to ręce opadają. Zasługujemy na godne życie, a nie jakąś jałmużną. W pracy wymagany jest samochód prywatny, a ja się pytam, za co mam go kupić? Może ktoś powie jesteś zgorzkniały człowieku, tak jestem na skraju wyczerpania psychicznego !!!

doradca, 2017-04-12 20:47:44

W ODR najlepiej się mają osoby z centrali zarabiają 2 do 3 razy więcej jak doradcy w terenie ! Tylko czy ich praca - wymyślanie zbędnych ankiet jest potrzebna np. ankiet ewaluacyjnych ze szkoleń ? Te 2000 co Pan Minister proponuje to nie poprawi sytuacji ponieważ tyle wynosi płaca minimalna w Polsce chyba ,że chodzi o place netto ? Jaka to motywacja do pracy dla doradców w terenie a gdzie ryczałty na dojazdy do producentów rolnych ?

marzyciel z odr , 2017-02-17 19:06:46

Kilka pytań:
1.Czy gdyby nie było ODR-ów, to jakie byłyby ceny usług wypełniania wniosków?
2.Dlaczego tylko ODR-y mają wypracowywać środki własne?
3.Dlaczego terminy wykonywania wniosków np.z programu restrukturyzacja małych gospodarstw, o dopłaty obszarowe i inne pokrywały sie i będą się pokrywać ? Doba ma tylko 24 godziny
4.Dlaczego płace w ODR i np w ARiMR i innych agencjach różnią się tak wyraźnie na niekorzyść ODR ?
5.Dlaczego tyle miesięcy po przejęciu ODR-ów przez MRiRW nic się nie zmieniło, mimo trafnej diagnozy, jak to dotąd było źle?
6.Cz wiadomo Panu Ministrowi, że doradztwo jeszcze jakoś funkcjonuje resztkami sił 60 latków, z zaciągu do pracy w WOPR w latach 1982-85 i że za płace minimalną tylko desperaci na krótko będą się zaczepiać do pracy w ODR?
7.Dlaczego są tak małe ryczałty na wyjazdy w teren. Dlaczego są na dodatek jeszcze opodatkowane ?
8. Kidy się coś w ODR-ach zmieni na korzyść pracowników?
9. Kiedy Pan Minister spotka sie z przedstawicielami ODR i powie coś dlaczego tak jest nadal źle i kiedy będzie lepiej, a dlaczego jest lepiej w innych instytucjach z otoczenia rolnictwa?
10. Dlaczego od wielu lat odeerowcy są dziećmi gorszego Boga?

Ech, 2017-02-13 08:13:02

Doradztwo rolnicze - czyli forsa. Najważniejsze, kto ją ma zarobić. To jest temat?

Astra, 2017-02-10 23:46:40

Prawdziwe ODR skończyły się już dawno, Z wiedzą agrotechniczną są oni daleko za doradcami-handlowcami z firm handlowych. Można u nich co najwyżej zrobić wniosek, biznesplan, lub plan rolnośrodowiskowy. Za pieniądze oczywiście tak jak i w firmie prywatnej.

chopek, 2017-02-10 19:26:41

"Do najważniejszych zadań ODR-ów należy prowadzenie wśród rolników działalności edukacyjnej, informacyjnej i doradczej, w tym dotyczącej Wspólnej Polityki Rolnej. " - już widzę jak te cele realizuje tzw "doradztwo prywatne".Skończą się dopłaty - skończy się doradztwo prywatne, które (pomijając jak zwykle wyjątki) po prostu wykonuje usługi(wnioski itp.) za pieniądze.

sd, 2017-02-10 17:45:26

szkoda że cześć pracowników to idioci którzy nie rozumieją gdzie pracują

rolnik, 2017-02-10 14:30:29

Oczywiście doradztwo prywatne.Rolnik płaci i ma ewentualnie refundowane przez środki unijne poniesione koszta.A dyrektorzy po politologii i historii sztuki zarabiający po 12 tysi ,jeżdżący nowymi Skodami w wersji prestige.Co z nimi ?Co z tym wiernym elektoratem? Z braćmi,kuzynami i kochankami ?

ekojajo, 2017-02-10 14:23:01

Nie byłoby korzystniej dla wszystkich gdyby założyli firmy i doradzali prywatnie? Wtedy chyba łatwiej byłoby wesprzeć ze środków unijnych i motywować przez dotacje do bardziej efektywnego doradzania.

acr, 2017-02-10 11:29:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dla mnie trochę to dziwne bo bormax to boroetanoloamina  Ta nigdy mi kaszy nie robiła (co innego solubor) często się słyszy o...

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko