PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A ja bym rolnikom dopłaty cofnął.. leją ON do samochodów, jeżdzą starymi ursusami a unijne ciągniki stoją w stodołach i czekają na sprzedaż.
Ruch... państwo na czym tylko mogą i ciągną pieniądze, które będzie trzeba oddać z naszych kieszeni a nie ich.

Antyrolnik, 2017-04-22 12:25:18

@dzierżawca, jak coś piszesz to prawdę , a nie wyobrażenie , cytuję ten artykuł: Art. 700. Jeżeli wskutek okoliczności, za które dzierżawca odpowiedzialności nie ponosi i które nie dotyczą jego osoby, zwykły przychód z przedmiotu dzierżawy uległ znacznemu zmniejszeniu, dzierżawca może żądać obniżenia czynszu przypadającego za dany okres gospodarczy.
Rozumiesz ? Dzierżawca może żądać ale wydzierżawiający nie musi się zgodzić. Dzierżawca musi udowodnić, że przychód w stosunku do średniej z ostatnich trzech lat zmniejszył się ( o minimum 30 procent). Spadek przychodu musi być związany z przedmiotem dzierżawy. Jak dzierżawisz łąki, to nie możesz żądać obniżenia czynszu bo spadły ceny zboża. Itp.

MR, 2017-02-27 16:24:27

Dzierżawca na podstawie art 700 Kc może zapłacić mniejszy czynsz i żaden sąd tego nie zmieni.

Prawo, 2017-02-26 15:20:49

Bo rolników cięzko zjednoczyc, różne profile produkcji, różne oczekiwania, różne perspektywy rozwoju.... a co do przywódcy..... wszyscy obiecują gruszki na wierzbie a po wyborach...każdy zapomina o rolnikach.... wiec nie dziwi mnie to że jest ciężko sie zebrać i uwierzyć w jakiegoś przywódce. A co do napedzania rynku dopłatami.... niestety ale ile napedzamy kapitału krajowego bądź polskich firm ? wszystko kręci sie wokół zachodu. Ich gospodarki napędzamy maszynami, srodkami ochrony roślin, jedynie rynek nawozowy.... nawet produkty sprzedawane w supermarketach sa zagraniczne.... nie oszukujmy sie i do tego o podwójnych standardach, gorszej jakości niż te same produkty na rynku np niemieckim..... a do tego sa droższe. Tak robia na nas interesy,....

kozakmen, 2017-02-21 20:34:16

Michalik chłopie nie musisz zmieniań nazwy. Charakteru pisma nie zmieniasz. Nie bój się, za chwilę dostaniesz po 500zl i bedziesz płakał :(
Tak dla twojej informacji to moja najwieksza dzierżawa wynosi 1300zł ;)
Za chwilę będziesz dorabiał w mieście jak dopłaty zniosą chłopku. Nikt ci juz nie da 2500. A maszynki posprzedawane i się zaczną rolnicy ruchać ;)

Troll Zygmunt, 2017-02-21 16:47:39

@Troll Zygmunt widzę, że boli cię własna głupota. Nabrałeś ziemi z dzierżaw a teraz problem płacić. Widzisz chłopcze gdybyś uczył się matematyki, i to w podstawowym zakresie, to szybko byś sobie poradził z prostym rachunkiem. Czy lepiej dostać do rączki 2700 za ha, tak tak ja tyle dostaje w okolicach Torunia. czy tyrać cały dzień i nie być pewnym czy się na tym zarobi. Widać, że kto nie ma w głowie ma w rękach. To przez takich jak ty dzierżawy tyle kosztują. Nie brałbym tyle, gdyby nie "ambitni" rolnicy, którzy licytowali się kto da więcej. Zgadzam się że cena dzierżawy chora, ale tu jest mój zysk. Jak ktoś podpisał umowę, to jego sprawa. Ja nikogo nie zmuszałem. W taki sposób ja oddałem 19 ha, sąsiedzi też. Tyle, że ja pracuję na etacie, a oni wspomagają polski budżet zwiększając spożycie trunków. Umowa do 2021 r. a potem zobaczymy.

Michalik, 2017-02-21 10:34:56

mysle ze po 2020 może nastąpić znaczne ograniczenie dopłat bezpośrednich ale zlikwidowane na pewno nie będą zmiany sa konieczne
na pewno ceny zywnosci poważnie by wzrosły po zlikwidowaniu dopłat struktura agralna znaczoco by się zmieniała na rzecz likwidacji małych rodzinnych gospodarstw

adam, 2017-02-21 09:41:00

Przewidywania (wielu rolników ) o ewentualnych zamiarach wycofania się rządów UE , Rosji czy USA z dopłat do produkcji rolnej wskazuje na strach (czy tylko niepokój) , a nie na makroekonomię. Nie należy zakładać, że planiści - reprezentujący interesy budżetów państw, grup kapitałowych i banków nie dokonują systematycznych obliczeń, w jakże korzystny sposób wpływają - dopłaty do produkcji rolnej - na ich interesy. Najlepszy przykład to Rosja Putina i USA za Clintona i Busha.
Problemem nie jest dopłacać czy nie, problemem jest wielkość dopłat, preferencje gałęzi produkcji i wielkość zatrudnienia w przemyśle dla rolnictwa ( Także bezrobocia - stanowiącego koszty dla budżetów państw - na skutek spadku liczby samodzielnych rolników) , a przede wszystkim ile pieniędzy z dopłat wróci do przemysłu na zakupy maszyn i innych środków do produkcji (a w tym w podatkach do budżetów , w odsetkach od kredytów. Itp.)
W każdym bądź razie ja jestem spokojny o zachowanie dopłat. Ani politycy , ani przedsiębiorcy , ani kapitaliści (posiadacze kapitału), ani konsumenci, ani (wreszcie ) rolnicy nie są zainteresowani likwidacja dopłat. Czy się mylę ?
Stan., 2017-02-20 13:16:29

Wklejam tu Twój wpis jeszcze raz, bo większość ludzi na wsi nie rozumie tego SYSTEMU.
Pobieżnie przeczytałem te wpisy, Twój Stan. jest właśnie taki, jak jest i prawdopobnie będzie (też tak myślę). Na obecną chwilę wpisy pozostałych rolników sprowokują obniżki cen surowców na wszystkich rynkach rolnych. Cwani przedsiębiorcy też tu zaglądają, jak i na portal Agrofoto -ceny mleka2017, gdzie co niektórzy wypisują takie bzdury ...... .Przez najbliższe kilka lat czeka nas dalsza zmowa cenowa skupujących i przetwarzających nasze surowce. Nie pomogą tu żadne umowy, bo one zawsze były, są i będą jednostronne.
Dopóki rolnicy nie będą zjednoczeni, będą dalej tyrać za 1,3zł na godz. i nawet w 2050 roku nie osiągniemy takich dochodów jak koledzy w mieście.
Zjednoczenia rolników nie będzie, bo nie ma przywódcy a przywódca nigdy się nie znajdzie.

rolnik2452, 2017-02-21 09:19:05

@miko ja nie marudze i nie jestem trolem jak mnie nazwałeś. Nie chce mi się Ciebie obrazac. Ty o mnie się nie martw po pojęcia nie masz. To nie ja narzekam co roku że dopłat nie ma tylko sobie radzę. Ty i tobie podobni jak djp skamlecie za dopłatami a bez nich sobie nie poradzicie. Więcj odemnie się odp placzku jeden.

saletra, 2017-02-21 06:49:51

Żadnych dopłat nie będzie z UE po 2020 roku. Każdy kraj będzie pomagał swoim rolnikom. I na tym polegać będzie wyrównanie dopłat.

roman, 2017-02-21 05:18:14

@Rolnik zaradny nie koniecznie cwaniak. Mam dziś czas więc jestem przy komputerze, nie jestem DJP choć jest to jeden z internautów , którego tylko - chyba - raz "napadłem", a generalnie poważam.
Dlaczego piszę (?) bo ty Rolnik zaradny nie masz pojęcia ani o ustawie o "wycince drzew", ani o kimś kto wycina 40 ha lasów . Zmyślasz rzekomą wypowiedź. Dlaczego ? Ponieważ ustawa o ochronie przyrody (czyli ta , która reguluje "wycinkę drzew" w żaden sposób nie odnosi się do lasu . Ktoś kto ma 40 ha lasu zapewne zna przepisy, a na pewno zna przepisy miejscowy leśniczy, któremu wspomniana wycinka nie uszłaby uwadze. Poza tym, posiadanie drewna do sprzedaży trzeba udokumentować i nie mówię tu o drewnie z jednej topoli sprzedawanej bez rachunku na opał dla sąsiadów.
@kozakmen, piszesz : niech takie cześki robią, hodują itp. Pytanie : a co ty masz do zarządzania cudzym majątkiem ? Czesiek ci odpowiada : odp...się od zarządzania i decydowania co ja mam robić ze swoimi pieniędzmi, ziemią i sprzętem (i wiedzą !) . Rób swoje, na swój rachunek ! O Key.

miko., 2017-02-20 22:26:23

Jak dadzą do rzepaku zboza itp to tyle lat co sie naspijali śmietanki z dopłat to sb kuą kawałek ciapka i jakoś tam te 10 czy 20 ha zasieją i wykoszą i wezmą i za plon i dopłate, a druga rzecz to mocno w skupie poleci gdy bd dopłata do materiału. Stanie sie to samo co z ceną ziemi i maszyn. Maszyny poszły 120 % do gory po wprowadzeniu dotacji, wiec i tak wiecej tyramy i wiecej płacimy za maszyny... i napędzamy zachodnie rynki tylko tym.... nasz ursus.... niestety nie cieszy się popularnością a nawet go w kraju nie robią. Najlepsze dopłaty to dopłata do zwierzyny. CHociaz też prokuratorzy itp sie biora za chlewnie..... Gdy bd się opłacał tucz i hodowla to takie cześki jeden z drugim jak chca brać dopłaty niech się biora za hodowle, niech to karmią, doglądają, leczą, skończą się wolne dni, weekendowe wyjazdy, chce się brać to trzeba robić. Proste. A uwierz że przy opłacalności hodowli, stawki za zboże, rzepaki pójda w górę i zapotrzebowanie również, z Burakiem niewiadomo tylko co teraz..

kozakmen, 2017-02-20 22:03:47

Niech dadzą dopłatę do produkcji świnki bydło zborza buraki rzepak itd a nie do ziemi żeby kasa za nic nie robienie leciała.

Ryan, 2017-02-20 21:49:07

@djp to pewnie ten miko. Nick można zmienić ale charakteru nie.

saletra, 2017-02-20 21:31:12

@djp wyluzuj i nie obrażaj się. Swoją drogą djp czytasz dyskusję ale w niej nie uczestniczysz? Hm to nie podobne do Ciebie. Czyżby pod którymś innych nickiem żeś się ukrył? Tak tylko przypuszczam.

saletra, 2017-02-20 21:23:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Rolnicy przechodzą na VAT wyłącznie podczas dużych inwestycji nikt w "normalnych" warunkach nie przejdzie na Vat bo ma taki...

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...