PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To może jeszcze trochę dogłębniej...
Chodzi o częściowy zwrot akcyzy. Poza tym nie dość że częściowy to jeszcze niepełny. Rolnicy wypalają ON podczas prac polowych, a nie na drogach dlatego mają prawo do zwrotu tej części która trafia na fundusz dróg. Częściowy bo są limity na 1 ha obecnie to 86 litrów na 1 ha np. w Niemczech (czy innych krajach starej UE) prawie połowe więcej, a limit mógł by być większy - potrzebna tylko wola rządu. Niepełny bo zwrot to aktualnie 1 zł to każdego litra z limitu, mogło by być kilkadziesiąt % więcej tak jak jak w większości krajów starej UE.
W dodatku trzeba zaznaczyć każdy kto może się ubiegać o ten zwrot najpierw musi kupić paliwo i zapłacić za nie pełną cenę, a później jeśli spełni wymagania i wypełni odpowiedni wniosek ma szanse na uzyskanie tego częściowego i niepełnego zwrotu. Poza tym nie tak łatwo było i czasem nadal jest uzyskać w gminie zwrotkę orginałów faktur które trzeba trzymać do wglądu urzędów co najmniej 5 lat (w razie kontroli krzyżowych) nawet jeśli nie jest się na VAT.
Czasem się zastanawiam co robi rolnik narzeka czy wiernie opowiada o rzeczywistości. Nie ma co się dziwić rozmówcy nie związanemu z rolnictwem że nie jest w stanie uwierzyć w taką rzeczywistość.

wojo, 2017-02-20 22:17:17

dzięki, poprawiam

autor, 2017-02-20 13:24:44

Bystry dziennikarzy no jak wreszcie jest. Zwrot podatku akcyzowego czy VAT? Zapraszam do lektury.

Bz, 2017-02-20 13:07:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Ja tam generalnie oprócz prezesa to do tej władzy nic nie mam, chociaż nie zapomnę przyjęcia CETA, można też zarzucić brak rozwiązania...

maslak88

Tulejki wspawaj bo bez nich będą ci się odkręcać zęby i będą latać, tulejki najlepiej na stożek bo zęby też mają mocowanie na stożek, tulejki...