PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To może jeszcze trochę dogłębniej...
Chodzi o częściowy zwrot akcyzy. Poza tym nie dość że częściowy to jeszcze niepełny. Rolnicy wypalają ON podczas prac polowych, a nie na drogach dlatego mają prawo do zwrotu tej części która trafia na fundusz dróg. Częściowy bo są limity na 1 ha obecnie to 86 litrów na 1 ha np. w Niemczech (czy innych krajach starej UE) prawie połowe więcej, a limit mógł by być większy - potrzebna tylko wola rządu. Niepełny bo zwrot to aktualnie 1 zł to każdego litra z limitu, mogło by być kilkadziesiąt % więcej tak jak jak w większości krajów starej UE.
W dodatku trzeba zaznaczyć każdy kto może się ubiegać o ten zwrot najpierw musi kupić paliwo i zapłacić za nie pełną cenę, a później jeśli spełni wymagania i wypełni odpowiedni wniosek ma szanse na uzyskanie tego częściowego i niepełnego zwrotu. Poza tym nie tak łatwo było i czasem nadal jest uzyskać w gminie zwrotkę orginałów faktur które trzeba trzymać do wglądu urzędów co najmniej 5 lat (w razie kontroli krzyżowych) nawet jeśli nie jest się na VAT.
Czasem się zastanawiam co robi rolnik narzeka czy wiernie opowiada o rzeczywistości. Nie ma co się dziwić rozmówcy nie związanemu z rolnictwem że nie jest w stanie uwierzyć w taką rzeczywistość.

wojo, 2017-02-20 22:17:17

dzięki, poprawiam

autor, 2017-02-20 13:24:44

Bystry dziennikarzy no jak wreszcie jest. Zwrot podatku akcyzowego czy VAT? Zapraszam do lektury.

Bz, 2017-02-20 13:07:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...

men2face

Ja tam wole monsanto .lg ciekawy.z reszta kazdy musi sam u siebie sprawdzic odmiane.to ze sypie u mnie nie znaczy ze uda sie u ciebie....