PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Żyjemy jak niewolnicy,nawet "nowoczesna" chce zakazu wycinki drzew,żeby ludzie nie poczuli się wolnymi władającymi swoją własnością.Rządzą nami marksiści ze wszystkich partii.Polak niewolnik od kołyski aż po grób.

synek, 2017-02-22 08:54:32

Halszka HGW najpierw nieprawnie zwróciła należący do miasta park wydumanemu przez prawników właścicielowi, a teraz PO załamuje ręce, że wyciął on tam drzewa. To jest fałsz i hipokryzja. Będę uprawiał i wycinał na swoim polu co zechcę oprócz marychy.

bolek, 2017-02-21 20:34:39

Jaka to Nowoczesna jak chce stosować stare praktyki . Drzewa też nie rosną od początku powstania ziemi .Jeśli Nowoczesna twierdzi że wycina się drzewa 200 - 300 letnie to oznacza że już na nie przyszedł czas . Poza wyjątkami właśnie taką mają żywotność więc czy to nowocześnie by drzewo spróchniało i zgniło ? Gdzie tu logika że partia jest za aborcją i eutanazją a jednocześnie chce ratować stare drzewa ? Pomijając ten sarkazm to niestety problem jest sztucznie rozdmuchiwany bo zazwyczaj tak stare drzewa objęte są jako pomniki przyrody i nie do ruszenia, do tego w ustawie jest wyraźnie napisane że drzewa ma być wykorzystane na użytek własny i nie do celów gospodarczych więc twierdzenie że ktoś wycina 40 ha lasu by napalić w kominku jest brednią a jak znajdzie się kozak który to zrobi to pójdzie pod paragraf . Jeśli nie chciano by w Wszawce była masakra piłą mechaniczną to przecież każdy samorząd mógł to zablokować , nałożyć opłaty zaporowe itd. ale widocznie jest im na rękę więc niech się wszawiacy martwią i reagują podczas wyborów . Następna sprawa to że jeśli komuś żal drzew to niech odpowie na pytanie co się działo za PO i ich podatkiem z Lasów państwowych ? Cięcia zwiększono by wywiązać się z haraczu dla państwa .
Osobiście sam zamówiłem sadzonki 100 szt. topoli 150 olchy czerwonej ,30 dębów , brzoza miała być gratis . Miałem poobsadzać wszystkie nieużytki , mokradła , od lasu szpaler własnego drzewostanu . Teraz jak słyszę że będą grzebać w prawie to chromolę , odwołam zamówienie bo posadzę a z 10 lat nie będę mógł wyciąć bo to tak nowocześnie .
Niech sadzą sobie mieszczuchy w przydomowych ogródkach .

eko ideolog, 2017-02-21 19:46:39

Moja działka moje drzewa i jaki problem stare drzewa wytnę posadzę nowe i po problemie.

rolnik, 2017-02-21 19:46:20

Te porownanie jest absurdalne, jak najbardziej bo absurdalne jest to że urzędnik ma decydować. Czy ja, jako właściciel nie rozumiem? Nie potrafię, nie przewiduję? Jako rolnik? A pipka w urzędzie potrafi? Większość, Wielka większość decyzji o wycince była na tak. Więc w czym problem?
Djp, to jest komusze myślenie, spytam urzędnika on wi lepiej.
A co do nasadzen, już kończąc temat. Jeśli udowodniono że jest mniej nasadzen bo rolnicy się boją że urzędnik zabroni to znaczy że nie jest dobrze. I aby myśleć o przyszłych generacjach trzeba sądzić. I kółko zamykamy. Nie zasadze bo mnie nie pozwoli scionc biurew w gminie.
Cześć.

Emil, 2017-02-21 19:22:10

a niech tną ile chcą. Jeśli to ich drzewa to jak dla mnie mogą co roku sobie sądzić i wycinać. Wszystkiego nie wytna bo są jeszcze lasy prywatne i państwowe, które mają inne prawa. A co do środowiska, to my teraz raczej nim zarządzamy a nie żyjemy dzięki niemu. Już teraz sami w nie ingerujemy tworząc rośliny GMO.

Hhh, 2017-02-21 19:21:03

Przepraszam Emil, ale naprawdę podajesz niepoważne porównania. No jak polemizować z opinią, że urzędnik może zabronić wyrwania rzodkiewki? W poniemieckimi gospodarstwami to akurat ciekawy przykład i mam do tego swoją opinię. Ona moim zdaniem wynika z umiejętności niemców przewidywania na wiele lat do przodu. Osiem razy się zastanowił, przemyślał czy nie będzie mu przeszkadzało. I drugie - wolą się oddzielić zielenią. My natomiast (choć nie generalizuję) działamy impulsywnie, ad hoc, niezbyt przemyśliwując skutki. I u nas (tak z obserwacji) ma być widać "pałac" wśród ładnych krzaczków. Mówiąc poważnie - jakaś liczba rozsądnych ludzi, których i na tym portalu nie brak rozumie, że to my żyjemy dzięki środowisku, a nie środowisko dzięki nam. Jest jednak wielu, którzy mają to w ... i tną bo mogą.

djp, 2017-02-21 19:05:20

Lobbyści węgla , gazu, energii zadziałali ? Przecież wycięte drzewa zmniejszą zapotrzebowanie na wymienione nośniki energii - na wsi - w sposób istotny. Topola zasadzona 30 lat temu to jest ok. 3 m. sześcienne drewna. Krzaki z przydrożnych akacji, to doskonały opał. Samosiejki z hektara to ogrzewanie na trzy zimy. Samosiejki ze 100 metrów obrzeża działki to dwie przyczepy drewna. Ot co.

Małgoś, 2017-02-21 18:57:56

Czyli dalej nie będę mógł sadzić drzew po to żeby mieć za kilka lat na rozpałkę.
Jeśli nie będę mógł ściąć, nie będę sadził, a na rozpałkę ukradnę w lesie.
Bardzo nieprzyzwoite, ale to urzędnicy do tego zmuszają.

slawek, 2017-02-21 18:28:01

Djp, jedno i drugie zasadzamy w jakimś celu. Jedno zrywasz drugiego nie możesz. Jeśli urzędnik bedzie decydował czy możesz i za ile wyrwać rzodkiew to będziesz chciał ją sądzić?
Jedno i drugie wyrasta na twojej ziemi. Z jednym r obisz co chcesz, z drugim nie.
Popatrz jak wyglądają wsie. Gospodarstwa poniemieckie, te stare i porównaj do tych nowych. Stare otoczone są wieloletnimi swierami, nowe mają krzewy wokół. I nie z mody, czy ładnego wyglądu, tylko z powodu obawy, że urzędnik powie niet

Emil, 2017-02-21 17:55:44

@bercik witam cię @saletro w siedmiu już osobach. Twoje charakterystyczne "skamlenie o dopłaty" demaskuje cię zawsze. Ja wiem, że jedyne co potrafi taki neandertalczyk to walić pałą. O rozumienie tego, co napisałem, nie można posądzać takiej intelektualnej glizdy, stąd zapewne ten agresywny styl. Ale żyj sobie, też jesteś częścią środowiska.

@Emil no rzeczywiście. Świerk nie różni się od rzodkiewki. To nie jest poważny argument, o ile to jest argument. Ja również nie lubię podatków (danin). Ale one były, są i będą, a ich sens jest zrozumiały. Jeśli dobrze Cię rozumiem chcesz powiedzieć, że wolność to według Ciebie swoboda robienia czegokolwiek, na czymkolwiek bez jakichkolwiek zobowiązań i odpowiedzialności? Jeśli tak, to czy na pewno wiesz jakie to wywoła skutki? I nie pytam o skutki Twojego zachowania, ale zachowania innych wobec Ciebie jeśli i oni przyjmą takie zasady?

djp, 2017-02-21 17:37:08

Kaczor to nie Polak,to ukraiński pseudożyd taki jak patroszenko,z tej samej famili nie semickiej,chazarskiej.

synek, 2017-02-21 16:47:23

Po ch.. tu apelować o szybkie wstrzymanie jeśli wycinka kończy się z 1 marca?

R, 2017-02-21 16:02:21

dip twoja głupota nigdy nie fruwała tak wysoko, choć zawsze była "górnolotna". Weż ty się chłopie za robotę , bo skamlesz o dopłaty a nic nie robisz, tylko siedzisz przy kompie i piszesz totalne bzdury. Powieś się lepiej, to zrobisz miejsce na ziemi "innym jej właścicielom".
Ktoż to takiego głupka spłodził? Człowiek milczy cierpliwie, ale ileż można znosić taki deb,ilizm?

bercik, 2017-02-21 15:59:46

Czym się różni świerk zadaszony przez mego dziadka od rzodkiewki zasadzonej przez Ciebie? Od rzepaku, ziemniaka czy łubinu? Przyjdzie urzędnik i powie hola amigo, to jest nas wszystkich?
Dlaczego mam płacić podatek leśny jeśli wszyscy z niego korzystają?
Dlaczego urzędnik decydować o tym czy mogę wyciąć świerka, topolę? Dlaczego mam ponosić daninę z teco tytulu?
przecież to jest zastosowanie środków przymusu ekonomicznego, zwiększone obciążenia podatkowe, oddziaływanie aparatu administracyjnego.

Emil, 2017-02-21 15:42:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...

Pałuczanin81

Też dziś lustracja w padającym śniegu- całe rzędy w zaniżeniu terenu(koleinach od siewu) zdechnięte wzdłuż-co za przyczyna?nadmiar...