PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Żyjemy jak niewolnicy,nawet "nowoczesna" chce zakazu wycinki drzew,żeby ludzie nie poczuli się wolnymi władającymi swoją własnością.Rządzą nami marksiści ze wszystkich partii.Polak niewolnik od kołyski aż po grób.

synek, 2017-02-22 08:54:32

Halszka HGW najpierw nieprawnie zwróciła należący do miasta park wydumanemu przez prawników właścicielowi, a teraz PO załamuje ręce, że wyciął on tam drzewa. To jest fałsz i hipokryzja. Będę uprawiał i wycinał na swoim polu co zechcę oprócz marychy.

bolek, 2017-02-21 20:34:39

Jaka to Nowoczesna jak chce stosować stare praktyki . Drzewa też nie rosną od początku powstania ziemi .Jeśli Nowoczesna twierdzi że wycina się drzewa 200 - 300 letnie to oznacza że już na nie przyszedł czas . Poza wyjątkami właśnie taką mają żywotność więc czy to nowocześnie by drzewo spróchniało i zgniło ? Gdzie tu logika że partia jest za aborcją i eutanazją a jednocześnie chce ratować stare drzewa ? Pomijając ten sarkazm to niestety problem jest sztucznie rozdmuchiwany bo zazwyczaj tak stare drzewa objęte są jako pomniki przyrody i nie do ruszenia, do tego w ustawie jest wyraźnie napisane że drzewa ma być wykorzystane na użytek własny i nie do celów gospodarczych więc twierdzenie że ktoś wycina 40 ha lasu by napalić w kominku jest brednią a jak znajdzie się kozak który to zrobi to pójdzie pod paragraf . Jeśli nie chciano by w Wszawce była masakra piłą mechaniczną to przecież każdy samorząd mógł to zablokować , nałożyć opłaty zaporowe itd. ale widocznie jest im na rękę więc niech się wszawiacy martwią i reagują podczas wyborów . Następna sprawa to że jeśli komuś żal drzew to niech odpowie na pytanie co się działo za PO i ich podatkiem z Lasów państwowych ? Cięcia zwiększono by wywiązać się z haraczu dla państwa .
Osobiście sam zamówiłem sadzonki 100 szt. topoli 150 olchy czerwonej ,30 dębów , brzoza miała być gratis . Miałem poobsadzać wszystkie nieużytki , mokradła , od lasu szpaler własnego drzewostanu . Teraz jak słyszę że będą grzebać w prawie to chromolę , odwołam zamówienie bo posadzę a z 10 lat nie będę mógł wyciąć bo to tak nowocześnie .
Niech sadzą sobie mieszczuchy w przydomowych ogródkach .

eko ideolog, 2017-02-21 19:46:39

Moja działka moje drzewa i jaki problem stare drzewa wytnę posadzę nowe i po problemie.

rolnik, 2017-02-21 19:46:20

Te porownanie jest absurdalne, jak najbardziej bo absurdalne jest to że urzędnik ma decydować. Czy ja, jako właściciel nie rozumiem? Nie potrafię, nie przewiduję? Jako rolnik? A pipka w urzędzie potrafi? Większość, Wielka większość decyzji o wycince była na tak. Więc w czym problem?
Djp, to jest komusze myślenie, spytam urzędnika on wi lepiej.
A co do nasadzen, już kończąc temat. Jeśli udowodniono że jest mniej nasadzen bo rolnicy się boją że urzędnik zabroni to znaczy że nie jest dobrze. I aby myśleć o przyszłych generacjach trzeba sądzić. I kółko zamykamy. Nie zasadze bo mnie nie pozwoli scionc biurew w gminie.
Cześć.

Emil, 2017-02-21 19:22:10

a niech tną ile chcą. Jeśli to ich drzewa to jak dla mnie mogą co roku sobie sądzić i wycinać. Wszystkiego nie wytna bo są jeszcze lasy prywatne i państwowe, które mają inne prawa. A co do środowiska, to my teraz raczej nim zarządzamy a nie żyjemy dzięki niemu. Już teraz sami w nie ingerujemy tworząc rośliny GMO.

Hhh, 2017-02-21 19:21:03

Przepraszam Emil, ale naprawdę podajesz niepoważne porównania. No jak polemizować z opinią, że urzędnik może zabronić wyrwania rzodkiewki? W poniemieckimi gospodarstwami to akurat ciekawy przykład i mam do tego swoją opinię. Ona moim zdaniem wynika z umiejętności niemców przewidywania na wiele lat do przodu. Osiem razy się zastanowił, przemyślał czy nie będzie mu przeszkadzało. I drugie - wolą się oddzielić zielenią. My natomiast (choć nie generalizuję) działamy impulsywnie, ad hoc, niezbyt przemyśliwując skutki. I u nas (tak z obserwacji) ma być widać "pałac" wśród ładnych krzaczków. Mówiąc poważnie - jakaś liczba rozsądnych ludzi, których i na tym portalu nie brak rozumie, że to my żyjemy dzięki środowisku, a nie środowisko dzięki nam. Jest jednak wielu, którzy mają to w ... i tną bo mogą.

djp, 2017-02-21 19:05:20

Lobbyści węgla , gazu, energii zadziałali ? Przecież wycięte drzewa zmniejszą zapotrzebowanie na wymienione nośniki energii - na wsi - w sposób istotny. Topola zasadzona 30 lat temu to jest ok. 3 m. sześcienne drewna. Krzaki z przydrożnych akacji, to doskonały opał. Samosiejki z hektara to ogrzewanie na trzy zimy. Samosiejki ze 100 metrów obrzeża działki to dwie przyczepy drewna. Ot co.

Małgoś, 2017-02-21 18:57:56

Czyli dalej nie będę mógł sadzić drzew po to żeby mieć za kilka lat na rozpałkę.
Jeśli nie będę mógł ściąć, nie będę sadził, a na rozpałkę ukradnę w lesie.
Bardzo nieprzyzwoite, ale to urzędnicy do tego zmuszają.

slawek, 2017-02-21 18:28:01

Djp, jedno i drugie zasadzamy w jakimś celu. Jedno zrywasz drugiego nie możesz. Jeśli urzędnik bedzie decydował czy możesz i za ile wyrwać rzodkiew to będziesz chciał ją sądzić?
Jedno i drugie wyrasta na twojej ziemi. Z jednym r obisz co chcesz, z drugim nie.
Popatrz jak wyglądają wsie. Gospodarstwa poniemieckie, te stare i porównaj do tych nowych. Stare otoczone są wieloletnimi swierami, nowe mają krzewy wokół. I nie z mody, czy ładnego wyglądu, tylko z powodu obawy, że urzędnik powie niet

Emil, 2017-02-21 17:55:44

@bercik witam cię @saletro w siedmiu już osobach. Twoje charakterystyczne "skamlenie o dopłaty" demaskuje cię zawsze. Ja wiem, że jedyne co potrafi taki neandertalczyk to walić pałą. O rozumienie tego, co napisałem, nie można posądzać takiej intelektualnej glizdy, stąd zapewne ten agresywny styl. Ale żyj sobie, też jesteś częścią środowiska.

@Emil no rzeczywiście. Świerk nie różni się od rzodkiewki. To nie jest poważny argument, o ile to jest argument. Ja również nie lubię podatków (danin). Ale one były, są i będą, a ich sens jest zrozumiały. Jeśli dobrze Cię rozumiem chcesz powiedzieć, że wolność to według Ciebie swoboda robienia czegokolwiek, na czymkolwiek bez jakichkolwiek zobowiązań i odpowiedzialności? Jeśli tak, to czy na pewno wiesz jakie to wywoła skutki? I nie pytam o skutki Twojego zachowania, ale zachowania innych wobec Ciebie jeśli i oni przyjmą takie zasady?

djp, 2017-02-21 17:37:08

Kaczor to nie Polak,to ukraiński pseudożyd taki jak patroszenko,z tej samej famili nie semickiej,chazarskiej.

synek, 2017-02-21 16:47:23

Po ch.. tu apelować o szybkie wstrzymanie jeśli wycinka kończy się z 1 marca?

R, 2017-02-21 16:02:21

dip twoja głupota nigdy nie fruwała tak wysoko, choć zawsze była "górnolotna". Weż ty się chłopie za robotę , bo skamlesz o dopłaty a nic nie robisz, tylko siedzisz przy kompie i piszesz totalne bzdury. Powieś się lepiej, to zrobisz miejsce na ziemi "innym jej właścicielom".
Ktoż to takiego głupka spłodził? Człowiek milczy cierpliwie, ale ileż można znosić taki deb,ilizm?

bercik, 2017-02-21 15:59:46

Czym się różni świerk zadaszony przez mego dziadka od rzodkiewki zasadzonej przez Ciebie? Od rzepaku, ziemniaka czy łubinu? Przyjdzie urzędnik i powie hola amigo, to jest nas wszystkich?
Dlaczego mam płacić podatek leśny jeśli wszyscy z niego korzystają?
Dlaczego urzędnik decydować o tym czy mogę wyciąć świerka, topolę? Dlaczego mam ponosić daninę z teco tytulu?
przecież to jest zastosowanie środków przymusu ekonomicznego, zwiększone obciążenia podatkowe, oddziaływanie aparatu administracyjnego.

Emil, 2017-02-21 15:42:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić