PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Houston mamy problem-czy to mleko sie juz nie rozlwid!? Jak czytam ze dziki znaleziono 74 km od granicy to powiem wam ze cienko to widze. Nie sadze zeby ta nasza rzadzaca elita sie z tym uporala w tym trybie jaki mamy teraz.

Luki, 2017-02-28 20:57:10

teraz wybuch choroby u świń zależna jest tylko od dzika ,bo jeżeli chore dziki będą dalej roznosiły wirusa ,,to wcześniej czy póżniej pojawi się on w jakimś stadzie świń ,,,tego nie da się uniknąć ,,choć rolnicy i hodowcy starają się jak mogą żeby tego uniknąć ,,,tak że teraz piłka leży po stronie rządu ,, i PZŁ,, jak coś się pojawi ,,,to niech nie szukają winnych ,,, bo to będzie wyłącznie ich i tylko ich wina za zaniedbania w kwestii łowieckiej ,czyli odstrzału i populacji dziczyzny ...nie zwalajcie wtedy winy na rolników .....

hodowca z lubelskiego , 2017-02-27 19:26:37

@rolnik podlaski masz rację, że gospodarka naszego kraju ma z dzika same straty, ale kasta chłopaków w kapelusikach ma z niego ubaw i pożytek. Rolnik za zabicie swojej własnej świni, którą wykarmił dostanie 3 lata do odsiadki, a myśliwy dzika nie karmi, nie kolczykuje nie usuwa jego gówienek, nie leczy, a ustrzeli i zje!. Co się dziwić że takiego przywileju bronią jak cholera.

dzik, 2017-02-27 16:22:30

i dlatego z ASF dzików trzeba postępować podobnie jak z ASF świń. Jeśli jest ognisko to utylizujemy wszystkie świnie, jeśli jest przypadek u dzika to zero dzika - wszystkie do odstrzału. Inaczej się nie da. Jeśli ktoś uważa że można inaczej to niech się pod tym podpisze i odpowiada za wszystkie szkody z tym związane. Dzik, to pospolity szkodnik polny. Gospodarka naszego kraju ma z niego taki sam pożytek co z polskich myszy i szczurów, czyli żaden. Same straty.

rolnik podlaski, 2017-02-27 14:16:31

Już wszyscy wiedzą że ASF będzie niezniszczalny z hodowlą dzików.Tylko minister środowiska i zarząd PZŁ mają inną wizje.

Rolnik z lubelskiego, 2017-02-27 13:33:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas