PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@europejczyk ty wyjedź z tego swojego city i rozejrzyj się po przedmieściach, zwracając uwagę na nowo powstałe rezydencje, celowo napisałem tak, bo do domów to im daleko. Nie sadze by takie cacka budowali "szwagrowie" którzy patrzą na koszty życia. Otwórz oczy.

agro, 2017-03-14 15:35:16

@agro & marzec-czy chcecie mnie przekonać że 57% respondentów to emeryci, którzy po zakończeniu zawodowego życia wyprowadzili się z miast aby korzystać z atrakcji świeżego wiejskiego powietrza. Nie wierze w to. Powód wg mnie spoczywa pochodzeniu większości Polaków i takie cechy wyróżniające nas od innych nacji, jak przywiązanie do własności nieruchomości, niska mobilność zawodowa i ucieczka na wieś w której koszty życia są niższe. Miasto gwarantuje anonimowość ale zmusza do większej samodzielności zawodowej i zdolności adaptacyjnych. A tzw Polska szwagrów to taka swojska, taka nasza..

Europejczyk, 2017-03-14 11:28:03

Przeważnie jest tak, że biedni że wsi przeprowadzają się do miast do bloków. Często na studia lub gdy nie ma pracy w rodzinnej wsi. A ci bogatsi z miasta przeprowadzają się na wieś lub na osiedla przy mieście.
Ale i tak tendencja jest w kierunku miast, szczególnie wśród młodych.
A i do tych anonimowych ankiet też podchodzilbym ostrożnie, ludzie tam różne głupoty potrafią wypisywać:)

Miastowy, 2017-03-14 00:19:55

a kto by chciał w mieście miszkac -w mieście dziadostwo ,nic nie ma sam syf a na wsi jest super

rolnik6666, 2017-03-13 17:25:17

@agro - dobrze powiedziane (napisane)

marzec , 2017-03-13 11:48:27

@Europejczyk czytasz i nic nie rozumiesz. Mieć dom na wsi i tam żyć, to nie znaczy być związanym zawodowo z wsią. To są dwie jakże różne sprawy. Ten trend w Polsce jest taki sam jak w pozostałej części kontynentu. Jakieś dziesięć lat temu, podczas rozmów z Francuzami czy Belgami, oni sami zauważali ten proces stopniowej wymiany mieszkańców terenów wiejskich na tak zwanych weekendowych obywateli, żyjących tam po pracy, ale nie angażujących się zbytnio w życie tejże wsi. Jest jednak pewna różnica, tam taki osiedleniec bierze oprócz uroków także wady wsi w pakiecie, u nas zaczyna się walka z tymi wadami. Mieć sypialnię na wsi nie ma nic wspólnego z WPR.

agro, 2017-03-13 10:19:08

Polacy mogli zdecydować się na opuszczenie wsi, ale wieś zdecydowanie nie opuściła Polaków. To nie sarkazm lecz stwierdzenie faktu, o czym świadczy powyższa statystyka. przed wojną ponad 70% zamieszkiwało wieś. Po 1945 roku statystycznie więcej zginęło mieszkańców miasteczek i miast niż wsi, stąd wśród tych ok 10 mln zamordowanych Polaków, przy życiu pozostało więcej mieszkańców wsi. Polski trend odstaje od reszty świata, w którym to miejskie metropolie przyciągają coraz większe skupiska. Myslę że sytuacja ta ulegnie zmianie po zakończeniu WPR i dopłat z nią związanych..

Europejczyk, 2017-03-13 09:32:56



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Rolnicy przechodzą na VAT wyłącznie podczas dużych inwestycji nikt w "normalnych" warunkach nie przejdzie na Vat bo ma taki...

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...