PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Na czym te korzystniejsze zmiany w stosunku do roku ubiegłego polegają?
Nie znalazłem takiej informacji w tekście.

gość, 2017-03-27 11:13:57

Zaproponowano zmiany umożliwiające ubezpieczenie upraw rolnych od pełnego pakietu ryzyk albo od jednego lub kilku wybranych przez producenta rolnego rodzajów ryzyka - przy zachowaniu możliwości skorzystania przez niego z dopłaty do składki z budżetu państwa na maksymalnym poziomie, to jest w 2017 r. w wysokości 65 proc. Dotyczyć to będzie najbardziej powszechnych upraw rolnych takich jak: zboża, rzepak, ziemniaki, kukurydza, rośliny strączkowe, buraki cukrowe - a co z resztą.
Państwo i tak nie zmusza wszystkich do OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA a ta 65% dotacja to służy tylko nielicznym firmom ubezpieczeniowym. Cały ten system jest chory. W ubezpieczeniach rolniczych nie chce się wprowadzić rozwiązań podobnych jak w OC aut dlaczego? Rolnicy, czyli pobierający pieniądze z dopłat unijnych powinni być automatycznie "UBEZPIECZENI" poprzez potrącenie części należności z tych dopłat co skutkowałoby gwarancją rekompensat za szkody dla całego systemu chociażby na minimalnym poziomie, a dopiero potem na zasadzie ewentualnego wsparcia, składki powinni wykupywać np. AC swoich upraw dobrowolnie i to miałoby sens.

raf69, 2017-03-25 05:21:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Arimr nie ma nic do tego. Gdyby miał ziemię z KOWR można pomieszać, ale tu??? Co arimr obxgodzi omacnica

przem

czy jest możliwość zgłoszenia "sąsiada" np. do ARiMR za zostawienie ścierni QQ do tej pory?  Badyle po 40 cm, istna uczta dla...