PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Montezuma... Ty jesteś kosmitą chyba albo o wiejskiej żywności nie wiesz nic... Ze swojego gospodarstwa sprzedałbym wszystko do bezpośredniego konsumenta, ale niestety durne przepisy i ich zawiłość sprawiły, że musiałem swoją klientelę odesłać z kwitkiem. Teraz kupują 2 kg szynki wyprodukowane z 1 kg mięsa. Dodatkowo wędzone pigmentami. Samo zdrowie Montezuma... takie zdrowe, że aż na głowie szwankujesz. Poza tym musisz wiedzieć, że mojej świni ani byka w markecie nie trafisz. Mój produkt jedzie na zachód i ta sama chłodnia przywozi coś co tylko wygląda jak świnia a smakuje jak papier toaletowy z przyprawami.

małorolny, 2017-04-02 20:04:58

@montezuma - mógłbyś podać jaki producent w Polsce zapłacił konsumentom za wprowadzenie zatrutego produktu, np, solą odpadem chemicznym z Włocławka. Naczytałeś się o odszkodowaniach w USA ale żujemy w Polsce. Po drugie w całej zachodniej Europie bez problemu możesz zakupić lokalne produkty od rolnika tylko u nas nagle zagraża to bezpieczeństwu zdrowia. Za komuny kupowało się świniaka od rolnika i jakoś o zatruciach zbiorowych z tego powodu nie było głośno. Do tego powiem Ci jak w USA zrobiono badania w wielkiej przemysłowej rzeźni i u małego rolnika który prowadził swoją rzeźnię to w tej przemysłowej stwierdzono kilkadziesiąt rodzajów chorobotwórczych bakterii a w tej rodzinnej nie było nawet 5% tego co w tej przemysłowej. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na ten temat programy telewizyjne i inne opracowania.

rolnik polski, 2017-03-29 08:27:23

aleś obnażył, rzeczywiście uśmiać się można

idiota, 2017-03-28 22:38:26

montezuma- wyłącz tvn, włącz myślenie.

xxx, 2017-03-28 18:42:46

Montezuma, kiedy byłeś na wsi? Przecież cała wieś tak się żywi. My już świniaka mamy na Święta - i dla sąsiada będzie salcesonik. Chcesz powąchać?
A co do przebranżowienia, to też się mylisz. To jest przetwórstwo dla tych, co sami wyhodowali i swoje przetwarzają. Nie da się zrobić flaków z dżemu, no, chyba że w sieciówce... Smacznego. A jak zaszkodzi, to kto wygra z dużym? Nawet nikt nie próbuje udowodnić, skąd ma raka albo cellulit. Boją się wpuścić rolników do sklepów, bo wiedzą, że nie mieliby szans.

nieprawdaż?, 2017-03-28 18:40:29

@A.Krzak
Przede wszystkim dużym producentom zależy na odbiorcy. Kontrahent dużego dostawcy - na ogół duży odbiorca, ma bardzo dużo do stracenia, jeżeli kontrola wykaże, że handluje towarem marnej jakości. Przy małej skali ryzyko eskaluje w związku z tym, że po pierwsze kontrole nie mają odpowiedniej częstotliwości, a po drugie operatorzy z dnia na dzień mogą się przebranżowić i z producenta konfitur w słoikach mogą się przedstawić na produkcję flaków w słoikach, albo całkiem sobie odpuścić. W przypadku powikłań zdrowotnych związanych ze spożyciem szkodliwych produktów, czy chłop jest w stanie wypłacić kasę na leczenie poszkodowanego? Wątpię - być może pójdzie do więzienia, a poszkodowanemu nic po tym. W przypadku dużych detalistów sądy zasądzały na rzecz poszkodowanych ogromne kwoty pieniędzy, czy chłop w podobnych sytuacjach będzie w stanie ponieść konsekwencje o podobnej skali? Chłopi karmią innych mitem o tym, że produkcja oferowana w sklepach wielkopowierzchniowych jest gorszej jakości niż oferowana przez nich. DLACZEGO WIĘC DO TEJ PORY CHŁOPI OD SIEBIE NA WZAJEM NIE KUPOWALI PRODUKTÓW PRZETWORZONYCH W RAMCH SĄSIEDZKIEJ WYMIANY??? Nie mają do siebie nawzajem zaufania? Może nie przypadkiem? Więc ktoś z miasta ma mieć do nich zaufanie? Szukasz A.Krzak frajerów? W mieście? Powodzenia :)

Montezuma, 2017-03-28 17:24:34

Takie czasy, że chłopu by nałożyli obostrzeń, wymagań, a koncerny mogą sprzedawać żywność z konserwantami, które rujnują organizm człowieka.

prosiaq, 2017-03-28 16:21:15

Montezuma może jeszcze jest nie bardzo trzeźwy, bo chyba nie rozumie o co chodzi! Przecież jak rolnicy zaczną sprzedawać bezpośrednio to obniżą się przychody wielkich sieci handlowych, którzy na tym stracą. Kto zyska? Przede wszystkim konsument bo taniej kupi produkt zdrowszy z małą ilością utrwalaczy (trucizn) i tańszy bo zostanie wyeliminowane jedno lub dwa ogniwa, które na tym zarabjają i podbijają cenę. Ale dla urzedasów jest to nie do pomyślenia, bo najchętniej by wszystko kontrolowali i regulowali. Wolą kontrolować niż pracować, są to darmozjady. Niedługo to wprowadzą regulację stosunków płciowych w małżeństwach.

A. Krzak, 2017-03-28 14:08:10

taki mały sklepik ma nos i oczy - i prawo niekupowania od rolnika, jak się go boi. Wtedy rolnik sprzeda drugiemu odważniejszemu sklepikarzowi - i taki sklepikarz strachliwy nie ma szans ze swoją sieciową bezpieczną żywnością.

nieprawdaż?, 2017-03-28 10:55:24

@montezuma - mylisz się bardzo, tak jak dziś możesz zidentyfikować producenta danego produktu w sklepie, tak samo będziesz mógł to zrobić gdy produkt będzie od rolnika, Rolnik sprzedając przetwory oznakuje każdy słoik bo to dla niego reklama, podobnie z kiełbasą szynką i co tam jeszcze rolnik wyprodukuje.Tu wyłącznie chodzi o kasę a nie mydlenie oczu zagrożeniem dla zdrowia. Czy uważasz że to co dziś oferowane w sklepie jest takie zdrowe ???. Czy masowo występująca otyłość od tej oferowanej przez producentów przetworzonej żywności jest zdrowa ??

rolnik polski, 2017-03-28 10:54:19

@ Trzeźwy,
Nie chodzi tu o to aby rolnikom uprzykrzyć życie tylko o to, aby konsument dokonujący wyboru polegającego na zakupie produktu z niepewnego źródła (bowiem wyprodukowanego przez podmiot, który zgodnie z nowym, dziwnym prawem wymyka się jakimkolwiek kontrolom jakości, zdrowotności produkcji), wiedział, kto jest odpowiedzialny za to, że dostanie rozstroju żołądka. Kupując taki produkt od pośrednika (ze sklepu) miałby pretensję do sklepu, a nie do faktycznego winnego jego tzw. obstrukcji. Sklepik (zwłaszcza mały, niesieciowy) nie ma żadnych uprawnień ani narzędzi do tego aby zweryfikować jakość i zdrowotność produktów dostarczanych przez rolników. Teraz zrozumiałeś prosty człowiecze?

Montezuma, 2017-03-28 10:44:49

przecież o to chodzi, aby rolnikom utrudnić życie. Żywność od rolnika jest wyższej jakości niż od przemysłowców. Ale lobby trzyma rękę na pulsie i nie pozwoli, aby rolnik sprzedawał do sklepów. Pier... takie państwo.

Trzeźwo myślący realista, 2017-03-28 10:11:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

NIE znam

men2face

Zna ktos?http://www.solmag-agro.pl/ Opinie?