PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak słucham wypowiedzi w stylu ,, Jak zwykle każdy chce wydymać rolnika ,, to się zastanawiam po co taki człowiek pracuje na gospodarstwie .Najłatwiej narzekać... Dla ludzi którzy chcą pracować , na pewno znajdzie się wolne miejsce pracy . Utrzymanie stabilnej ceny żywca nie jest takie proste . Bazujemy na rynku globalnym , nie produkujemy trzody tylko na polskie stoły . Jeśli waszym zdaniem pośrednik zarabia , to co to za sztuka otworzyć punkt skupu i spijać śmietankę .

Michał, 2017-04-03 08:39:19

Podejście systemowe jest dobre ale dla takich doktorków inż. żeby mogli wygłaszać swoje głupie teorie i jeszcze żeby mieli za to płacone. Potrzebna jest radykalna obniżka podatków, tak aby i rolnik mógł produkować tanio i tanio odbywał się transport mięsa, jego dalsza obróbka i żeby konsument był zadowolony z taniego i dobrego mięsa.

adi, 2017-04-03 07:26:06

Adiu swinie,jutro pozbywam sie ostatniej lochy,niech żrą niemieckie badziewie.

jarek , 2017-04-02 08:56:07

Debaty i konferencje wpływają na korzyść organizatorów. Wystarczy utrzymać stabilną cenę skupu żywca i pogłowie wyrośnie jak trawa po deszczu. To jest nie wykonalne bo przecież pośrednicy i inne firmy muszą zarabiać choć nie smakowali ile kosztuje wyprodukowanie tucznika kosztem pracy rolnika. Rolnik to taki zawód do którego jest przyczepionych wielu pasożytów, ale oczywiście tylko rolnikowi się zarzuca że mu ciągle mało. Jeśli w sklepie średnie ceny mięsa są na poziomie 15 zł -1500zł/100kg to bardzo prosto można obliczyć drogę świni i ile karmi pośredników. Wszyscy wiedzą ale debatują jakby nie chcieli wiedzieć.

77, 2017-04-02 08:44:30BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też widziałem w pszenicy głuchego ale to zwykle wiosenne wschody  Przyczynom są grudki ziemi zwykle źle uprawione gliny ...

Marecki

Jak miałem kiedyś z nim problem, to wystarczyło na pole dać ziemiory, albo buraki i było czysto. Kto wie, może to przez ciągłe uprawki, bo w...