PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ja tam lesniczego i urzednikow z gminy poganiam siekiera albo stihlem, nie wiem jak wy, ale jest to 100% rozwiazanie, wiecej razy nie przychodza...

ajato, 2017-04-12 20:35:45

@aga, podzielam Twoje zdziwienie . No cóż ; rozumowanie logiczne - w naszym narodzie - jednak nie jest norma , a wręcz przeciwnie. Ja mam działkę ( z siedliskiem) o pow. 60,24 ha (lubuskie). Czyli blokada na 5 lat bo obora służy działalności gospodarczej.

lub, 2017-04-12 14:02:13

Najczęściej rolnik ma działkę kilku hektarową, w różnych miejscach na tej działce mogą rosnąć drzewa. Jak gmina określi, w którym miejscu rosło drzewo jeśli np. rolnik po 4 latach będzie chciał wybudować budynek? A jesli rolnik jest np.włascicielem 7 ha działki na środku której są budynki, dom, podwórze ponad 0,5 ha i wokół w różnych miejscach rosną drzewa, rolnikowi ktoreś drzewo bedzie przeszkadzało i na zgłoszenie je wytnie. Czy np. dziecko tego rolnika, mieszkające w tym domu, będzie mogło założyć jedoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną pod tym adresem, np. usługi naprawcze komputerów, usługi budowlane.

aga, 2017-04-11 12:44:18

Było źle, jest dobrze, znowu będzie źle....! Najczęściej zmian chcą osoby, które w życiu nie posadziły ani jednego drzewa, krzewu. Właściciel powinien mieć prawo do swobodnej decyzji o wycince drzew (wyjątek niech stanowią "pomniki przyrody"- ale już teraz czuwał nad tym konserwator zabytków...). Właściciel nieruchomości sadzi, pielęgnuje, wycina, gdy zachodzi taka potrzeba i nasadza nowe.Ustawa styczniowa jest dobra i nie powinna być zmieniana.

Rex, 2017-04-11 10:49:17

Poprzednia ustawa była lepsza, na moim gruncie trochę swobody chyba mogę mieć? Teraz zauważyłem jak niektórzy wycięli drzewo, ale nie tak , że wszystko jest karczowane, kto niby miałby to zrobić jak ludzi do roboty nie ma? Ludzi do roboty nie ma?

rolnik2452, 2017-04-11 08:19:21

To jest właśnie faszyzm, przekonanie, że państwu wszystko wolno. Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu.

adi, 2017-04-11 07:36:09

fajnie by też było jakby redakcja wyjaśniła czy rolnik może wycinać czy nie (bo skoro prowadzi działalność gospodarczą w myśl ustawy o DG to przywrócenie gruntu do użytkowania rolniczego ma na celu wykorzystanie go w działalności gospodarczej tego rolnika.

Z tego co redakcja napisała to PO chce abyśmy my jako rolnicy utrzymywali drzewa które nam przeważnie przeszkadzają, trochę chore przyznacie. Pamiętajmy o tym przy wyborach.

nika, 2017-04-10 13:37:26

czy redakcja mogłaby zapytać rzecznika rządu w jaki sposób można wykorzystać wycięte drzewa ? Np. czy można je spalić, pociąć na słupki, deski, czy zrobić z tego pozyskanego drewna ogrodzenie pastwiska . I oczywiście w jakim czasie od wycinki, czy dopiero po 5 latach ?

MR, 2017-04-10 11:23:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...