PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Lepiej niech się zajmą importowaniem nasion i pasz wytworzonych z nasion GMO co to daje że polskich rolników nawiedzają wojewódzkie inspekcje i pokazówki robią jak z liści sprawdzają w kukurydzy czy nie była zasiana z GMO nic to nie pomaga niech klub Kukiz 15 zajmie się importem z zagranicy bo tego już nikt nie sprawdza

Konrad, 2017-04-21 21:38:42

Aśka powinna douczyć się w kwestii stosowania GMO w Polsce a także tzw. wylewania glifosatu na pola. Glifosat jest stosowany głownie do zwalczania perzu, choć zdarzają się odstępcy desykujący rośliny przed zbiorem. Nie jest to jednak powszechny proceder ze względu na koszty, brak wiedzy wśród rolników (to się szybko zmienia) i niszczenie roślin uprawnych. Z roślin GMO jak do tej pory to tylko kukurydza była uprawiana. Ktoś coś wie o innych roślinach? Kontrowersyjna soja roundup-redy nie jest w Polsce masowo uprawiana, za to śruta z niej robiona płynie do nas zza oceanu razem z glifosatem, którym pryskano soję, żeby chwastem nie zarosła.

Ja, 2017-04-21 18:52:58

aska-to czemu tej dobrej zdrowej żywności nikt nie chce kupowac tylko wiekszość miastowych woli te zatrute .całkowity zakaz gmo miałby sens ale tylko wtedy gdy były by granice i nie było wolnego handlu a tak to przy zakazie stosowania np pasz gmo Polska swinia rosłaby 2 miesiące dłużej i musiałaby kosztować 30 procent wiecej ,wtedy zakłady miesne sprowadzą sobie tańsze świnie karmione gmo z jakiegokolwiek kraju w unii a Polski rolnik te swoją eko świnie chyba do lasu musiałby wypuścić.

rolnik6666, 2017-04-21 18:27:18

Mamy dwa rodzaje GMO.Te złe GMO,które chciał wprowadzić rząd PO/PSL i z którym przed wyborami walczył PIS i deklarował,że nigdy do niego nie dopuści.
I te dobre GMO,patriotyczne,które przychodzi tu do Nas z Ameryki wraz z Ich wojskami.I które teraz wprowadza rząd PIS.
A kto tego nie rozumie to kodowiec i pełowiec i zdrajca

ekojajo, 2017-04-21 15:20:35

Poczytajcie trochę w internecie jakie to super to GMO, to się Wam włos na głowie zjeży. Zobaczycie jak wielkie rosną guzy na szczurach karmionych kukurydzą GMO i/lub pojonych wodą z dodatkiem roundapa - tak masowo przez rolników rozlewanego na polach. I nie dziwcie się, że na nowotwory umiera już trzy na cztery osoby, pozostałe na inne tzw. choroby cywilizacyjne. Jesteście rolnicy współodpowiedzialni za ten stan rzeczy produkując toksyczne jedzenie zamiast zdrową żywność. Szkoda, że nie rozumiecie, że Wasi bliscy też dlatego ciągle chorują i w końcu padają jak muchy. Sami też krzepy Waszych przodków nie macie. Ciekawe dlaczego?

aska, 2017-04-21 14:45:04

Od kiedy muzyk zna się na rolnictwie i tym bardziej biotechnologii (GMO)
Widocznie bycie posłem sprawia że w człowieka występują wszystkie mądrości tego świata.

Agrofy , 2017-04-21 14:07:33

Naukowe wyodrębnienie DNA nastąpiło w roku 1953 za sprawa niejakiego Jamesa Watsona i Francisa Cricka. Sztuka dzielenia genów datuje się na rok 1972. 4 lata później powołali oni do życia firme Genentech, w której rozpoczęli na szeroka skale prace nad inżynieria genetyczną. Firma ta została kupiona przez farmaceutycznego giganta Roche w roku 2009. Już w 1995 roku ponad 60% produkowanego w USA sera produkowana była z wykorzystaniem inżynierii genetycznej. Wg raportów USDA w roku 2008 ponad 90% soi oraz ponad 80% kukurydzy w USA produkowane było w oparciu o nasiona genetycznie modyfikowane. Przez te wszystkie lata prowadzona była i nadal trwa analiza punktów krytycznych związanych ze stosowaniem materiału siewnego GMO. Podobnie rzecz się ma z monitorowaniem skutków wprowadzania kolejnych czynnych substancji w środkach ochrony roślin uprawianych z nasion konwencjonalnych, których stosowanie też ma istotne, już stwierdzone zagrożenia..

Europejczyk, 2017-04-21 14:01:03

antymiejska partia Kukiz zabrała głos

krusik 100 zł, 2017-04-21 13:11:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko