PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jeżeli miłościwie nam panujący wprowadzą zakaz używania śruty sojowej w żywieniu zwierząt będzie to oznaczało koniec polskiej hodowli drobiu i trzody. Polska z największego producenta drobiu w UE stanie się największym importerem. Oczywiście dalej będziemy jedli mięso zwierząt karmionych śrutą sojową GMO tyle że z importu bo żaden kraj w UE nie pozwolił sobie na tak "genialne" ograniczenia.
W czyim interesie te zmiany panie ministrze? Bo na pewno nie w interesie polskiego konsumenta ani rolnika

Piotr9, 2017-07-26 11:12:11

Gdyby nie gmo Ziemia nie wyżywiłaby 7 mid. istnień. I gdyby u zarania dziejów rządziło PIS
ludzkość nie wyszła by jeszcze z jaskini. A swoją drogą nie macie wrażenia że pisowcy za późno się urodzili. Ja bym ich plasował na xvi w.

kapustnik podobnik, 2017-06-20 11:57:52

ŻADAM całkowity zakaz GMO !! co za zbrodnia . na taczkach skończą jak GMO wprowadzą a pelenie opon pod sejmem będzie jedynie poczatkiem

fatalna wladza pis, 2017-04-26 13:19:09

do rolniczki ekologicznej: Polska importuje ok 1,9 mln ton śruty sojowej GMO z zawartością białka ok 46-48%. Trafia ona do wyprodukowania ok 9 mln pasz pełnoporcjowych. Skoro w Polsce "nie brakuje pasz, nie brakuje białka.." to pytam: po co w takim razie trwa od dziesięcioleci import białka sojowego i jakimi alternatywnymi krajowymi surowcami białkowymi ma zostać zastąpiona. Jeśli zastąpimy areał zbóż roślinami strączkowymi (bobik, peluszka, łubin, groch) to może dopniemy swego, ale wtedy staniemy się importerem zbóż, których w Polsce zużywa się ok 25 mln ton.

Europejczyk, 2017-04-25 10:35:05

Polsce nie brakuje pasz , nie brakuje białka , nie brakuje żywności najwyższej jakości . Zapisać w konstytucji : zakaz upraw i zakaz obrotu nasion , to takie proste . Koniec eksperymentu na ludziach i na polu . To pociąg w jedną stronę , jak do Oświęcimia z tego nigdy się nie będzie można uwolnić .

rolniczka ekologiczna , 2017-04-24 19:50:24

Ja jestem zdania aby wycofać kombajny, ciągniki i cały sprzęt rolniczy zasilany ropą i powrócić do "kunia". Powód? Bo będzie bardziej ekologicznie..
Trzeba być wyjątkowo tępym żeby obrażać się na osiągnięcia nauki i dawać się wkręcać propagandzie rozsiewana przez producentów agro-chemii, której inżynieria genetyczna od dziesięcioleci spędza sen z oczu.. Jakos dziwnie do tej pory nikt się nie zainteresował kto finansuje akcje GreenPeace przeciwne produktom modyfikowanym genetycznie. Ilość bzdur i pseudo-naukowych publikacji powala.. Ale ok, wg ich logiki mój "kuń" wpisuje się w trend..

Europejczyk, 2017-04-24 13:43:49

@aska a ty wiesz, że diabetycy o zgrozo żeby żyć normalnie wstrzykują sobie czysty produkt drożdży GMO przed każdym posiłkiem

agro, 2017-04-24 13:28:57

@beno, czy ty wiesz co piszesz? Swoją rodzinę też karmisz GMO czyli produktami zwierząt karmionych soją GMO? Wiesz, że ich zabijasz??? Wpisz w wyszukiwarkę "szczury GMO" to zobaczysz co czeka twoich bliskich. Żądza kasy rozum ci przyćmiła?

aska, 2017-04-24 12:57:43

Jeśli zakaz uprawy roślin z GMO w Polsce, to również zakaz importu do Polski żywności z państw, gdzie nie ma zakazu uprawy roślin z GMO!!!!!! - I jakoś takiego wyeliminowania GMO z polskiego menu żywienia PiS nie wprowadzi. Pasze dla bydła już drożeją, wszyscy zarobią tylko nie konsument i producent, ale reszta tak!!!!

Ceres, 2017-04-24 09:25:18

podejrzewam , że według projekty sekty pisowskiej ta strefa powstanie w okolicach torunia, ojciec tadeusz będzie prekursorem gmo w polsce

obserwator, 2017-04-24 08:18:26

Brawo dobra zmiano, za chwilę nie będzie można skarmiać śruty sojowej bo przecież jest GMO. Jeśli tak się stanie to branża trzody chlewnej oraz drobiarstwo leży na łopatkach.
Na chwilę obecną, zastąpienie białka sojowego białkiem np.roślin strączkowych (teraz bobowatych) jest nierealne. A zachód będzie się tylko cieszył. Brawo Szyszko, brawo dobra zmiano.

beno, 2017-04-24 07:51:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...